1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Selam-Venüstüsler hakkında

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde ORGO tarafından 2 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Selam,
    Venüstüslerim neredeyse 1 aydır,kur yapma şeklindeler.Nasıl bir balık yumurta bırakırken kurlaşıyorlarsa balıklarımda aynı durumdalar.Kumları kazıyorlar,etraflarında yavaş yavaş dönerek titriyorlar vs.Ama 1 aydır yumurta felan alamadı,neden dir?Karnı felanda şiş değil,ama bu hareketler devam ediyor?Anlamadım gitti,birde size sorayım dedim.:smiley33:

2. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Cinsiyetleri konusunda eminsen , yapılan hareketlere göre düşündüğümüzde dişi yavaş yavaş üreme boyutuna yaklaşmış demektir. Yakın zamanda yumurta tutar. Bu arada dişiyi güzel beslemen gerek. Yumurta alımını hızlandırmak için.

3. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Cinsiyetleri konusunda eminim.İkiside erkek olsa,yer kavgaları için birbiri etrafında hızlıca dönerler,ama bizimkiler birbirleri etrafında titreyerek dönüyor.Daha demin baktığımda dekoru alt-üst etmişler,her yeri kazmışlardı,şu an durgunluk var.Neden bu kadar uzun sürdü anlayamadım.Beslenme konusunda ise,pek sorun yok..

4. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Bende bundan 5 yıl önce venüstüs besledim.Süper balıklar diyebilirim,benim kolonimdeki erkek 18 cm bulmuştu.
    Dişileri yaşayan kayaya benzer,erkekler ise imparatorlar gibi fosforlu renk alırlar.

Kurlaşmada cinsiyetlerinizi anlayabilirsin tabiki baskın dişilerde diğer dişilere kur yapabilir.

5. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
  6. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Orhan,daha damızlık olmamışlardır.Biraz onlara zaman tanı.Balıklarına baktım,erkek yeni yeni renk alıyor belliki.Diğer balıklarda görünüş itibariyle dişi gibi.
    Benim balıklarım yanlış hatırlamıyorsam,en son elimden çıkarttığımda bir dişi 50_60 yavru veriyordu.5 yıl önce beslemiştim.

7. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    Venüstüsler benim bildiğim 1 buçuk yılda üreme çağına geliyor, bu balıklar ne kadardır var?

8. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    1 yaşına yakındır Mustafa.

Sayfayı Paylaş