1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Satılık Tennenti Tang Ve Butterfly Fish

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Canlı İlanları' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 21 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Nereden:
    Satılan Canlı: Tennenti Tang Ve butterfly fish
    Adet: 2 adet balık
    Boyu: 15 cm cıvarı ve 9 cm cıvarı
    Adet Fiyatı: 38,5 TL
    Toplu Alım Fiyatı: 80 TL
    İl/Semt: İstanbul
    İrtibat Bilgileri: Özel mesaj
    Msn Adresi: ......

Teslim Koşulları: Karadan elden, fiyatlar uygun site içi tercih edilir. Bir çift eş tutmuş percula ile takas edilebilir.

Diğer Bilgiler: Tang eski balık her türlü yem alır. butterfly fish Yeni (2 gün) yem alması belirsiz ama sağlıklı. Octobus corale vurdu.
    Fotoğraf: Var.

2. SeasideAqua

SeasideAqua

İsim:
    yalçın
    Temel abi tenneti ufaksa ben senden alırım :)

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Küçük evet fazla büyük sayılmaz. Butterfly fish çok sağlıklı yeni ve akvaryumda tutamadığımdan yem konusu hakkında fikrim yok. Octobus corale vurdu. Bu fiyatı forumda satmak istediğim için belirledim malum aşağı yukarı fiyatları belli.

Size getirebilirim ikisini birden tek Tenenti tang değil de ikisini getirebilirim. Esnafsınız tabi yem almaz Butterfly ölürse Tenenti maliyeti yükselir.:D Canın sağ olsun yem almazsa da bizden olur sorun yok. Para istemez ama bir çift eş tutmuş percula alırım yerlerine anlaştık mı ?

4. SeasideAqua

SeasideAqua

İsim:
    yalçın
    Abi elimdeki perculalar ufak ama gel bak tennetıyı ben kendı akvaryumum için ıstıyorum :) Senın İstedıgınn zaman gel palyacolar burda istediğini seç olur mu.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Biz cumartesi günü sizin ordaydık bir abi vardı. Sağol ama ordaki perculalar küçük benlik değildi. Acelesi yok eline eş tutmuş veya tutabilecek percula türlerinden geldiğinde alırım. Kolay kolay her perculayı aldıramazsın uyarmadı deme.:D

6. SeasideAqua

SeasideAqua

İsim:
    yalçın
    Tamam abi sen nasıl istersen. Bugünd e geldı birkaç tane onlara da bakarsın gelince.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tamam getiririm balıkları ilk fırsatta. Hayırlı işler.:ay:

8. SeasideAqua

SeasideAqua

İsim:
    yalçın
    Sağol abi iyi geceler.

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Temel abi 38,5 x 2 = 80 bu nasıl hesap ? Ne adamsın yaa.:D

Abi bu balıklar şimdi 80 tl mi? Ben daha pahalılar biliyordum ? :bilmem:

10. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Aynen bende daha pahalı biliyordum.

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Daha pahalı elbette balıklar. Fakat bilirsiniz ilanım yoktur ve verirsem de budur. Kelepirdi o yüzden de zaten Yalçın aldı. :D

12. celil

celil

İsim:
    celil
    Temel bey fiatları cazip tutmanızın sebebi hobicilerin yararlanması içinmiydi ki forumların amacı budur ve beklenen de böyle olmasıdır. Yoksa akvaryumcuya satılması tercih edilecekse forumda bu ilanı vermenin bir anlamı kalmıyor zaten tanışıyorsunuz telefonla keşke aranızda halletseydiniz.

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kahin olmadığım için kim isteyecek diye konu açtım yanlış mı yaptım bilmiyorum ? Hayatımda iki defa ilan verdim ve zaten diğeri de aynı balık Tennenti Tang içindi kimse almadı. Başka hiçbir forumda ilanım yoktur, forum harici başka yerde bu fiyata zaten satmazdım. Kimin alacağına bakmam ama sadece ilanlara mesaj yazanlara vereceği me de balıkları pişirir yerim daha iyi. Bunu zaten sıkça yazmışımdır. İlk mesaj yazanındır hak benim açımdan, tüm hediye ilanlarımda da böyle olmuş ve olacaktır. Tanışıklık müşteri ilşikisi 3-5 balık alımı kadardır ama benim için önemi yoktur. Esnafın isteyeceğini kahin olarak anlayamadığım için böyle oldu.

Tabi hak vermemek mümkün değil yazıklarınıza düşününce. Tepki doğru ama dedimya bakmam ben pek bu tarz işlere, anlamam da zaten. İlanda yazıldığı gibi eş percula ile takas olunurdu ve isteğim yerine getiriliyor.

14. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Herşeyi bilen adam bir ilan verme işini bilemez işte kırkta yılda bir ilan verir oda böyle olay olur. :heyo::heyo::heyo::heyo:
    Celil bey aslında yazdıklarınıza sonuna dek hak veriyorumda Temel abi genelde hediye eden cinstendir zaten utana sıkıla para yazmış adam oraya oda dükkana satılmış aksiliğe bak.:):heyo::heyo::heyo::heyo:

15. celil

celil

İsim:
    celil
    Temel bey kahin olmaya gerek yok talip olanın nick inden kim olduğu belli olıyor ben bu forumu fazlaca takip edemiyorum fakat ilanı bu akşam gördüm sizin ilanınızdan sonraki talip olanın nick ini görünce talip olanın esnaf olduğunu anladım takip eden mesajlardada kesin emin oldum zira bu forumda murer nickli arkadaştan başka kimseyi ne ismi nede nickiyle tanımam.
    Burdaki esas sorun böyle esnafların canlı ve malzeme ilanlarında aktif olması üyesi olduğum forumların hiçbirinde böyle bir durum yok buna tevessül edenlerde gerek moderarorler gerekse forum yöneticileri tarafından engellenmeleridir ve bu arkadaşlar forumu ciddi şekilde takip edip ticari amaçla alım satım ilanlarını ve bu ilanları verenleri yakın takip eder ve kişilerin bu alışverişlerde müdahil olmalarını engellerler.
    Burada görülüyorki akvaryum portalı forumunda bu konuda ciddi bir eksiklik var.Eğer burdada ticaretciler takip edilip engellenseydi şimdi bu imkandan hobici arkadaşlar yararlanavaktı .
    Zaten biz hobicileri esnafların önemli bir kısmı yeterince sömürüyor bari forumlarda biz hobiciler bu sömürüden uzak kalalım.Forumların ve burdaki amatör ilanların amacıda bu değilmidir?

--- Ekleme; ---

Mesut bey mesajınızı benimle aynı anda yazmışsınız kusura bakmayın cevabı gönderdikten sonra yazdıklarınızı gördüm yukarıdaki cevabımdada yazdığım gibi bu forum tanıdığım hemen hemen hiç kimse yok ben Temel beyi tanımıyorum mutlaka sizin dediğiniz gibidir. ben sadece bir yanlışlığı dile getirmek istedi.

16. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    :sar: Temel abi yüzüne gözüne bulaştırdın sen hediye etmeye devam et bak etrafında cengaver hobiciler var :ay:

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Celil Bey haklı Mesut. :D Fakat ilanı açmaya gerek yoktu madem diyince ben kimin talip olacağını bilemem sonuçta. Ağzımdan da çıktı iş bitti önümüze bakalım.

Celil Bey ilan konusundaki düşüncelerinize cevap vereyim bu arada. Siz bakmayın benim ilan acemiliğime.

İlanlar konusunda tahmin ettiğinizden çok daha ciddi bir bakışımız vardır. Ticari üye olacak esnafın vergi nosundan tutun tüm bilgileri bize ulaştırılmadan ilan verilemezler. Bu bilgiler tarafımızca saklanır. Üyeler ise ticari manada satış yani genele temin edebilecekleri malzeme ve canlı ilanı veremezler.

18. celil

celil

İsim:
    celil
    Temel bey amacım bir yanlışa dikkat çekmekti bana göre oda oldu.
    Fakat esas mesele konusu olan ise ticari ilan vermek isteyenler hakkında ciddi araştırmanızla birlikte bu işi ticaret olarak yapanların firma yada kişi olarak TAKİP EDİLİP AMATÖR SATIŞ İLANLARINA ALICI YADA SATICI KONUMUNDA BULUNUP BURADANDA MENFAATLENMELERİNİ ENGELLEMEK konusundada yeteri kadar olmasıdır benim vurgulamak istediğim budur. teşekkürler.

19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Karşılaşmadık açıkcası şu ana kadar ticarilerin hobici ilanına müdahalesine benim ilan hariç tabi. :F İtiraf etmek gerekirse ilanlarında sıfır sorun yaşayan bir forum burası şu ana kadar. Yapıyı aslında yeni oluşturduk yani şu anki sistem yeni sayılır.

Ticari ilanların verildiği bir katagori vardı sadece. Biz dedik ki bölüm açalım ithalat yapan kuruluşlara ve listeleri burada yayınlasınlar üye arkadaşlar buradan takip etsin. Bu yüzden zaten bölümler boş çünkü çok yeni ve tabi davet yapıldı ve yine olumlu yanıt alındığı için bu bölümler oluşturuldu. Amacına hizmet edemeyecek olan esnaf bölümlerini kapatıyoruz. Bu kararı almakta hiç zorlanmayız bile. Zamana ihtiyaç var kısaca bu manada.

20. celil

celil

İsim:
    celil
    Temel bey inşaallah bu son olur ve bundan sonra kendilerine ayrılan bölümlerde ticaretlerini sürdürürler. Sistemin yeni olması tabiki bir zaaf oluşturuyor umarım kısa sürede bu tür olumsuzlukların olmasını engelleyecek mekanizmayı oluşturursunuz.
    Forumlar hobicilerin dayanışma ve yardımlaşmaları için vardır ve böyle olmalıdır bunu ticari düşünenlerde böylece kabullenmeleri ve buna uygun davranmaları gerekmektedir. Eminimki tüm hobici arkadaşlarda bu konuda üzerlerine düşen hassasiyeti gerktiği gibi yerine getirip forumlarına sahip çıkıp haklarını ticarilere karşı koruyacak davranışları gösterirler.
    Bu konuyu sonuna kadar okuyan herkese teşekkürler.:por:

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş