1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Selam Arkadaşlar Ekipman Hakkında

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde Blac White tarafından 12 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. Blac White

Blac White

İsim:
    serhat undar
    Arkadaşlar yeni üyeniz olarak bir konu danışıp fikirlerinizi almak istiyorum. Benim şu anda 100-60-40 ölçülerınde karışık Cichlid besledim. Akvaryumum var,bunda eheim 2228 dış filtre ve Eheim 2012 ic filtre kullanıorum,bunlara ilaveten sirkulasyonu artırmak icin dalga motoru kullanmam uygun olur mu,eger olursa hydor koralia 1 yada 2 gibi düşünüyorum,fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Balıklarıma fayda sağlamak isterken zarar vermek istemiyorum. Şimdiden teşekkür ediyorum.

2. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Cevap: selam arkadaslar

Boyutlar makul. Dalga motoruna gerek yok. Dış filtre bağlantısında uzun delikli boruyu kullanıp, suyun çıkışını yüzeye doğru çevirip iç filtreyide su çıkışının ters konumuna yerleştirirseniz yeterli olacaktır.

zgrkaralar bunu beğendi.
  3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Cevap: Selam Arkadaşlar Ekipman Hakkında

Serhat bey portalımıza hoşgeldiniz.Hasan kardeşim'in dediği gibi ekipmanlar'ın rahatlıkla yeter.Kısa zamanda akvaryum tanıtımınıda bekliyoruz.

4. Blac White

Blac White

İsim:
    serhat undar

selamlar,
    oncelikle İsmail bey hem size hem de sizin aracılıgınızla Hasan beye ilgilendiginiz icin tesekkur ederim,beni masraftan kurtardınız :) kucuk akvaryumdan buyuge gecınce karsına oturup izlemek cok keyifli her nekadar ugrastırsada,sadece kafama takılan su sankı yeterınce dongu ıcınde deıl gıbı gelıo bana dıkkatlı bakınca balık dıskıları falan ortada oylece duruo gibi gelio bana yoksa filtreleri yerlestırırken ona dıkkat etmıstım dıs fıltre su cıkısı sag arkadan sola dogru olacak sekılde ıc fıltrede sol onden saga dogru olacak sekılde yerlestırmıstım.
    ama eger dedıgınız gıbı yeterlıyse hıc ellemıyım sımdılık 15 yada 20 gunde bır olacak sekılde dıp cekımı yapıorum suyu gayet saglıklı ve temız gorunuo,dıs fıltreyı hangı aralıkla temızlememı tavsıye edersınız ?
    en kısa zamanda fotograf ve vıdeolarımıda eklıycem.
    ılgınız ıcın tesekkur ederım ıyı calısmalar saglıklı balıklar

cirol bunu beğendi.
  5. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin

Ortalıkta fazla dışkı görünüyorsa fazla yemleme yapıyorsunuz demektir. Yem miktarını %20 oranında azaltınız.

zgrkaralar bunu beğendi.
  6. Blac White

Blac White

İsim:
    serhat undar

Teşekürler buna da dıkkat edıcem,Bu aksam dip çekımı yaptım hazır suda temızken bı vıdeo denemesı yaptım bakalım ekleyebılecekmıyım :)

Tekrar görüşmek üzere iyi çalısmalar.

hasanaytekin bunu beğendi.
  7. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR

Merakla bekliyoruz videonuzu:)

8. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Resimleri kısa zaman'da eklerseniz daha iyi yardımcı oluruz.Yani dış filitre çıkış ve emiş hangi yönde?.Düşüncem akıntı verdiğin yön sağlıklı değil ve bu neden'le akvaryum için su döngüsü sağlıklı olmuyor sonuç istediğin performan'sı alamıyorsun.

Sayfayı Paylaş