1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Saulosi Siyah Leke Çözemediğim bir sorun Çevremdeki Tüm akvaryumculara sordum ve ..

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde atıf94 tarafından 22 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. atıf94

atıf94

İsim:
    atıf sakarya
    Evet arkdaşlar akvaryumcuların çoğusuna sordum bu sorun geçer vb hastalık değil atar onu gibi yorumlar aldım birde siz üstadlarıma sormak istiyorum ben balıklarıma aşığım onlara bişey olmasından korkuyorum ve 2ay önce aldım saulosi de sorun çıkmadı 3. ay oldğunda siyah siyah lekeler başladı vücüdunda görünmeye :S üzldüm resim:

2. atıf94

atıf94

İsim:
    atıf sakarya
    Cevap: Saulosi Siyah Leke Çözemediğim bir sorun Çevremdeki Tüm akvaryumculara sordum

Arkadaşlar ve üstadlarım günlerdir bu konuyu bekliyorum yokmudur bir yorumu olan ?

3. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Cevap: Saulosi Siyah Leke Çözemediğim bir sorun Çevremdeki Tüm akvaryumculara sordum

Ben bilmediğim halde biraz araştırdım ve karşıma şu sorulara cevap vermek gerektiği çıktı, siz belki bunları zaten biliyorsunuzdur.
    Ama belki yardımı dokunur. :

Hangi yemlerle besliyorsunuz bu balıkları? Bir müddet bitkisel beslemek çözüm olabilir mi? Protein fazla gelmiş olabileceğinden dolayı.

4. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Araştırmaya devam ediyorum :
    Alıntılar :
    - Nedeni ne emin değilim, bu konu hakkında pek çok teori duydum, kötü su koşulları etken olabilir. Bir tür mantar olabilir.

- İthalat öncesi bazı balıklar havuzlarda yetiştirilir. Bu esnada havuz etrafında, üzerinde uçan kuşlar havuza pislediğinde bu tür bir parazite neden olur.

Bunu nasıl çevireceğimi bilmiyorum ama özet olarak : bio-bandage kullanarak abinin birisi önemli ölçüde azaltmış sorunu.

Benden bu kadar valla..

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bu konu evet bilinmez bir konu aşağı yukarı. Balıklarda sağlık sorunu yaratmıyor ancak görsel olarak bozuyor biraz. Doğada da aslında bu lekeler olabiliyor balıklarda. Yemlemenin, stresin, üreme dönemindeki eksikliklerin yol açtığı yazılır ancak kesin bir şey yok.

6. atıf94

atıf94

İsim:
    atıf sakarya

Ben balıklarıma sadece 2 3 kez karışık yem verdim cama yapıştırılanlardan beğenmedim sürekli bitkisel yem kulanıyorum saulosilerime zaten protein yemiyorlar:S çok karışık bişey erkek dominant erkeğimdede başladı bu lekeler çıkmaya yayıldı kuyruğuna doğru nokta nokta sinirlerim bozuluyor ama balıklarım gayet sağlıklı yani dış fltre falan ısıtıcı akvaryumda herşey var yok denilen hiçbişey yok:S bu akvaryum bu kadar iyiken balığımda böyle bir leke çıkması rahatsız edici:S

Sayfayı Paylaş