1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Selamlar- japonlar için bitki ve kum

Başlığı 'Üye Tanışma Portalı' kategorisinde buzel tarafından 23 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. buzel

buzel

İsim:
    Burak
    Merhaba,
    İsmim Burak
    50cmx20cm enlerinde 30cm yükseklikte küçük bir akvaryumum var, içerisinde 2 büyük 2 de küçük japon balığı besliyorum. Oğluma doğum günü hediyesi olarak almıştım ama beni de sardı. Sizlerden güzel bilgiler edinmeyi umuyorum.

Akvaryum küçük olsa da, bu akvaryuma canlı bitki koymak istiyorum. Japon balıklarına uygun hangi bitkilerden koyabilirim?
    Japon balıklarının yemesini takmıyorum, bazı forumlarda japon balıklarının yememesi için kalın dallı bitkilerden seçilmesi gerektiği gibi öneriler var. Ben aksine bitkilerden yemelerini doğal beslenmelerinden yanayım.
    Ayrıca nasıl bir kum koymam gerekiyor.

Bu konularda yardımcı olursanız sevinirim.

Herkese iyi günler, keyifli hobi aktiviteleri diliyorum.

2. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Hoşgeldiniz.
    Öncelikle o akvaryumun japonlar için çok ufak olduğunu söylemek istiyorum. Japonlar mutlu etmek istiyorsanız en azından 200lt bir akvaryum öneririm.
    Kum olarak, balıklarınızın rengine göre, hagen siyah, jbl manado, ya da kaliteli bir dere kumu öneririm. Sanırım en makulu dere kumu.
    Bştki olarak. Japonlar ne koysanız yemek isteyecek o yüzden nispeten dayanıklı türler seçmek lazım.
    Anubias türleri
    Amazon
    Fern türleri
    Ve en son tercih olarak saz.
    Saz diğerlerine göre bir nebze daha yumuşak, yenmeye daha müsait.
    Bu bitkileri yiyerek doğal bir şekilde beslenmezler. Doğal bir beslenme istiyorsanız, menüde bolca taze, haşlanmış sebze bulundurun. Kaliteli ve BOL çeşitli yem tercih edin. Balıkların mutlu bir şekilde büyüyüp renklendirici göreceksiniz.

Pennywise ve suret bunu beğendi.
  3. buzel

buzel

İsim:
    Burak
  4. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    E tamam işte gayet güzel bi akvaryum. Arkaya mavi fon. Bir kaç tane bitki. Öncelikle yapılabilir. Sonra filtre ve ışığa bakarız neden su bulanık diye. Aslında önce filtremizi bi elden geçirelim şimdi hazır herkes evde. Baba oğul birlikte ...
    Yarın da şu iki kocaman caponu
    verip salına salına yüzen bir teleskop bir iki tane de inci gövde alırsak on numara olur. Küçümenler daha rahat eder. Büyüklerin yanında küçükler rahatsız. büyükler de yer yok diye rahatsız...

Küçük iyi. Az iyi...

Filtremiz iyi üflüyor ki altındaki kumu itmiş. Oraya bir parça taş koyabiliriz.
    Bulanıklık ayrı mesele, filtrenin içinde ne var?

Ha bu arada biz plastik suni bitki dekor gibi bir şey sokmuyoruz akvaryuma.. sokanlara da çıkarttırıyoruz forumcak :)

▪Note5 ve Tapatalk▪

Düzenleme: 23 Kasım 2015
    Pennywise bunu beğendi.
  5. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Arka fon için oğlunuzdan destek alabilirsiniz. Çok da güzel bir şey ortaya çıkar kanımca..
    upload_2015-11-24_1-34-30.png

Sayfayı Paylaş