1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sari Prenses Ölüm Acil

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde mehmetsunay tarafından 5 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. mehmetsunay

mehmetsunay

İsim:
    Mehmet
    Arkadaslar, ben yaklaşık 3 hafta önce akvaryumcudan 14 tane koloni halinde sarı prenses aldım.Sonra kolonide 7 tane erkek çıktı bende 5 tane erkeği geri verdim.Geçen haftada akvaryumcudan kaya tuzuyla deep fix aldım.Onları akvaryuma atmadan önce balıkların gayet güzel sapasalamdılar.Onları attım balıklar halsiz kaldılar nerdeyse hiç hareket etmediler hiç yem yemediler.Hep suyun üstündeydiler. 3 gün önce 1 disim öldü aksamda 2 tane erkeğim öldü.

Arkadaslar acaba bu ölümler neden olabilir? :(

2. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Cevap: Sari prenses ÖlÜm acİllll

Attığınız kimyasallardan kaynaknaklanabilir bir ihtimal.Ama bu kesin bir ihtimal değil tabi.Akvaryumunuz hakkında biraz daha açıklayıcı bilgi verebilir misiniz?

3. mehmetsunay

mehmetsunay

İsim:
    Mehmet
    Cevap: Sari prenses ÖlÜm acİllll

Akvaryum 70*30*30 ölçülerinde.

4. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Cevap: Sari Prenses Ölüm Acil

Mehmet,akvaryumun sarı prenses kolonisi beslemek için uygun değil.Bir de koloni yani.Filtrasyonu nasıl sağlıyorsun?Kullandığın yemler nelerdir?Bunun gibi açıklayıcı bilgiler ışığında ancak yardım alabilirsin.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  5. mehmetsunay

mehmetsunay

İsim:
    Mehmet

Atman dış filtre var. Bir de alttan üflemeli hava motoru var.Yem olarak babam almış onu kullanıyoruz kırmızı yemlerden.

6. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin

Mehmet neye göre attın o tuzu ve ilacı?

7. mehmetsunay

mehmetsunay

İsim:
    Mehmet

Babam almış akvaryumcudan parazit falan mı ne engelliyormuş. O ilacı attım balıklarda ölüm başladı.

8. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin

Sorunun kaynağı belli. Dış filtreye aktif karbon ekleyip acil önlem olarak %40 oranında damanaca su ile değişim yapın. Suyun sıcaklığına dikkat edin. Akvaryumun ısısıyla dengeli olmalıdır. Ekstra olarak akvaryuma sera aquatan ekleyebilirsiniz.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  9. mehmetsunay

mehmetsunay

İsim:
    Mehmet

Teşekkür ederim arkadaşlar.:)

10. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

İlacı kullanma miktarınızı kontrol edin. Eğer doğru oran aşılmışsa, su değişimini hızlı bir şekilde yapmalısınız bence de. Ani ve fazla su değişiminden kaynaklı kayıplar, ilaç fazlası bir suda yaşanacak kayıplardan herzaman azdır, deneyimle sabittir :cekingen:

YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş