1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

SarıPrenses Çöpçü uyumu !

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde sarıprenses tarafından 2 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. sarıprenses

sarıprenses

İsim:
    mehmet bilbay
    Selam ustadlar , Ben bir önceki konuda gördüğünüz gibi sarı prenses beslemekteyim(37 adet)Bir değişiklik olsun bir canlılık olsun diye çöpçü almak istiyorum.Fakat hangi çöpçü türüyle yaşadığını bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.Google ' amcaya sormak istemedim burda foruma güvendiğim için.Şimdiden teşekkürler.

2. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Cevap: SarıPrenses Çöpçü uyumu !

Sarı prensesler çöpçü balığını (corydoras'ı) bir şekilde öldürüp iskeletini bırakırlar. Balıkların yavru ise başlarda bir sıkıntı olmayabilir ama prenseslerin büyüdükçe çöpçüne yaşama imkanı vermezler.. Beraber büyüdüler bişey yapmazlar diye düşünmeyin yani.. Er yada geç öldürürler..

3. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN

Prensesler agresif balıklardır. Ben böyle bir tecrübe yaşadım. Çöpçümü hırpaladılar kan içinde bıraktılar.. Çöpçü yerine bir vatoz daha sağlıklı olur.

4. sarıprenses

sarıprenses

İsim:
    mehmet bilbay

Imm tamam o zaman çöpçü işi sıkıntıymış.Teşekkürler.

5. Tugrul Akin

Tugrul Akin

İsim:
    Ali Tuğrul Akin

Sarı prenseslerle, Epalzeorhynchos frenatus (Frenatus) aynı tankta iyi iş yapıyorlar. Aslında Magracanta veya botia kadar aktif değiller ama 2 tanesi akvaryumda iyi iş çıkarır sanırım. Benimki şu an nitrat fazlasından vefat etti ama tekrar almayı düşünüyorum :) Albinosu daha güzel bu arada bulabilirseniz albinosunu almanızı tavsiye ediyorum :)

6. sarıprenses

sarıprenses

İsim:
    mehmet bilbay

Ama sarıprenses lerin o çöpçüleri rahatsız edip hatta öldüreceğini söylediler üstteki yorumlarda ?.Bu söylediiniz türlerle bir sıkıntı olmaz değil mi ?

7. Tugrul Akin

Tugrul Akin

İsim:
    Ali Tuğrul Akin

Sadece akvaryuma uyum aşamasında biraz çöpçüyü rahatsız ettiklerini gördüm. Daha sonra frenatus rahatça geziyordu. Ama frenatus'u küçük almanızı öneririm, zaten sp'leriniz çok büyük sayılmaz. Frenatusların büyüdükçe bölgeci olduklarını duymuştum. Yanı hemen hemen aynı boyda olsunlar Sp'lerle. Frenatus büyüdüğü zaman verip yerine yine küçüğünü alırsınız :)

8. sarıprenses

sarıprenses

İsim:
    mehmet bilbay

Benim sarıprensesler eninde sonunda büyüyecek nasipse.Bunların boyunda falan alırım gittiği yere kadar ? birde kaç adet alıyım yanlarında 2-3 tane daha olunca daha aktif ve sağlıklı olucağını araştırmalarımda görmüştüm ?

9. Tugrul Akin

Tugrul Akin

İsim:
    Ali Tuğrul Akin

Ben de yeni başladım bu hobiye. Haftalardır araştırıyorum lazım olan şeyleri. Deneyip görmek lazım. Sp'leriniz ile Aynı boyda 2 frenatus alın, birkaç gün gözlem yapın bence, aldığım balıkçı hiç sorun olmaz demişti. Birkaç ay besleyin sorun olmazsa devam edersiniz. Umarım sonuçlar istediğiniz gibi olur ;)

10. sarıprenses

sarıprenses

İsim:
    mehmet bilbay

Vallaha bende yeni başladım işte 1 sene oldu ;) senin bildiğini ben bilmiyorumdur benim bildiğimide sen.İnş. dilediğince bu hobiyi ilerletirsin.Bilgiler için teşekkür ederim.

11. Tugrul Akin

Tugrul Akin

İsim:
    Ali Tuğrul Akin

Aynen öyle kardeşim :) Aslında bazı şeyler de deneyerek öğreniliyor malesef. Yine de biz üstadların yorumlarını da bekleyelim :) İnşallah sen de dilediğin kadar devam edersin bu hobiye. Bilgiler için rica ediyorum, Kolay gelsin ;)

Sayfayı Paylaş