1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

selam arkadaslar

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde tamerkokcu tarafından 19 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. tamerkokcu

tamerkokcu

Yer:
    İZMİR/ciğli
    İsim:
    tamerk okcu
    Yaklaşık 5 yıl ara verdiğim hobime ve üretim faaliyetlerine yeniden başlamış bulunuyorum. Bu foruma yeni üye oldum, umarım güzel dostluklar ve paylaşımlar oluşur.

Alparslan bunu beğendi.
  2. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Hoşgeldiniz Tamer bey, hangi türler üzerine eğileceksiniz.

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hoş geldin abi güzel paylaşımlar hele ki üretim konusunda ...:)

tamerkokcu bunu beğendi.
  4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hoş geldiniz, temennilerinizin gerçek olmasını dilerim.:)

tamerkokcu bunu beğendi.
  5. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Hoş Geldiniz Abi keyifli paylaşımlar :)

tamerkokcu bunu beğendi.
  6. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    hoşgeldiniz doğru yerdesiniz :)

tamerkokcu bunu beğendi.
  7. tamerkokcu

tamerkokcu

Yer:
    İZMİR/ciğli
    İsim:
    tamerk okcu
    Sağ olun arkadaşlar hepinize ayrı ayrı tesekkür ederim. Bu kadar sıcak ve içten bir ortamda bulunmak beni mutlu etti.

8. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Tamer Bey hoş geldiniz.

tamerkokcu bunu beğendi.
  9. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Tamer Bey hoşgeldiniz,keyifli ve bol paylaşımlı forumlar dilerim...

tamerkokcu bunu beğendi.
  10. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez
    Tamer bey hoşgeldiniz.Keyifli hobiler dileğiyle...

11. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Tamer bey hoşgeldiniz.:)Uzun bir aradan sonra tekrar hobiye dönüşünüz sevindirici.Hangi türler ile devam edeceksiniz?.

12. tamerkokcu

tamerkokcu

Yer:
    İZMİR/ciğli
    İsim:
    tamerk okcu
    Çocuktum bi derede yabani lepistesleri gördümTabi sene 82 yada 83 aman allahım o ne güzellik:) posetle yakalayıp eve götürüyodum böyle basladı bizim sevdamız zordu... cesit yok, ekipman yok hatta simdiki petshoplar yok.Su dünyasına olan hayranlıgım ve sevdam ben büyüdükce büyüdü.hatta öyleki ögrencilik yıllarımda hasta olan lepistelerime ilaç almak için son paramı harcamıs bi hafta harclıksız kalmıstım:)Veee yıl 2005 evde bi odayı bosaltıp onlarca yüksek hacimli tanklar yaptırdıktan sonra üretim kulvarındaki yerimide almıs bulundum.Ama üretmek öle bi tankta tek türü beslemeye benzemiyordu.üretilen türün tıpkı dogada oldugu gibi bütün ihtiyaclarına ve özelliklerine sadık kalmak gerekiyordu.üretim asamasında encok ihtiyacım olan seyin bilgi oldugunu anladım.uykumdan ve sosyal hayatımdan fedakarlık edip bilginin pesine düstüm.su mühendisi insanlarla tanıstım konustum sayın atilla alpaz hocamın degerli kitaplarını edindim.kurcaladıkca ortaya cok seyler cıkıyordu.kimisi işe yarayan kimisi ise bilimselliği ispatın dısında seylerdi.tabi herkes seveseve paylaşmıyordu bildiklerini devlet sırrı gibisaklayanlar yada türe göre yanlış bilgi verenlerde vardı.Bu arada üretim sevdam bi faciaya dönüsmek üzereydi demiştim üretmek cok farklı bi konuydu.canlı doguranlar grubumdan büyük bir kısmını 2 günde kaybetmiştim.Sebeb potasyum pegmenganattaki asırı yogunluktu.diğer 2 tanktaki yogunluk daha az oldugu için kurtuldular hatta iyileştiler.Bircok seyi deneme yanılma yoluyla ögrenebilecegimi anladım.Aradan 7 ay gibibi zaman gecti.blue moscow ve golden lepisteslerim, dalmacyalı molly lerim palyaco platilerim aykuyruk kılıclarım artık hazırdı.kuyruk hariç 4cm boylara gelmişlerdi.tülkuyruk bettalarım harikulade durusları ile görenleri cezbediyordu.sarı prenseslerim tankın içinde sapsarı bi bulut gibi bi o yana bi bu yana bi acelesi varmıs gibi kosturup duruyordu:)Onlar canlıydı ve su an kendi dünyalarında mutluydu saglıklıydı.Bunu ben yapmıstım.Ozaman anladım.ÜRETMENİN TADI BURADAYDI.sonrasında işin pazarlama kısmı geldi.birkac petshop ile güzel münasebetlerimiz ve ticaretimiz oldu.2 yıla yakın süren üretim calısmalarımı ilerde daha bilincli daha tecrübeli ve daha iyisini yapabilmek adına sonlandırdım.
    Suan üretimdeki amacım KALİTELİ canlılar edinip caprazlama yaparak safkan ırklar kazanmaktır.İlk asamada beta türleri ile baslıyorum cünkü 2ve devamındaki asamalar için betanın uygun olabilecegini düsündüm.beslemesi kolay ama yavru alımı gelişimi biraz zahmetli.2.asamada ramirezi düsünüyorum.biraz daha uzmanlık gerektirir:)ve su dünyasının asilzadeleri discuslar...Hayranım onlara 3. asama bu olcak arkadaslar.imkanlarıma göre özel tür lepistes ve bricardi ve taban canlıları planlarım arasında cok uzattım farkındayım ama umarım bunlarıhep birlikte basaracagız.saygılar sevgiler....

13. tamerkokcu

tamerkokcu

Yer:
    İZMİR/ciğli
    İsim:
    tamerk okcu
    hepinize ayrı ayrı tesekkür ediyorum arkadaslar hosbulduk

14. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Başarılarının devamını dilerim Tamer abi...:)

tamerkokcu bunu beğendi.
  15. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez
    İlk etapta ne çok yazmış diye düşündüm bir başladım okumaya bitmesini istemedim doğrusu.:) Tamda aramızda olması gereken biri diye düşünüyorum.Umarım benim gibi düşünen birçok arkadaş vardır.Bu arada umarım üretimhanede istediğiniz sonuca ulaşırsınız.Bildiklerinizin sadece sizde saklı kalmaması dileğiyle... Saygılar sevgiler...

16. tamerkokcu

tamerkokcu

Yer:
    İZMİR/ciğli
    İsim:
    tamerk okcu
    Alparslan ve vannly sağ olun seviliyorsunuz.

Alparslan bunu beğendi.
  17. mr.türker

mr.türker

Yer:
    İzmir-Bornova
    İsim:
    Türker Okcu
    Eve getirdiği balıkları ve akvaryumları görünce başladı benimde akvaryuma olan sevdam, babayı ikna etmesi kolaydı,annemde ilk önceleri hayran hayran izlerdi akvaryumları,taki abim evin dört bir yanını akvaryumlarla doldurana kadar. :)
    Ben daha çok küçüktüm ama o gün hayatımıza giren akvaryum sanırım herzamanda hayatımızın bir parçası olacak.

Hoşgeldin abicim.Tamerk benim öz abim olur.

ßy Mirac Küçükerdem bunu beğendi.
  18. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Ne Kadar Güzel Anlatmışsınız Tamer Abi Herşey Gönlünüzce Olsun temo11

19. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    discusları merakla bekliyorum üstadım :)

20. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Türker abi böyle abin varken sırtın yere gelmez...:)

mr.türker bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş