1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sari Prenseslerim Hastamı ?

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde beko123 tarafından 1 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. beko123

beko123

İsim:
    ali dağ
    Merhaba arkadaşlar; 8 tane sarıprensesim var.Sürekli akvaryum'un köşesinde duruyorlar ve ara sıra yüzüyorlar acaba hastalarmı yardım ederseniz sevinirim.

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Cevap: Sari prenseslerİm hastami

Akvaryum'da başka balık varmı?.Son zamanlarda dekor vs eklemesi yaptın'mı?.Akvaryum hacmin ve ekipmanlar nelerdir.Balıklar'ın yeme karşı isteklimi?.Birde akvaryum'un genel görüntüsünü eklersen daha iyi yardımcı oluruz.

3. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

1- Akvaryumu yeni mi kurdunuz?
    2- Akvaryum suyunu nereden temin ettiniz, çeşme suyu ise dinlendirdiniz mi?
    3- Suyun sıcaklığı nedir ?
    4- Aydınlatma ver ise ışık şiddeti nedir ?
    5- Akvaryumda sarı prensesler dışında balık var mı, cinsleri ve büyüklükleri nedir?
    6- Akvaryumun hacmi ve havalandırmanın durumu nedir?
    7- Filtre olarak ne kullanıyorsunuz?
    8- Akvaryumunuzun resmi var mı?

4. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

İsmail Bey mesajlar çakıştı, kusura bakmayın :)

cirol bunu beğendi.
  5. beko123

beko123

İsim:
    ali dağ
    Cevap: Sari Prenseslerim Hasta mı?

Arkadaşlar akvaryumu alalı bir hafta oldu. 50 cmlik yemlerini yiyorlar onda sorun yok filitreyi açtığım zaman akvaryumun köşesinde duruyorlar ve hareket etmiyorlar. Filitreyi kapattığımda yüzüyorlar. Filitre'nin modeli (Haqos Jular 300) acaba filtreden dolayımı yardım ederseniz sevinirim.Bir de suyun sıcaklığı 26 derece, su çeşme suyu 3 gün dinlendirdim akvaryumda herhangi bir aydınlatma yok hepsi 2 aylık.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

İç filtrenin akıntısındandır ama alışacaklar başka çaresi yok. Filtreyi kapatmaman lazım ve oksijen sağlamasını iç filtre ile yapıyorsan kollasan iyi olur. Filtre aşağı kayar oksijen vermeyi keser, filtre süngeri dolar debiden oksijen keser sonra daha büyük sorunlar yaşanır.

Akvaryum ayrıca türe biraz küçük, balık sayısı yazmamışsın ama abartmazsan sayıyı iyi olur.

7. beko123

beko123

İsim:
    ali dağ

8 tane sarı prenses var alalı bir hafta oldu gayet rahat yüzüyorlardı son 2 gündür hiç hareket etmiyorlar filitreden olsaydı diğer günlerde yüzmezlerdi acaba başka sorunmu var

8. beko123

beko123

İsim:
    ali dağ

Hasta olmalarından korkuyorum. Bir de bişey öğrenmek istiyorum bir sarı prenses ölürse diğerleri onu yer mi?

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Filtre kapanınca yüzen balık filtre açıldığında hareketsiz bir kenarda duruyorsa sorun aramak güç. Kafalarında bir sorun yoksa tabi. Bence su değişimlerini aksatma ısıya dikkat ederek ve oksijen verişini yeterli tut ve öyle devam et.

Yiyebilirler parçalandıkça olabilir. Fakat ölü varsa bırakma akvaryumda almalısın.

10. beko123

beko123

İsim:
    ali dağ

Sağol yardım ettiğin için. Su 2 haftalık sizce değiştireyim mi ?

Sayfayı Paylaş