1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Seachem reef Advanced Kalsiyum Alternatifi bu mudur?

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde inifnity tarafından 23 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. inifnity

inifnity

İsim:
    ismail işçi
    Seachem reef advanced deniz akvaryumu kalsiyum piyasada pek bulunmuyor. Magnezyum + strontsium içeriğinden dolayıda seachem reef advanced kalsiyum (toz) alternatifi az. Deniz akvaryumu kalsiyum Alternatif araştırırken REEF COMPLETE in içeriğinin de aynı olduğunu ve tek farkının da sıvı formda olmuş olduğunu gördüm. Herhalde seachem reef advanced alternatif olarak üretilmiş bir ürün, seachem reef advanced kalsiyum piyasada arayıp ta bulamayanlara duyurulur

Seachem Reef Advantage Kalsiyum

Seachem Reef Advantage kalsiyum, toz formda kalsiyum açısından zengin, magnezyum ve stronsiyum içeren su düzenleyicidir. Bu ürün deniz suyunda bulunan düzeyde yakıcı madde içermeyen iyonik kalsiyum ile zenginleştirilmiştir. Bütün canlı kaya ve mercanların gelişimini sağlayan kalsiyum ve karbonat özlerini içermektedir. Eğer kalsiyum yada karbonatlardan biri eksik olursa mercanların gelişimi duracaktır ve canlılıklarını yitireceklerdir. Reef Advantage içinde bulunan mağnezyum ve stronsiyum oranları deniz suyunda bulunması gereken oranlara uygundur. Ürün içinde bulunan mağnezyum ve strontsiyum kalsiyumun korunmasını sağlar.

REEF COMPLETE

Reef akvaryumlarında Kalsiyum seviyesi düzenleyici. Doğal deniz suyundaki kalsiyum seviyelerine, pH değerlerini değiştirmeden özel tasarlanmış bir ürün. Mercanların gelişiminde kalsiyum ve karbonat çok önemli bir faktördür. Mercanların gelişiminde ihtiyacı olan kalsiyum ve karbonat yoksa mercanların büyümeleri durur sağlıktan düşmeye başlar. Reef complete içeriğinde magnezyum ve stronsiyum içerir.(100:5:0,1,Ca:mg:Sr) Bu şekilde kalsiyumu dengelerken diğerlerini de dengelemiş olursunuz.
    500mL’lik Reef Complete 8000litre su düzenler.

King Elvis, murat parin, YIKIKTEMO ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerine sağlık İsmail çok güzel bir tanıtım yazısı olmuş. Seachem reef advanced kalsiyum ile birebir aynı ise güzel, advanced calcium coraline alg oluşumunda oldukça etkili bir üründü, yazılıp çizilmiyor ama şeker bazlı kalsiyum içerdiği düşünülüyor. Aynı etkiler varsa alternatif için güzel ürün bence de.

3. inifnity

inifnity

İsim:
    ismail işçi
    Piyasadaki diğer kalsiyum ürünlerinin hiçbirinde mg+strontsium yok bildiğim kadarıyla, toz olan advanced calciumda üretimden kalktı deyince bizim tüm esnaflar Seachem alternatif bunu üretmiştir diye düşündüm, gerçi hala seachem web sitesinde advanced calcium tanıtımı var.
    Neyse henüz deneme fırsatım olmadı ama deneyip görecez...

cimlikaya bunu beğendi.
  4. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Merhaba , resif akvaryumumda sadece soft - sps türü mercanlarım var ama kalsiyum tozu kullanmıyorum bugün arkadaşımın mağazasında Seachem Reef Advantage Kalsiyum tozu gördüm çok ilgilenmedim lps mercanlarım olmadığı için yukarıdaki yorumlarınızı okuduktan sonra bilgi rica ediyorumKalsiyum tozu eklemelimiyim ? ve kaç birim suya ne kadar kalsiyum ve neasıl tanka eklemeliyim yorumlarınızı beklerim.

5. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    ELOS Primaline serisinde "Alkali" 01 isimli katkı var. Ürün prospektüsünde 200 lt. 'ye 10 ml eklendiğinde; 7,5 ppm Ca, 0,38 ppm Mg, 0,008 ppm Sr arttırdığı yazıyor.

Tabii ki kH ile dengeli bir dozlama yapmak şart, bu neden ile aynı serinin "Carbonates 03" adlı kH katkısı ile birlikte dozlanması tavsiye ediliyor.

Bu arada Seachem' in ürünleri hala gümrüklerimizde mi bekletiliyor, bilen var mı?

Sayfayı Paylaş