1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Satılık Palyaço Balığı (Üretim)

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Canlı İlanları' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 13 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Bu konunun (yanında, üretim konusunun da) varlığını yeni fark ettim, dikkat etmemişim, meğerse gelişmeler süpermiş. Elinize sağlık.

Bu konudan turuncu tonu koyu çiftlerin çıkmasını umut edebilir miyiz? Daha ayrıntılı konuşacak olursam, bantlar arasında kontrast farklılığı yüksek palyaçolar arıyorum, ama turuncular hep soluk görünüyor gözüme. Biraz sanki snowflake lerde kontrast yüksek gibi görünüyor, netten gördüğüm kadarıyla.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Güzel bir tespit olmuş ve kesinlikle bu düşük turuncu renk ithal balıklarda ve yerli balıklarda hep dikkatimi çekmiştir. Tabii ana rengi siyah olan böyle türlerde pek belli olmuyor. Ben genç bir çift turuncu ağırlıklı sabırla büyütüp bu yöne eğilmeyi çok istiyordum. Aslında onlara bakarsanız alt yapıyı hazırladığımı biraz anlamak mümkün ama bunlar da siyah ile karışık biraz.

downloadfile.jpeg

color manıa, TencoMelih, veysel ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Siyah rengin varolmasında bir problem görmüyorum, yeter ki turuncunun içine karışarak onu bozbulanık bir hale getirmesin. Düz bantlar yerine, snowflake lerdeki gibi, bantların birbiri içine kaotik şekilde karışması da ayrı bir güzellik veriyor bence. Palyaço balığında ana rengin turuncu olduğunu düşündüğümden, en az %50 yi o rengin oluşturması görsel açıdan bana daha çekici geliyor.

Tabii ki benim olaya sadece kendi estetik bakış açımdan yaklaştığımı söylemeliyim, palyaçolarda meraklılarının aradığı çok daha başka şeyler, desen vb., olabilir.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İtiraf etmem gerekirse ben balıkları çok küçük satmakla hata ettim. Balıklar tam her yemi yemeye başlamış ve renklerini almaya başlayacakken acele edip almak isteyenler yüzünden erken verildi. Bu arada parasını 3 ay evvel yatırarak aşağıdaki yavrulardan ikisi alan Alper Dumlu kardeşime artık al balıklarını temizlik yapıyorlar yumurtlayacaklar demek istiyorum.:D Bu son yavrularda erken satma hatasına düşmeyeceğim, bu şekilde değerlerini de tam bulmadılar kanımca.

Videoda renk ayarı ile en küçük bir oynama yoktur, yine de rengi alamadım zaten. Burada olup canlı görmenizi gerçekten çok isterdim. Bu türün turuncu ağırlığı alt kısımda, standart perculalara göre çok daha canlı paslı turuncu olurlar.

Satış zamanı ve şimdiki haline bakarsanız benim nasıl hazır olduğumu daha rahat görebilirsiniz, üstelik bu yavrular halen daha tam renklerini almadı.;)

5. alper dumlu

alper dumlu

İsim:
    alper dumlu
    Abi kara kış girdi araya istanbuldan ankaraya gelen olmadı :) balıklar mükemmel formda desende ve renkteler maşallah valla :) otobüse atlayıp gelmek fazlaoldu .)

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Masraf yapma bunun için yola vs, bir şekilde hallederiz inşallah, balıklar emin ellerde.:) Fakat senin iki balık yuva arayıp resmen temizlik yapıyor ve ayrılmıyor, güzel çift oldular maşallah.

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Renk konusunda haklısın abi dün bunları canlı gördüm canlı görmek bayağı farklı, video tam rengi vermiyor...:nazar:

Ontheway bunu beğendi.
  8. alper dumlu

alper dumlu

İsim:
    alper dumlu
    Eyvallah abi balıklara senin kadar iyi bakamam zaten :) çok keyifli olucak beslemesi inşallah :)

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İlk parti 5 aylık yavrulardan seçilip ayrılan 4 yavru kalmıştı. Alper arkadaşımız ikisini ve dünde Kaan diğer ikisini istedi. Alper'in balıklar mükemmel eş örneği sergilerken diğer ikisi henüz karara varamamıştı.

Bu yüzden bu ikisini tam eşleştirmek için eğitim alanına aldım. Videoda görüldüğü gibi erkek olması muhtemel olan hafif küçük olanı ya istiklal ya ölüm modunda takılınca diğeri sana istiklal de bize hacı baba tekkesi mi ulen diyerek savunmaya geçti.

Bu sürtüşmeler bitip eş olduklarında o videoyu da yayınlarım. Olmaz ama olur da eş olmada sorun çıkarsa balıkları vermeyeceğim. Balıkları eklediğinde biri anyada biri konyada takılsın istemeyiz.

Balıklar bedava anasını satayım, eğitim parası alıyoruz sadece.:D

Courageous, Glsn, Ontheway ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  10. Erdal

Erdal

Ben alırım ayrı takılırsa :D

ka2n bunu beğendi.
  11. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Hopp ne oluyor benim balıklar onlar abi kaptırmam temo3

motie ve Erdal bunu beğendi.
  12. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Onlar yalnız kurt kafasına göre takılanlar cesur olanlar...:D

13. Erdal

Erdal

Akşam geçer alırım ruhun duymaz artizlik mi yapıyon ;)

ka2n bunu beğendi.
  14. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bu balıklar farklı: Medeniyetin beşiği olan İstanbullular İstanbul her zaman fark atar ve zaten fark bariz balıklardan beli...:)

15. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Mahrumiyet bölgesindeyiz diye bu kadar da yapılmaz ki :)
    Temel abi, videoyu yeni açabildim, bahsettiğinizden çok daha güzeller.

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sumo black ice snowflake yavru çift. 580 TL

SATILDI...

Düzenleme: 15 Mart 2015
    relooper, TencoMelih, color manıa ve diğer 16 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş