1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Saulosi (Pseudotropheus) Hamile

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde atıf94 tarafından 21 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. atıf94

atıf94

İsim:
    atıf sakarya
    Merhaba!Arkadaşlar saulosime dün yem atarken bir baktım hamile kalmış hemen yarın gittim yavruluk aldım tül şeklinde ve saulosimi biraz zorda olsa yakalayıp yavruluğa attım doğrumu yaptım acaba bide kusturmamayı düşünüyordum ama arkadaşlarım yavrulukta kendi kendine doğurmaz yeri olması lazım dedi ve kusturmaya karar verdim sizce ne yapayım :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: ŞİMDİDEN HERKEZE TEŞEKÜRLER !!!

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Saulosi (Pseudotropheus) Hamile

Maşallah maşallah.:nazar: Sağlıkla büyültmeni dilerim. Fotoğrafları ve gelişmeleri bekleriz.

3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Atıf kardeşim gözün aydın ,hayırlısı olsun.Balık yeni yumurta tutmuşsa yavruluğa almakta biraz erken davranmışsın.Yaruluk çok küçük değilse balık için kalsın ikinci kez stres yaparsa yumurtaları yutar yada atabilir.Kusturmak için en erken 10 ile 12 günü devirmen gerekir aksi halde yumurtalar mantarlaşabilir.

Arkadaşların Lepistes ile karıştırmış olacak .Zaten çiftleşme ve üreme olmuş ve ağzını yumurta ile doldurmuş.Şuan balık stres yapmazsa zamanı geldiğinde yavruları ağzında salacaktır.

4. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Bu türler çok agresiftir ağzı dolu balıklar akvaryumda türdaşları tarafından çok taciz edilirler, bir an önce ayırmak faydalıdır ama yavruluk içine olmaz.

5. atıf94

atıf94

İsim:
    atıf sakarya

İsmail Bey, şimdi benim yavruluk 15cm lik kare bir tül şimdi ben o balığı almasssam yutar mı acaba? :D Zaten yakalamam için çok uraştım kesin yutar dedim ama hala ağzında yumurta var.

6. atıf94

atıf94

İsim:
    atıf sakarya

Arkadaşlar balığım ağzındaki şişlik inmiş size birazdan fotografları atıcam acayip moralim bozuk :(

7. atıf94

atıf94

İsim:
    atıf sakarya

[​IMG] Arkadaşlar Saulosim Bu Sizce ağzında hala yumurta varmıdır ?

8. atıf94

atıf94

İsim:
    atıf sakarya

Acill yardım ?

9. serhato

serhato

İsim:
    serhat sarp

yavruluk güzel iyi ama deliklerin genişliği de önemli eğer genişlik az ise durabilir :) eğer deliğin genişliği çok ise yumurtalar düşebilir akvaryuma:can:

10. atıf94

atıf94

İsim:
    atıf sakarya

Abi ne alaka tm arkdaşlar balığıma yem attm yemedi aldı ağzına tükürdü yumurtaları gördüm ağzında ayrdımlarınız için çok sağolun

11. atıf94

atıf94

İsim:
    atıf sakarya

Balığım bugün yumurtaların hepsini yutmuş tekrardan tanka attım :( saat:gif

Sayfayı Paylaş