1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Selam üstatlarım Cüce vatoz hakkında yardım!!!

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde akvarist tarafından 2 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. akvarist

akvarist

İsim:
    ibrahim karabay
    Selamlar 1 erkek 4 dişi cüce vatoz kolonim vardı 3 gün önce yumurtladılar erkek güzel güzel bekliyordu.. derken benim bi arkadas dedi tek erkek olmaz erkek getir dedi bende getirdim. asıl mevzuya geleyim getirdigim erkek yumurta bekleyen erkegi yuvasından kovaladı kendi girdi.. ben ne yapmalıyım? birde eski erkek diger yuvaya girmiyor hala eski yuvasının oralarda geziniyor..

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Selam üstatlarım Cüce vatoz hakkında yardım!!!

Sonradan getirdiğin erkeği çıkar. Kesin çözüm nasıl? Üreme modundaki ortama müdahaleye gerek yoktu bence.

3. akvarist

akvarist

İsim:
    ibrahim karabay

WAlla dogru dedin abi direk cıkarıyorum.. Çok çabuk gaza geliom abi ben :(

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bence de öyle, yapıyı korumak en güzelidir. Erkek koy diyenler akvaryumun hiyerarşi yapısını senin kadar bilemez ve daha da ötesi akvaryum sakinlerinin fikri daha önemlidir ve onlar da zaten sana fikrini söylemiş.

Bazen soruna çözüm aramamak en güzel çözümdür.

5. akvarist

akvarist

İsim:
    ibrahim karabay

Hersey yoluna girdi. Çok sagol Temel abi.. ABi bir de yumurtalar zarar görmüş müdür acaba?

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bunu bilemem, eklediğin erkek yumurtalara yanaştıysa ona ait olmadığı için zarar vermiş olabilir ama tam bilemem. İç güdüleri bu konularda hassastır.

7. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Konunun dışında olacak ancak hangi akvariste baksam şimdiye kadar gördüğüm her akvaryumda illa ki vatoz vardı.Sorduğumda "Ekolojik denge için olmalı.Camdaki yosunlaşmayı önler.Dipdeki pislikleri temizler ve böylece akvaryum daha geç kirlenir" diye cevaplar aldım.Ancak ben 2-3 tane vatozun koca tankın camlarını nasıl temizleyeceklerini aklım almıyor.Mutlaka her tanka vatoz veya vatozlar konmalı mı?

8. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Vatozların camda ki yeşil nokta alge pek bir etkisi yok.Nerdeyse hiç yok.. Ne zaman camlar aşırı yeşillenmeye başlar o zaman vatozlar devreye girer. Vatoz üretimine gelincede daima 1 erkek ve 3-4 dişi tavsiye edilir. Fazla dişi yoksa 1'e 1'de işlerini görürler.. Bence arkadaşınızla aranızda ki ilişkiyi bi gözden geçirin :)

9. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Adam yanlış bir bilgi verdi diye neden ilişkimizi gözden geçireyim ki?Sonuçta bu devlet meselesi değil ki :) Tavsiyelerini temkinli alır,araştırmadan da uygulamam olur biter.Her yanlışında birini tartmaya başlayacaksak en başta beni herkes hayatından çıkarmak zorunda kalır :F

10. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Benimki zaten basit bir şakaydı :)

11. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Biliyorum arkadaşım sorun yok :)

Sayfayı Paylaş