1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Selam tropheus akvaryumuma bitki diktim yanlış bitkimi diktim acaba?

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde akvarist tarafından 16 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. akvarist

akvarist

İsim:
    ibrahim karabay
    Selam tropheus akvaryumuma bitki diktim. Bir arkadasım da o bitki tropheus akvaryumuna dikilmez tropheuslar onu yer fazla yemden ölürler dedi. Kafam takıldı sökeyim mi? Birde kayalar ve kayaları dizişim doğrumu ?

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 3 Haziran 2015
  2. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Cevap: Selam tropheus akvaryumuma bitki diktim yanlış bitkimi diktim acaba?

İbrahim Bey; öncelikle sağlıklı balıklar dilerim. Akvaryumda kullandığınız bitki bence hoş olmuş ki pek çok kurulumda kullanılan bir bitkidir. Tropheuslar kendi diyetleri üzere Sert apraklı olmasına rağmen anabiasa bile zarar verebilen balıklardır. Ancak ölmelerine sebep olacak kadar tüketim yapamazlar.

Kayalardan önce ben arka fonsuz akvaryumun kendini gösterdiğine pek inanmıyorum. Arka fon temin ederseniz sizde çok büyük fark hissedeceksiniz. Kayaların dizilimi güzel. Belki ortadaki kayaların arası açılarak tenk bir bölge havası iki farklı ölgeye dönüştürülürse Erkek balıkların da akvaryum içindeki alan kavgaları en aza indirilmiş olur.

akvarist bunu beğendi.
  3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Ölecek kadar yiyemezler ama ufak ufak kemirirler bitkileri. Ayrıca fon konusunda Bekir çok haklı. Fonsuz akvaryum kendini göstermiyor.Arkaya güzel bir mavi folyo kaplanırsa mükemmel olur.

akvarist bunu beğendi.
  4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

İbrahim kayıplardaydın bitki konusunda hiç bir problem olmaz.Yanlız bitkileri teşke arka kısımda tek bir bölgeye dikseydin sanki dahada güzel dururdu.Birde ısıtıcı orda olmamış resimde eklediğimn yere arka cama koyarsan daha iyi olur.Dekor konusunda taşlar tek sıra şeklinde dominat erkek tüm bölgeyi rahatlıkla alır ve diğer balıklara rahat vermeyebilir.Orta kısmı açıp iki bölge şeklinde ayırman daha iyi olur.

5. akvarist

akvarist

İsim:
    ibrahim karabay

İlgilendiginiz çok teşekkürler yarın arkaya fon yapıyorum.

6. akvarist

akvarist

İsim:
    ibrahim karabay

İş güç fazla giremiyorum birde girsemde çekiniyorum geriden takip ediyorum ismail abi. Başka bi arkadaşımda o kumda o bitkiler ölür dedi. Bende ayrı ayrı küplerde bitkilere özel kum koymak zorunda kaldım abi. Dekor konusunda haklısın galiba abi erkegimin birisi öbürlerine rahat vermior. Şimdi orta kısmı ayırdım abi.

Abi birde burda sormak dogrumu başka konumu açmam gerekiyor bilmiyorum. 12 tane balıgım var ne kadar yem vermem gerekiyor? Ben sabah yarım çay kaşıgı akşam yarım çay kaşıgı veriyorum ama balıklarım ben akvaryuma yaklaştıgım zaman karınları aç gibi cama geliyorlar. Açmı bırakıyorum abi ?

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Evde gündüzleri yenge ,valide vs kimse varsa ona tembihle ve göster,öğlenleride yarım çay kaşığı yem atsın onlarda. Yani günde üç öğün yemleme yapılmış olur İbrahim.:ay:

Arka fon için alacağın folyoyu sana en yakın bir tabelacıdan temin edebilirsin bu arada.

8. akvarist

akvarist

İsim:
    ibrahim karabay

Tamam Olcay abi. Abi bir de tablet yem kaç tana vereyim ben bir tane yapıştırıyorum. Az mı veriyorum abi ?

9. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Öğün olarak 3 tablet verebilirsin.Bir tablet yem çok az gelir balıklarına.

Sayfayı Paylaş