1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sera Baktopur Direct 100 Tablet 5.000 Litre

Başlığı 'Akvaryum Malzeme Rehberi' kategorisinde Akvaryum Portalı tarafından 17 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

 1. Akvaryum Portalı

  Akvaryum Portalı

  Mesajlar:
  115
  İsim:
  Akvaryum Portalı
  Sera bactopur direct tatlı su ve deniz akvaryumlarında, şiddetli bakteriyel iç hastalıkların (örneğin, dropsy, kanamalı ülser v.b) tedavisi için güvenilir ve anında etkili tablet formda ilaç.

  Endikasyonlar:
  Süs balıklarının karınlarının şişkince olmasından, bakteriyel iç hastalıklardan rahatsız olduklarını anlayabilirsiniz. Bu durum ayrıca, çoğunlukla pullarının kabarık ve gözlerinin fırlak olması görünümü ile birlikte olur. Diğer belirtiler ise; sallantılı yüzme hareketleri göstermeleri, renklerinin koyulaşması, iştahlarının azalması ve en sonundatamamen isteksiz bir durum almalarıdır. Hastalığı geç saptasanız bile, Sera bactopur direct kullanarak hastalıklı balıkları tedavi eder ve henüz hastalanmamış olan balıkları hastalıklara karşı koruyabilirsiniz.

  Önemli not:

  Sera bactopur direct akvaryumunuzdaki yararlı bakterilerinde yok olmasına neden olur. Bu nedenle tedaviden sonra akvaryum suyunuzu Sera aqutan ve Sera nitrivec kullanarak yeniden düzenleyiniz. Ayrıca Sera super karbon ile filtreleme yapmanızı da öneririz. Sera bactopur direct deniz akvaryumlarındaki basit hayvancıklar için uygun değildir. Bu nedenle, hastalıklı balıkları yalnızca yoğun banyoda tedavi ediniz. 50 litre akvaryum suyuna 1 hap koyunuz.
   

Sayfayı Paylaş