1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Satılık Protein Skimmer mi?

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 28 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.767
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Satılık protein skimmer arıyor olabilirsiniz ama biraz sakin olmak lazım, pazardan domates almaya benzemez. Özellikle ikinci el protein skimmer ilanlarını takip ediyorsanız biraz daha sakin olmakta fayda var. Önce bir nefes alarak yazıyı okumanızı öneriyorum. Nerelerden satılık protein skimmer alınır, kimlerden alınmaz, yahut nelere dikkat etmek gerekir, fiyat kıyaslaması nasıl yapılır, en güvenli yerler nerelerdir gibi kafa kurcalayan sorulara biraz göz atmak gerekir. Atık süzme işlemi gerçekleştiren protein skimmer önemli ve gizemli ekipman sayılır. Bir anlık karar vererek satılık protein skimmer almak pek sandığınız kadar avantajlı olmayabilir. Akvaryum içinde besleiyeceğiniz canlıların canı size emanet vb gibi polyanacılık ifadeleri kullanmak niyetinde değilim ama şunu iyi bilmenizi isterim, akvaryum içinde Hacı Murat deresindeki alabalık türlerinden beslemeyeceksiniz. Değerli canlılar beslenecek ve sonu hüsran olabilir. Yazıda canlının yaşamına kıyınca üzülürsünüz vb gibi ifadeler kurmuyorum dikkat ederseniz. Nedeni ise, önce can sonra canan diye düşünürüz genellikle.

  Satılık Protein Skimmer Ararken?

  Satılık Protein Skimmer.jpg

  Elbette protein skimmer satın almak zorunda değil insanlar ama herkeste protein skimmer yapımıyla uğraşmak zorunda değil. Bu yüzden satılık protein skimmer arayan birçok arkadaş olması doğaldır. Arayışlar sırasında ilk dikkat edilmesi gereken nokta gövdenin sağlam olup olmadığıdır. Pleksi gövde üzerinde, çatlak, atık kabı iç kısmında kırıklar, conta aparatları, su seviye musluk düzeneği, su kaçağı gibi durumlar, gövde üzerinde hasar olup olmadığı ve elbette Protein Skimmer Fiyatları nedir incelemek gerekir. Gövde sağlamsa satılık protein skimmer için hazırlanmaya başlayabiliriz ama henüz satın almıyoruz. Bir hobici ilanında veya internet sitesinde satılık protein skimmer gördüğünüzde özellikle ikinci el alıyorsanız markası ve motorunun durumunu düşünmelisiniz. Protein skimmerlerin gövdeleri ana bir kalıptan ibarettir, gövde var oldukça size size asıl gereken sağlam bir protein skimmer motorudur. İkinci el satılık protein skimmer seçiminde gövde sağlamlığı sonrası en önemli kıstas ps motorudur. Motorun arızası olmamalı, kablosu vb sağlam olmalı, ellenmiş, uydurma parçalarla çalışması sağlanmış olmamalı.

  Satılık Protein Skimmer Motor Kıyaslaması?

  Özellikle ikinci el satılık protein skimmer alımlarında gövdeye sıfır motor ilave edilmesi durumunda toplam maliyetin ne olacağı sorgulanmalı. Şöyle düşünün ‘satılık protein skimmer aldığım zaman ve yeni motor ilave edersem toplam maliyet ne olur’ işte burası aslında karar noktasıdır. Geçen gün bir arkadaşıma sıfır gibi ikinci el ATB skimmer gövde temin ettim, motoru yoktu. Normalde motoru Airstar olması gerekir. Şimdi bu tam da vermek istediğim örneğe uyuyor, gidip sıfır Airstar motorunu alıp gövdeye taksa sıfırının yarı ücretine neredeyse mal oluyordu. Sıfır motorla birlikte sağlam da bir gövdemiz oluyorsa elimizde sıfır bir satılık protein skimmer var demektir. Bu kıstası asla unutmayın bence. En önemli ikinci el kıyaslaması budur.

  Satılık Protein Skimmer Nerelerden alınır?

  Tecrübe ile sabittir ki, bugün bazı deniz akvaryumu forum ortamlarında başka yer ve kişilerden bin bir yalan dolan ile aldığını başka yerlerde üzerine kar koyarak satanlar var. Bu tiplerin çürüğe ayrıldığı yerleri iyi araştırmak gerekir. Bunda son derece ciddiyim ve artık bunu birçok arkadaş iyi biliyor. Satılık protein skimmer seçimi yaparken kimden, hangi markayı, neredeki ilandan, nasıl bir fiyata alıyorum durup düşünmeniz gerekir. Değerli canlıları belki de maddi sıkıntıya düşerek ekleyeceksiniz ve işin ilginç yanı bunu satılık protein skimmer ilanında görüp alacağınız alete güvenerek yapacaksınız. Sıfır protein skimmer satın alırken de dikkatli olmak gerek. Aynı marka ve aynı model satılık protein skimmer ekipmanının fiyatı farklılık gösteriyor. Neden derseniz, birinin dükkanı 500 metre kare, 4 çalışanı var, birinin ise dükkanı 200 metre kare çalışanı yok. Masraf az fiyata yansıtma az. Bu da ufak ama gerçek bir detaydır. Yazıya başlarken burada satılık protein skimmer var diye konuya tıklamış olabilirsiniz, o halde ilanlar bölümüne açılmış olan ilanlara bir göz atabilirsiniz.

  Akvaryum Portalı
   

Sayfayı Paylaş