1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

selam abilerim kardeşlerim zebra için yardımm

Başlığı 'Üye Tanışma Portalı' kategorisinde leonidass tarafından 7 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. leonidass

leonidass

İsim:
    yasin kazan
    Merhaba arkadaşlar,

Karma bi akvaryumum var. Sarı prenses yunus chellenger ve zebra bide papağan akvaryumum 270lt zebralar 1çift diğer diğerlerinden boyut olarak büyük akvaryuma koyduktan 4 gün sonra yumurtalarını bıraktı akvaryumun köşesine. Sizlere sorum olacak bu yavruları yumurtadan kaç günde çıkar ? akvaryumu bölmeli miyim ? Yavruların yaşama şansı nedir ?

Hepinize teşşekkür ederim şimdiden.

2. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    1- o balıklar uyumsuz.
    2- o yavrular yem olur.

3. leonidass

leonidass

İsim:
    yasin kazan
    Akvaryumu bölersem ne zaman çıkar o yavrular.

4. SaNSaR

SaNSaR

İsim:
    SaiT
    Yumurtayı bıraktıktan 5 gün sonra çıkar en geç 6 ;) Ama astronot sert bi balıktır,challenger de öyle,yunus hertürlü malawiye uyabilir ama akvaryumunuzda uyabileceği tek balık sarı prenses..Zebralar ise tam bi canavardır :) Bence astronot,challenger,zebra balıklarını çıkarın ve 1 erkek 3 dişi yunus 1 erkek 3 dişi sarı prenses şeklinde mükemmel bi malawi tankı kurun ;)

5. leonidass

leonidass

İsim:
    yasin kazan
    Teşşekkür ederim cevabınz için yeni başlaım hobiye ilk başta herkes böyle olmuştur öyle bir denemek istedim chellenger hastasıyım o yüzerken izlemeyi çok seviyorum öyle bir karma yapmak istedim sizce akvaryumu yavrular çıkıp biraz olgunlaşasıya kadar böleyimmi ? Veya nasıl bir yol çizeyim kendime?

6. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Selam bendede şuan 70 litrelik bir akvaryumumda 1 eş zebra var hatta cumartesi yumurtladılar bugün altnda keseleriyle hareket ediyorlar diğer balıkları ayırman en iyisi kendi cinsindn bile olsa öldürürler (kendimden biliyorum) akvaryumu bölmen yada ayırman süper olur yem olurlar katılıyorum .

Zebraların albinomu çizgilimi beyazmı ?

7. leonidass

leonidass

İsim:
    yasin kazan
    Senin profil resmindekilerden kardeş nasıl bir yol çizeyim tecrübenden yararlanmak isterim.

8. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    İşte 1 çifti ayrı bak başka balık olmasın yumurtaları elleme zaten yumurtalar döllendiysse akvaryumun başına bile geçsen erkek sana doğru gelir içine elini sokaarsan ısırır :D
    Yapcak bişi yok aslında üretimi kolay oldukları için kendi hallerine bırak strese sokma onları ürkütme bak nasılda yavruların olcak benimde ilk deneyimim ilk yavru almam ama öğrendim kardeşlerimden saolsunlar çok paylaşımmı herkes . Yavrular çıkana kadar yumurtaların yerleri değişebilir yada yumurtaların sayısı düşebilir mantarlaşanları yiyorlar bol bol yem ver o kadar yani !...

9. SaNSaR

SaNSaR

İsim:
    SaiT
    Bence o akvaryumda o saydığın balıklardan sadece birini besle daha sade ve hoş görünür :) Ama iki çeşit olsun dersen 1E 1D albino 1E 1D çizgili zebra beslemeni öneririm :)

10. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Bendekiler dişi çizgili erkek beyaz zebra bakalım yavrular nasıl olucak :D Böyle eş bence daha süper.

11. bozüyük

bozüyük

İsim:
    Mustafa Mert TUĞRUL
    Kerem senin zebralar tam beşiktaşlı olacaklar galiba ;)

Sayfayı Paylaş