1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Saulosiler Hakkında...

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde umitdulger tarafından 1 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER
    Arkadaşlar yaklaşık 4-5 aylık saulosi yavrularımdan bir tanesinin çenesi çok bariz bir şekilde sarkmış durumda. 4-5 aylık bir dişi ve erkeğin çiftleşmiş olma ihtimalleri var mı ? Haftada 5 gün 5 çeşit bitkisel yem ile haftada bir gün 3 çeşit proteinsel yem ile besliyorum. Erkekler uzun zamandır dişilerin önünü kesip titriyordu. Fakat ufak oldukları için hiç ihtimal vermiyordum çiftleşeceklerine. Bir de 105x55x50 ölçülerindeki akvaryumumda şu anda 21 tane saulosi ve 11 tane hara gallireya reef. Boyları 3 cm ile 6 cm arasında değişiyor. Cinsiyetler net belli olmadığından daha eksiltme yapmadım. Bu sayı akvaryum için fazla mı ve gelişimlerini hangi boydan sonra etkiler ? Şimdiden çok teşekkür ederim.

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: Saulosiler Hakkında...

4-5 ay erken gibi. Fotoğraf eklerseniz daha net bir karar verebiliriz.

Akvaryumunuzun boyutları şuanki balık adetine ve boylarına uygun. İleride çıkartmalar yapılcağından problem yok.

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Balık sayısı şuan için fazla.1-2 ay daha idare ederler ama sonrasında mutlaka sayıyı azaltmanız lazım balıkların daha sağlıklı gelişimleri için.

4. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER

Heliak ve ozgun_cyprus bunu beğendi.
  5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Resimden anladığım kadarıyla bu balığın ağzı dolu Ümit.:ay:

6. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER

Bana da öyle geldi olcay abi ama daha çok genç diye bir soru işareti vardı aklımda, sizlere de bir sorayım dedim. Demek ki fazla iyi besliyoruz yavrucakları :)

7. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Resim pek net olmama'sına rağmen renk ve formu güzel görünüyor.Buda iyi bakıldığı ve isteklerinin karşılandığını gösteriyor.Sağlık bol yavrular alırsın inşAllah.

Sayfayı Paylaş