1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sehba akvaryum

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 15 Mart 2009 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Selamlar,

Ev dekoru olarak güzel görünen bir akvaryum tasarımını sizlerle paylaşmak istedim. Aslına bakarsanız her türde olmasa bile bazı ürkek türlerde bu kadar alçak bir akvaryum uygun olmayabilir. Eğer tür seçimi iyi yapılırsa ortaya ilgi çeken bir akvaryum çıkabilir. Sehba olarak ortada durması yüzüNden yanında ve etrafında filtre olmamalı ve hortumlar görüntüyü bozmamalı bu tasarımda. Bu yüzden filtresi taşma sistem olmalı. Çizimde inceleyelim ve zor olmayan basit bir tasarımla anlamaya çalışalım.

Pleksi kullanılarak akvaryumun uygun bölümüne bir kutu yapmalıyız. Filtre kutusu üç parçadan oluşacak ve boş kısımdan akvaryuma silikon ile yapıştırılacak. Ancak suyun filtreye geçmesi için pleksinin küçük aralıklı olarak şerit halinde şekilde görüldüğü gibi kesilmesi gerek. Bu kısımdan su taşırma haznesine geçecek ve su filtre malzemelerinden geçerek en alttaki kafa motoruyla akvaryuma basılacak. Akvaryum görüntüsü bu sayede amacına uygun olarak ekipman ve parçalarının kötü görüntüsünden kurtarılacak.

Çalışma prensibini gösteren bir fotoğraf. Üstüne eklenecek cam ile sehba görüntüsünü alacak. Akvaryum bakımını ve filtre temizliğini yapmak için camı kaldırmak yeterli olacak. Sehba camı ile akvaryum arasına parkeleri çizmemesi için masa bacaklarına yapıştırılan malzeme benzeri bir malzeme koyulabilir.

www.akvaryumportali.com bak:

Saygılar...

2. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Temel Hocam,

Ben de bolca sepha ve masa akvaryum resmi ekleyeyim de bunlardan edinmek isteyen arkadaşların hayal güçleri gelişsin...

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerine sağlık Abdullah hocam, bu görüntüler yanında bizim akvaryum güme gider, Allah'tan filtre sistemini anlattımda kurtardı paylaşım.

Teşekkür ederim...

4. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Senin ellerine sağlık Temel Hocam... em34:

Masa-sepha tasarımı hikaye... Önemli olan filtre sistemi... O başarıldıktan sonra herşey yapılır... Ben sadece filtre sistemini kurabilen arkadaşların hayal güçlerini artırmak istedim...

5. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Bu da lavabo akvaryum...

6. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Tuvalet klozeti akvaryumlar...

Kurulum prensibi

7. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    balıklar klozetin karşısında olsaydı işe yarardı ama klozete oturunca arkamda kalan akvaryumu napim ben :D

8. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Yahu Emrah sen de ters oturursun... :D

9. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Ters oturamam ben, ya ben balıklara bakacam derken balıklar bana bakarsa, o anda balıklarla gözgöze gelmek istemiyorum ben :D
    şaka bir yana bu klozetli olanı gerçekten beğenmedim hadi sehpa falan neyse ama klozet olmamış

10. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Tam sana göre Abdullah Abi bu klozete monte edilenler.Hala duruyor mu senin coryler ..çarken karşında :D

Sayfayı Paylaş