1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Semenderim akvaryumdan kaçtı

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde By_KadircaN tarafından 21 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Arkadaşlar dişi semenderim akvaryumdan kaçtı ve onu bulmam lazım yatmadan önce sizce nerelere saklanmış olabilir on nerde bulabilirim çok acil yardımınıza ihtiyacım var...

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Akvaryumun yanında bulunan kapıdan dışarı çık sağda bir yerlerde olabilir Kadircan. pala.gif

Höh yani Kadircan, sen bulamıyorsan biz sizin evinizin şeklini nerden bilelim. dön:gif

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Bir arama timi oluşturalım. :D Ya Kadircan alem adamsın biz nerden bulacağını nasıl bilelim? Ara evin hertarafını işte. Hatta nasıl çağırılır bilmiyorum ama pisi pisi diyede çağır belki faydası olur. Hey Allah ım yaa.haha:

4. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Abi o manada demedim yani masa altlarında falanmı olur nerelere kaçmış olabilir diye sordum... dön:gif Normalde akvaryumun üstü kapalıydı ufak bir sorun nedeniyle kısa süreliğine açık kalmak zorunda kaldı o sürede kaçmış... hehe.gif

Ya kereta nasıl kaçtı hiç anlamadım ya :D Canlı doğuran akvaryumuna bitki yerleştirdim kapakta bir sorun vardı çıkarttım bitkileri ayarladım camı sildim falan sonra kapak içerdeydi bi geldim hayvan ortalıklarda yok... :D

Heryere bakındım yok neyse artık yarın sabah okuldan gelince bakarım zaten o zamana kadar ölür... dön:gif

5. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Eyvahlar olsun KeVoK'da portalda yok, bir semenderci o biliyordum portalda, en azından o nasıl çağırıldığını biliyordur. :F :F :F

6. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Hayvanın karnında birde yumurta vardı yazık oldu yavru almayı düşünüyordum ama ne yapalım... Zaten pek hoşuma gitmiyordu canlı doğuranların arasında :D

7. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Kadircan akryumdan çıkdığı malzemeleri koyduğun yerlerin yakınlarına bak, akvaryuma yakın mesafedeki kuytu köşelere bak kaplumbağadan biliyorum bulması biraz zor olur ama kurumadan bulmalısın hayvancağızı.

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Semenderim akvaryumdan kaçt1

Suya dogru gider ic gudusel olarak yani nemli ortama dogru. Mutfak ve banyodan basla aramaya. Bakarsin tutar benim loto.

9. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Abi heryeri aradım bulamadım artık aramayıda kestim :( Bu arada yavruluktaki veliferam sabah kalktığında doğurmuştu :basardim: Şimdi öteki veliferam doğurcak... :basardim:

10. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Yahu Kadircan yemin ediyorum hayatımda rastladığım ( fıkralar dışında ) en komik başlık olmuş. :D Yakında kardeşim evden kaçtı sizce nerede olabilir diye sorarsan hiç şaşırmam vallahi. :D

Olcay hocanın dediği gibi o zaman bir arama kurtarma timi oluştururuz. :D

Biz nerden bilelim kardeşim nereye gitti hayvancağız. Elinden illallah etmiş ki hayvancağız ilk fırsatta kaçıvermiş. :D Zaten senin de ondan haz duymadığını göz önüne alırsan isabetli bir kaçış olmuş. O da kurtulmuş sen de.Allahım yarabbim yaa :D

11. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Kadircim beslemek istemiyorsan niye semender alıyorsun ? Madem semender alıyorsun niçin hayvancağız kaçtı diye aramayı bırakıp ölüme terkediyorsun ? Tanklarımızda ki tüm hayvanların o ufacık canları bize emanet.. Gönlümüz geçsede onlardan en iyi şekilde idame ettirmemiz lazım.. Hayvancağız kaçmış ve geçen her saniye onu ölüme yaklaştırıyor ama çok neşeli bir şekilde yazmaya devam ediyorsun.. Hiç yakıştıramadım.. males:

12. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Abi dün gece 22.00 de başladım 02.30 a kadar onu aradım ama yok yok bulamıyorum birde ben semenderi beslemeyi istemiyorum demiyorum besliyordum yavru almaya yaklaşmıştım yanına canlı doğuran ekledim onların arasında açıkçası pek görüntü olarak hoş durmuyordu kaçmasa bugun onlar için yeni ufak bir akvaryum alıcaktım ama... dön:gif

13. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Aradığım cevap buydu gerçekten çok teşekkürler Emrah ve Temel abi...:)

14. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Kadircan ben sana dedim, kaçar dedim kırmızı karınlı japon semenderlere dinlenme yeride lazım sen gidip canlı doğuranların yanına atmışın, semender ufak bir ara bile bulsa direk kaçmaya çalışacaktır. ;) Karanlık yerlere filan bak.

15. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Sağol Yavuz biliyorum bende sen bunu söyliyince zaten biliyorum gittim üstü kapalı akvaryum aldım 2 dk açık kaldı kaçmış ya... dön:gif

16. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Yapma be Kadircan yavru almayı planlıyorum dedinya demekki başka sevdiği var onunla kaçmıştır bir not falandamı yok :F :F :F

Alem cocuksun Kadircan

17. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Kadircan dediğim gibi, açık yer buldumu 5 cm bile farketmez hemen kaçmaya çalışırlar ben az çekmedim semenderlerden. :D

18. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Mesut abi bu da güzeldi. Düşünsene Kadircan'a '' Yeter artık bıktım senden '' diye bir not bırakmış olursa varya.....

Kadircan tarihe geçer. :D Bugün bile sadece bu konuya güldüm. Başka da bişeye değil.

Sayfayı Paylaş