1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sari Prenses Yumurta

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde mehmetsunay tarafından 2 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. mehmetsunay

mehmetsunay

İsim:
    Mehmet
    Arkadaslar benim sarı prensesim daha dün ağzına yumurta aldı. Bu yumurta almadan 1 hafta önce 2 tane daha vardı, ağzında yumurta olan onları kusturduğumda ilkinden 8, 2.sinidende 7 tane yavru çıktı. Ben bide kusturmadan öncede ara sıra alıp balıkları ağzını açıp yavrular olmuşmu diye bakıyordum. Acaba ondan strese girip yumurtalararı yutma gibi bisey yapmıslarmıdır ? Ben şimdiki sarı prensesimden çok yavru almak istiyorum. Acaba çok yavru almak için ne yapmam gerekir ?

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: Sari Prenses Yumurta

Mehmet balığı alıp ağzına bakman yanlış bir hareket. Balık bu süreçte yumurtalarının bir kaçını yutabilir ve bu hareket onu sürekli strese sokar. Hatta bazen yumurtaları atabilirde.

Yavru sayısında balığın boyutu, yaşı, beslenme biçimi önemlidir.

Balıklarından aldığın yavru sayısı ilk yumurta tutan sarı prenseslerde olur genelde. Seninkilerinde ilk yumurta tutuşuysa zamanla anne tecrübelenerek yavru sayısı artacaktır.

3. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

Evet,Fatih abinin dediği gibi balığı alıp yavrular olmuşmu diye bakman çok yanlış bir hareket.Genelde yavrular zaten 13. 14.günlerde oluşuyor.Balığınız bu süreçte yavrularını korumak için saklanmaya ihtiyaç duyar.Yani bu sırada siz balığı elinize alırsanız balığınız strese girip yavrularını yutabilir.

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Mehmet balığı yakalayıp yavrular oluşmuşmu diye ağzını açıp bakma.Balık yumurta aldıktan iki hafta sonra yakala ve kustur.

5. mehmetsunay

mehmetsunay

İsim:
    Mehmet

Çok teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş