1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Selam Ben Ümit Deniz Akvaryumum var.

Başlığı 'Üye Tanışma Portalı' kategorisinde Tınaz tarafından 21 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. Tınaz

Tınaz

İsim:
    Ümit tınaz
    Slm arkadaslar ben yeni deniz akvaryumu kurdum 1 haftalık suya Balik koydum gayet sağlıklılar. Ilerde bı sıkıntı olurmu bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden tesekkurler

2. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Cevap: Slm

Ümit Bey hoş geldiniz aramazı ilgili bölümde akvaryum tanıtımınızı yaparsanız üstadlar gerekli her türlü yardımda bulunabilirler. Sağlıklı balıklar dilerim. Keyifli Paylaşımlar.

3. Gökhan ÇELEN

Gökhan ÇELEN

İsim:
    Gökhan ÇELEN

Diyetine uygun besler ve bakımlarını yaparsanız neden bir sıkıntı olsun.
    Ama bekir beyin dediği gibi ne nedir bilmek lazım :)

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hosgeldiniz, arkadaslara katiliyorum. Akvaryum tanitim konusu acar ve kurulum sekli yaninda genel ekipmanlari ve yine balik turlerini yazarsaniz iyi olur.

Keyifli paylasimlar dilerim...

Cep mesaj...

5. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN
    Cevap: Selam Ben Ümit Deniz Akvaryumum var.

Aramıza hoşgeldin forumda keyifli ve bol paylaşımlar dilerim.

6. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Aramıza hoşgeldin arkadaşların da dediği gibi bir tanıtım konusu açarak akvaryumu ve ekipmanları tanıtırsan sana daha kolay yardımcı oluruz.

7. Tınaz

Tınaz

İsim:
    Ümit tınaz

Akvaryum 100*65*60 ebatlarında, sump sistemli, grotech hea 150 pc, seio dalga motoru , tuzu hatırlayamadım .. Balıklar ; salfing ting , blue ting, powder brown , hepsi M boyda. bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler...

8. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Bir haftalık suya bu balıklarla başlamışsınız biraz hata gibi ama inşallah kayıpsız devam edersiniz. Powder brown ve blue tang biraz hasas balıktır risk almışsınız. Bizlere akvaryumdan birkaç kare fotoğraf gösterme şansınız varmı?

9. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

evet, hoşgeldiniz, hayırlı olsun. Burada aradığınız tüm bilgileri fazlasıyla bulabilirsiniz fakat siizn de biraz yardımcı olup akvarumunuzu tanıtım bölümünde fotoğraflarla bize tanıtmanızı rica edeceğiz... DAha sağlıklı bilgi verebilmemiz için.

10. iuzunok

iuzunok

Yer:
    Ankara
    İsim:
    ismail uzunok

Burak hocam senden daha hızlıları var bu alemde :). 1 haftada akvaryum tama. :)

11. Tınaz

Tınaz

İsim:
    Ümit tınaz

Ben çok teşekkür ediyorum sizden evimde bilgisayar yok telefondan girdiğim için resimleri koyamiyorum bişeyi merak ettim malzemelerim nasıl acaba balıkları koyalida 7 gün oldu hiç bı sıkıntıları yok bilgilerinize teşekkürler

12. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Forumda kullandığınız ekipman olarak grotech kullanan duymadım ama seio güzeldir. Ben kullanıyorum, geri dönüş pompanız nedir ? aydınlatma nedir ? kaç kilo canlı kaya var ? kum nedir? nasıl su kullandınız ? bu gibi sorulara cevap yazabilirseniz daha güzel olacak. Birde 7 günde akvaryumda ki balıklara hemen birşey olacak diye bir kaide yok zamanla da sıkıntı çıkabilir çıkmayabilir de umarım sorunsuz devam eder. Birde akvaryumu görmeden yorum yapmak çok zor.

13. iuzunok

iuzunok

Yer:
    Ankara
    İsim:
    ismail uzunok

Sabretmek kolay değil ama, bu işte sabır en büyük meziyet. Ben 2,3 ay olacak neredeyse yeni temizlikçi koydum. O da kendime yenilip :) Aslında daha diatom oluşmadı bende.

14. Tınaz

Tınaz

İsim:
    Ümit tınaz

Slm arkadaslar benim balıklar beyaz benek oldular ne yapmam gerekiyor bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim saygilar

15. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Ümit böyle yazarsan kolay kolay cevap alamazsın çünkü kimse müneccim değildir ve kafadan şunu yap demekle olmaz bu işler.
    Sana bir tantırmısın kendini akvaryumunu, Ekipmanı nı , balığını gibi sorular sorduk cevap gelmedi resim koy bilelim dedik o da yok biz nasıl yardım edelim ki anlat bakalım ne yaptın kurduktan bu zamana kadar, ne ekledin ne kullandı ?

Sen anlatacaksın göstereceksin bizler de yardım edebilelim.

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Gecmis olsun Umit. Bu baslik tanisma basligi. Tuzlu Su Hastaliklarforumuna konu acman ve ozellikle akvaryumunun nasil bir akvaryum oldugunu, ekipmanlarini, nasil kuruldugunu ve benek olan baliklarin turlerini yazman gerek. Bu sekilde tedavi onerisi olmaz.

Cep mesaj...

17. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

İşte aceleyle yapılan bir kurulumun sonuçları....Bu aşamadan sonra forumu araştırıp çeşitli yöntemler edinebilirsiniz ama işiniz zor...

18. Tınaz

Tınaz

İsim:
    Ümit tınaz

Kimse yardımcı olmuycakmi acaba arkadaslar üstatlar durum kötü balıklar kötü durumda kar gibi beyaz benek içindeler yardımcı olursanız çok sevinirim saygilar

19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ümit duruma üzüldük ancak bize akvaryumunla ilgili en küçük bir bilgi dahi vermeden, daha balıkların türünü dahi bilmeden nasıl bir yardım beklediğini anlamaya çalışıyoruz. Aşağıdaki alıntı yapılmış mesajımda yapman gerekeni yazmıştım, bu şekilde hareket edip mesajda istenen bilgilerle konunu Tuzlu su Hastalık bölümüne açman gerek.

20. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Temel abi haklı sana can gönülden yardım etmek isteriz ama durumu görmeden bilmeden yardım edemeyiz.

Not: daha önceki mesajını hatırlıyorum evde bilgisayar yok resim ekleyemem diye photobucket.com sitesinin telefon uygulamaları var onu kur oradan çektiğin resimleri yükleyebilirsin. Aklıma gelmişken söylemek istedim.

Sayfayı Paylaş