1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

selam

Başlığı 'Üye Tanışma Portalı' kategorisinde kado buhara tarafından 29 Aralık 2009 başlatılmıştır.

 1. kado buhara

  kado buhara

  Mesajlar:
  171
  İsim:
  kado buhara
  Herkeze merhaba..

  Ben foruma katılalı, bugün tam 2 buçuk ay oldu. Forum güzel gibi gözüküyor ama, bir şeyden şikayetçiyim. Sorularıma cevap alamıyorum. Özel mesaj atıyorum, onada cevap veren yok. Ya ortama kimse bizi daha kabul etmedi, yada benim sorduğum soruların cevabını bilen yok. Benim şuan ilk takıntım cüce vatoz, ilk yavrumu aldım ama kaç yavru verdi bilmiyorum. Yavruladığı akvaryum biraz balık dolu, yuvayı bozmak istemiyorum ve, merak ettiğim dişi, ikinci yavrulamaya ne zaman hazır olur yani. Bu süre ne kadar sürecek. İkinci takıntım ise, frontozalar. 5 anaç balığım var, 4d 1e. Bunların 4 ü aynı akvaryumda, 1 dişi, başka bir akvaryumda. Şimi sıra bunlardan yavru almakta :) inşallah alıcam.

  M.D. 7
   
 2. murer

  murer Kıdemli Üye

  Mesajlar:
  4.174
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Murat ERCAN
  selam

  Merhaba Kado bey, Yazılarınızı tek tek düzelterek okudum. Forumda hep benzer soruları bir kaç portalımızda sormuşsunuz ve cevap almışsınız. Genede tatminkar gelmemiş sanırım size cevaplar. Size bir arkadaşımız ''kalabalık tankta yavru alamassınız'' demiş. siz almışsınız. Sizin şansınız demekki ve ya,taktiri İlahi.

  Frontaza ilede sorular sormuşsunuz bunlarada cevap almışsınız.

  Foruma sık aralıklar ile girmediğiniz için, Portalımızın güzel olup olmadığını görememişsiniz sanırım, özel mesaj attığınız arkadaşlarımız ise, belkide şu an forumda değiller. Ondan cevap alamamaktasınızdır. burda:gif

  Bu söylediklerinize katılmıyorum. Bizim portalımızda bulunan üyelerimiz ve hocalarımızın hepsi birbirinden paylaşımcı, bilgili ve cevap konusunda hızlılar. Neden derseniz! ''Üye sayısından çok, kaliteli ve paylaşımcı üye kazanımı hedefimizdir'' burda:gif

  Ben anlayamadım neden şikayetçisiniz. huh:

  Birde Lütfen paylaşımlarınızda ve sorularınızda, imla kurallarına dikkat edelim. Türkçe sadece, biz Türklerin dilidir.
   
 3. kado buhara

  kado buhara

  Mesajlar:
  171
  İsim:
  kado buhara
  Herkezin bilgisine saygım var, ama şu cüce vatozlar için iki gündür cevap alamıyorum. Onun için yanılmıyosam 3 yere yazdım. Ayrıca mesaj attığım kişilerede baktım online olanlara attım. Belki bir tuna beye çevrim dışı iken mesaj atmış olabilirim. Şikayetçisiniz derken, kimseden şikayetçi değilim ama, konu hakkında aydınlatılmadım. Daha eski konulara bakarak cevaplandıklarını görmüşsünüz. 26 sı veya 27 sinden beri cevap alamıyorum.

  M.D. 8
   
 4. murer

  murer Kıdemli Üye

  Mesajlar:
  4.174
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Murat ERCAN
 5. kado buhara

  kado buhara

  Mesajlar:
  171
  İsim:
  kado buhara
  Abicim eline koluna sağlık, uğraşmışsın ama, ben Tuna beyin metnini okudum. Ya ben göremedim yada yok. Ben yavru aldıktan sonra peşine kaç gün sonra bir daha yavrulama olur, onu merak ediyorum. Alıcağım cevap bir cümle yavru sayısı önemli değil :)))

  M.D. 9
   
 6. kado buhara

  kado buhara

  Mesajlar:
  171
  İsim:
  kado buhara
  Senide yoruyorum ama, kusura bakma. Rehin almış gibi olmayayım. toka:gif

  Hani zebralar 25 gün veya ayda bir yavrularya, benim cüceler için bu süre nasıl onu merak ediyorum.

  M.D. 10
   
 7. kado buhara

  kado buhara

  Mesajlar:
  171
  İsim:
  kado buhara
  Abi bu arada, çöpçü yavrularınıda gördüm Maaşallah. Kaybın oldumu hiç, yoksa dediğin gibi sayısı beşte kaldımı dahamı fazla çıktı.
   
