1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Selamlar ben acil yardıma ihtiyacı olan biriyim..

Başlığı 'Üye Tanışma Portalı' kategorisinde Mehmet biZim tarafından 12 Ocak 2018 başlatılmıştır.

1. Mehmet biZim

Mehmet biZim

İsim:
    Mhmtbzm
    merhaba arkadaşlar hepinize. Öncelikle yardım istiyorum çünkü artık tatlı akvaryumu deneyimim gına getirdi. Bende hem yeni hemde daha fazla uğraşabileceğim bir tecrübe olan Deniz akvaryumu kurmaya karar verdim. Standart ölçülerde 80cmlik tatlı su akvaryumumu tuzlu suya çevirip gerekli olan değerleri ve gerekli tecrübeyi edinmek için bundan başlamak istiyorum. Sizden ricam en az maliyetle nasıl değiştiririm ve deniz suyu kullansam su tamamlama şeklini özel bir tanka doldurduğum Sudan eklesem olur mu ve akvaryumun iç temizliğini ise kullanacağım bir dış filtre yardımıyla yapsam mümkün olur mu? Daha sonra kafama takılanları sormak isterim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler. (Tatlı suyu tuzlu suya çevirebileceğim konuyu okudum ama tatmin olmadım. Ayrıca askı protein skinmer yeter mi başlangıç için?)

2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Sorduğunuz soruların tüm cevapları portalda konular arasında mevcut. Kısa cevaplarla geçirilecek sorular değil bunlar.

Dış filtrenin mili seramikse mekanik filtrasyonda kullanılabilir. Normalde tortu birikeceği için önerilmez. Lakin 80 litre için şelale filtre daha uygun olur. Mekanik filtrasyon ekipmanlarının değişimi daha kolay olacağından tortu birikimi daha az olur. Her gün dış filtreden elyaf değiştirilmez ama şelaleden değiştirilebilir.

Deniz suyu kullanılabilir ama size önerim sadece deniz suyu ile aşılama yapmak olacaktır. Deniz suyu için güçlü bir PS olması daha iyidir.

Askı PS kullanılabilir. Hava taşlı da kullanılabilir.

Benim yakın zamanda açtığım ama henüz projenin başında olduğumuz bir konu var. Takip edebilirseniz PS olmadan ve mekanik filtrasyon için ekipman kullanılmadan bir akvaryum kurmaya çalışıyorum. 2-3 ay gibi bir sürede elimize bir miktar meta geçer size de öncü olur. O zamana kadarda ufaktan portalın tozlu sayfalarını karıştırırsanız akvaryumu idame ettirmeniz daha da kolaylaşacaktır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mehmet biZim bunu beğendi.
  3. Mehmet biZim

Mehmet biZim

İsim:
    Mhmtbzm
    Teşekkür ederim yönlendirmeniz için. Aklımda olan gerçek bir deniz kesitini evime taşımak olunca direk deniz suyunu kumunu ve balıklarını almak istiyorum bu yüzden biraz fikir almaya çalışıyorum. Yani şu anda elimdeki akvaryumu çevirme sebebim o istediğim ortamı yakalayabilecek miyim.?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfayı Paylaş