1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Selam

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde taha360 tarafından 26 Mayıs 2018 başlatılmıştır.

1. taha360

taha360

İsim:
    taha
    Herkese selamlar. daha önce orta boy bir tatli su akvaryumum olmustu yani cok tecrübeli degilim ama youtubeda heralde yüzlerce kurulum vs videosu izlemisimdir :). bir sorum olacak arkadaslar; benim evim denizin(karadeniz) kenarinda(5metre). kücüklügüm deniz kenarindaki baliklarla,karideslerle,yengeclerle, salyangoz kabugunda yasayan yengeclerle, renkli benekli kaya baliklariyla gecti. cocuklugumda bir cok kez kovada yasatmaya calistim hergün deniz kenarina gidip suyunu degistirerek vs 1 ay yasattigim canlilarim oldu. bazen de ölmelerini beklemeden yedim. neyse konuya geleyim. simdi ben deniz kenarinda(tamamen kayalik) bir kayadan cukura dalgic pompa koysam ve evdeki akvaryumuma günde 1-2 saat su bassam. böyle bir sey mümkün müdür nasil mümkündür ? amacim filtre dis pompa vs vs bir sürü zahmet verici prosesi es gecmek. karidesler inceledigim kadariyla harika temizlik yapiyorlar, midye kirip atinca hemen saldirip yiyorlardi. deniz kenarinda cesitli yosunlar da mevcut(5 farkli tür). kayaliklardan aldigim yosunlu taslari oralardaki kumlari felan koysam sonra canlilari koysam bir sansim olur mu ? tesekkürler simdiden herkese iyi aksamlar.

edit: fikrim cok sacma olabilir, bana nerelerde ne gibi eksik oldugunu söylerseniz cok sevinirim.

Düzenleme: 26 Mayıs 2018

Sayfayı Paylaş