 8. murer

  murer Kıdemli Üye

  Mesajlar:
  4.174
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Murat ERCAN
  selam

  Kado kardeşim, sen istiyorsun ki, ben okuyayım ben yazayım. Yazıları ben okudum zaten senin cevabın var alıntılarda.

  İstersen adresini ver, haftada, 10 günde, 15 günde ne aralıklar ile tanklarına bakım yapıyorsun bilmiyorum ama suyunu temizliğini filan yaparım. Ne dersin? :F :F :F

  Şaka, şaka sen simdi gel filan dersin. haha:

  Sevdim ama seni, baksana balıklarında sevmiş ki seni kendiliğinden yavru yapıyorlar. :D

  Sık görüşeceğiz bundan sonra herhalde. Sana kalırsa. Çünki, sen yazıyorsun ben arkandan düzeltiyorum yazılarını. İMLALARA DİKKAT ET. saygılar:gif

  Çöpçüler, sanırım daha fazla olabirdi ama Amanolar yemiş olabilirler hiç araştırmadım. Bitki yoğunluğundan dolayı, içinde bulunan normal balıkları bile fazla göremiyorum. Hala sayıları beş...
   
 9. kado buhara

  kado buhara

  Mesajlar:
  171
  İsim:
  kado buhara
  Abi nerde var gözünü seveyim ben göremedim.Ofisteyim hızlı hızlı kaçamak yazıyorum müdürler falan burada. :D Çaktırma aramızda kalsın abi.Ben Samsun'da oturuyorum gel buyur çayımı iç, yemeğimizi ye kapımız açıktır ayıpsın.Hem dediğin gibi akvaryumumada bi göz atıp tiyo verirdin bana.:D Ben bir yere alıştımmı daha bırakmam orayı daha çok rehin alırım sizi merak etmeyin abi şu benim cevabıda bana kopyalayıp yollarsan sevinirim ama sadece o cümleyi komple o yazıyı yollama. :F
   
 10. murer

  murer Kıdemli Üye

  Mesajlar:
  4.174
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Murat ERCAN
  selam

  Kado senin Sihft, Caps Lock, Nokta, Virgül tuşların çalışmıyormu. İki sattir yazılarını düzeltiyorum. Son iki yazını düzelt söyleyeyim. Sen M.D. 1-2-3 yazılarını görmüyormusun?

  Ben düzeltmekten bıktım sen yazmaktan bıkmadın. Nasıl olacak bu iş. :F :F :F

  20 dakikan var yazılarını düzeltmeye. Yazıların okunmuyorki sana cevap yassınlar. Birde diyorsunki Bunlar beni sevmir. sorularıma cevap vermir diye :F :F :F
   
 11. murer

  murer Kıdemli Üye

  Mesajlar:
  4.174
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Murat ERCAN
  selam

  Kado teşekkürler, en azından son yazını düzeltmedim ve bundan sonrada düzeltmeyeceğim değilmi?

  Al sana cevap...

  20-30 gün arasında değişiyor.Tekrar yavru almak istiyorsan,yavru vatozları erkekten ayırman ve canlı yemle besleyerek özellikle erkeğe kondisyon kazandırman lazım.

  Dişinin yumurta belirtisi çok açık şekilde görünür.Karnı yumurta dolu iken, düz zeminlere zor yapışır.Yollardaki kasisler gibi olur. Birde anüsün iki tarafı karına doğru kızarıklaşır. Dişi normal zamanda erkekle hiç yan yana gelmezken yumurtlama zamanı erkekten ayrılmaz.

  Bol yavrular..........................
   
 12. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.767
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  selam

  Selamlar Kado bey,

  Sizi açıkcası tam anlayabildiğimi söyleyemem ama sanırım en çok memnun olunan yanımızdan şikayet ediyorsunuz. :bilmem: Aşağıdaki konu daha yeni açıldı ve sizinle tamamen tezat fikirde. :)

  http://www.akvaryumportali.com/forum/iste-forum-boyle-olur-t9007.0.html

  Özel mesaj ile sorduğunuz sorularınıza yanıt gelmemesi ayrıca sevindiricidir. Paylaşım için açılmış bir yerde daha sonra herkesin ihtiyacı olacak konuları özel mesajla sormaya hiç birimizin hakkı yoktur.

  Tüm arkadaşlardan özel mesajla gelen sorulara yanıt vermemelerini özellikle rica ederim.

  Bazen cevap verilmeyebilir bunu biraz da kendimiz de aramamız lazım bence. Vatoz yumurta vermiş yavrular akvaryuma dağılmış, kaç yavru vardır ve ya tekrar ne zaman yumurtlar gibi sorulara herkes yanıt veremez ve aslında kimseyi zorlamaya yetkimiz de yok taktir edersiniz ki. Tekrar yumurtlaması 20 gün içinde de olur bir daha yumurta vermeyebilirde. Siz balığa nasıl bakacaksınız, akvaryum şartları nelerdir gibi konular bu süre tayininde çok önemli ve aslında hiç bir ön görülen süre de tutmayabilir.
   
 13. kado buhara

  kado buhara

  Mesajlar:
  171
  İsim:
  kado buhara
  Ben nerde sordum kaç yavru vardır diye? Bana gösterir
  misiniz?
   
 14. kado buhara

  kado buhara

  Mesajlar:
  171
  İsim:
  kado buhara
  Murat abicim teşekkür ederim cevabın için.Biraz zor oldu ama cevabı senden almak.Bazen böyle yerlerde bunun gibi bir hareket yapmasan istediğini alamıyorsun.Ben işi biraz yaygaraya verdim kusura bakmayın.Ama cevaplarda peşi peşine geldi.:)
   
 15. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.767
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  selam

  Bunun önemi yok zaten Kado Bey, yazı içersinde geçen bir ifade sadece. Açıkcası ben açtığınız konuyu göremedim. Çünkü özellikle mesaj yazılmayan konulara mesaj yazmaya çalışırım sebebi ise bazen yoğun konu girişinden dolayı konular altta kalıyor ve acil konularda olabiliyor. Yazılan bir mesaj sonrasında konu öne çekilmiş oluyor ve herkes gördüğünden yorumlar geliyor. Biraz sabırlı olmak gerek diye düşünüyorum.
   
 16. kado buhara

  kado buhara

  Mesajlar:
  171
  İsim:
  kado buhara
  İşte en can alıcı nokta, bende öyle bir olay yok sabır ederim ama ben fala ofiste durmuyorum.Onun için cevabı hemen almak istiyorum.Çünkü ben gemi acenteliği yapıyorum.Görevimde gemilerin tahliyesini ve yüklemesini kontrol etmek.Ben geminin başında duruyorum geminin işi ne kadar sürerse.Bu yeri geliyor 12 saat,yeri geliyor 3 gün sürüyor.Böyle oluncada soru kafamda takılı kalıyor.Bu yüzden biraz aceleci davranıyorum.
   
 17. reis

  reis

  Mesajlar:
  6.008
  İsim:
  Olcay Aksu
  selam

  Kado bey merhabalar, öncelikle aramıza hoşgeldiniz.

  Kado bey farkındaysanız burda kimse laf olsun torba dolsun diye konulara mesaj yazmıyor. Herkes bilgisi dahilinde konulara müdahil oluyor ve yorumlarını ve bilgilerini paylaşıyor. Açmış olduğunuz konuya başka platformlarda olsa belkide onlarca kişi bilir yada bilmez birsürü şey yazardı. Tabi buda sizin kafanızı karıştırmaktan öteye gitmezdi. Bazı konularda yazarken yanıltıcı değil,öğretici yazmak gerekli. Tabi bunun içinde sabır lazım. İşiniz gereği yoğun bir insan olabilir,haklı ve ya haksız olarak sorularınıza acil cevaplar isteyebilirsiniz fakat acil gelen yanlış bilgilendirmeler yerine geç gelen doğru bilgiler herzaman daha iyidir. saygılar:gif
   
 18. kado buhara

  kado buhara

  Mesajlar:
  171
  İsim:
  kado buhara
  Herkeze cevapları içi teşekkür ediyorum.Dün akşam yavruları aldım.Akvaryum içinde yarısını kestiğim bir pet şişenin içine koydum.Toplam altı tane yavru çıktı.Yanlız o ekipmanı sallarken anne babada içindeymiş görmedim onlarıda ayırdığım kabın içine atmış oldum.Sonradan onlarıda akvaryuma attım ama eski yerlerine gitmediler.Gerçi dişi fazla gitmiyordu oraya ama erkek hep oradaydı oda oraya gitmedi.Umarım bu akşam baktığımda orda olur.Yavruları bu şekilde büyütebilirmiyim?Pardon ya bu konuyu yanlış yere yazdım galiba :))
   
 19. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.767
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Evet bence de . :D

  Actiginiz konudan ilerlemek daha dogru olur.
   

Sayfayı Paylaş