1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sehpa konusunda yorumunuzu bekliyorum

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde tsgulen tarafından 11 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. tsgulen

tsgulen

İsim:
    Tolga Semih Gülen
    Arkadaşlar merhaba;

Hep gönlümde yatan aslan olan bir resif akvaryumunu okuyarak, araştırarak adım adım yapmaya karar verdim. Arada böyle tuzlu suyum gelir ama bu sefer daha fazla ertelemeyip, gözümü karartıp gireceğim.

Yaklaşık bir aydır hergün forumları okuyorum, bilgi topluyorum ki kurulum da hata yapmayayım. Ancak ilk adımda dahi bir görüş alayım dedim:

Mevcut tatlı su tankım aşağıdadır, Ölçüleri: 54cm(yükseklik) x 34cm(derinlik) x 60cm(uzunluk). Yani 110Lt. civarı. Gördüğünüz üzere bundan sadece cam ve alttaki dolabı kullanabileceğim. Yalnız dolabın içine ekipmanları barındıracak sump'ı kurabilmek için orta desteği almam lazım. Aslında ne kadar işe yarıyor bilmiyorum. Dolabın alt, üst ve yan parçaları MDF yani asıl taşıyıcı onlar. Ortadaki ayıraç ise suntadan. Ben yine de sağlam olsun diye resimde kırmızı ile çizdiğim şekilde içine bir demir kasnak koyayım diyorum ki sorunsuz taşısın.

WP_20130908_001.jpg

Ne dersiniz, bu yöntem ile akvaryumu taşıyabilir mi? Ya da başka bir öneriniz var mı?

Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba öncelikle hoş geldiniz.
    Düşüncenize katılıyorum,sunta zamanla nemden mantarlaşıyor,o yüzden takviye faydalı, sağlam ağaç veya demir ile yapmakta fayda var...:)

Sayfayı Paylaş