1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Scooter Blenny Balığı Nasıl Beslenir?

Başlığı 'Gobi-Blenny-Dragonet' kategorisinde Ateş Billur tarafından 7 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Ateş Billur

Ateş Billur

İsim:
    Ateş Billur
    Scooter Blenny balığının beslenmesinde sorun yaşayan arkadaşlar videomu izleyebilir. Yöntem oldukça işe yarıyor. Videoyu beğenmenizi umarım.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 14 Mayıs 2015
    Abdullah34, TencoMelih, YMR_AY ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. Vetman

Vetman

Yer:
    Balıkesir
    İsim:
    Yağmur Gülsoy
    Maşallah çok güzel bir balık. Ben de çok beslemek istiyorum ama tankımda bir alg eater blenny bulunması ve bu türün kuru yeme alışma sıkıntısından dolayı cesaret edip alamıyorum.

3. Ateş Billur

Ateş Billur

İsim:
    Ateş Billur
    Tank eskiyince alabilirsiniz..Akvaryumu taşıdığımdan beri hiç pot kalmadı mecburen kuru yemle besliyorum..

4. Vetman

Vetman

Yer:
    Balıkesir
    İsim:
    Yağmur Gülsoy
    Tank kurulalı 6-7 ay oldu ama güvenip alamıyorum. Sizinki kuru yeme alışmış. Bazısı kuru yemi kabul etmiyor diye biliyorum. Daha önce kuru yeme alıştıramayıp öldüren arkadaşım oldu. Sizce bu balığa yetecek pod bulunması için akvaryumun kaç aylık olması gerekiyor?

5. Ateş Billur

Ateş Billur

İsim:
    Ateş Billur
    6-7 aylık bir tankta rahatça yaşamalı.Tabi bu tanktaki canlı kaya sayısı ve mercan popülasyonuyla da doğru orantılı.Scooterlar mandarinlere oranla daha kolay kuru yeme alışırlar.Sadece yemi gözlerine sokmak lazım.. :)

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerine sağlık Ateş video güzel olmuş, maşallah güzel ve sağlıklı görünüyor.
    Scooter blenny bireyleri kuru yem almaya müsait balıklar aslında. Zaman içinde kuru yeme ilgi baya artıyor.

Ateş Billur bunu beğendi.
  7. Vetman

Vetman

Yer:
    Balıkesir
    İsim:
    Yağmur Gülsoy
    Balığın ansiklopedik bilgisine bakarsak kuru yeme zor alışır yazıyor. Bence tuzlu su hobisinin en zor tarafı bu. O balık zor, bu balık yem almaz, o daha zor vs. Bu portalda sizin gibi tecrübeli arkadaşlar sayesinde bu önyargılardan kurtulabiliyoruz. Bilgi için tekrar teşekkür ediyorum.

8. Ateş Billur

Ateş Billur

İsim:
    Ateş Billur
    Aslına bakarsan bu farklılıklar ve zorluklar olmazsa bu hobininde keyfi kalmaz..Yoksa televizyondan bir akvarum videosu açar geçerdik hele 3d televizyonlar çıktıktan sonra.. :)

veysel, harfuzmani, Alparslan ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş