1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

sera gübreleri akvaryum bitkilerinde kullanılır mı?

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde redkit tarafından 30 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. redkit

redkit

İsim:
    ümmet dervişoğlu
    seralarda kullanılan bitki gübreleri akvaryumlarda kullanılır mı?

s.a
    ben bitki besin maddeleri üreten bir firmada çalışıyorum bu sektör sera bitkilerine veya tarla bitkilerine hitap ediyor.3 çeşit ürün var ana katagori olarak toprakta kullanılan gübreler, suda %100 eriyen gübreler ve sıvı gübreler. bizim konumuz %100 eriyen ve sıvı gübreler bunları akvaryum bitkilerinde kullanabilirmiyiz.örnek vericek olursak 18.18.18 gübresi bunda amonyum azotu%5,5 nitrat azotu %12,5 p2o5 %18 k2o %18 cu%0,02 fe%0,05 mn%0,02 zn%0,02. bunun 1lt si 3,8 tl kdv dahil.
    bunlarla ilgili tecrübesi olan bir arkadaş var mı?

2. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez
    Cevap: sera gübreleri akvaryum bitkilerinde kullanılır mı?

Tarlada kullanılan misket gübreler akvaryum için kullanılabilecekse bizde çok var sıkıntı yaşamamsaat:gif

3. redkit

redkit

İsim:
    ümmet dervişoğlu

% 100 çözünen şelatlı toz ve sıvı gübreler suya karıştırılıyor damalam sulama ile tarlalarda ve sera da kullanılıyor.eee elimizde NPK ve micro elementler var sadece bir akvaryuma hangi oranlarda eklemek lazım bu bilgide burdaki tecrübeli arkadaşlarda mevcut niye pahalı pahalı gübrelere para verelim. gidin bir kooperatife fiyat ve ürün bilgisi alın. türkiyenin dört bölgesine dağılmış 100 lerce kooperatif var.

4. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Ama bu kullanılan gübrelerin canlı sadece bitki değil içinde yaşayan balık karides vs. gibi canlılar üzerindeki sağlığa etkisi nedir peki ?

5. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Zamanında bu tip gübreleri kullanan hobicilerin başı yosun ile bayağı bir derde girmişti.. Yerinizde olsam hiç denemezdim.. Gübre alacak iseniz eğer Tunç Sönmezoğlu'nun gübrelerinden şaşmayın derim.. Hem ekonomik hemde bereketli..

yasmut siparişlerinizi burdan geçebilirsiniz.. Bitkili konusunda zaten kendisini tanımayan yok , bu tip uygun gübreler yapıp satarak hobicilerede çok büyük fayda sağlamıştır. Ben bitkiliye başladığımdan beri Tunç beyin gübrelerinden başka gübre kullanmadım.

6. redkit

redkit

İsim:
    ümmet dervişoğlu

ben potasyum sülfat kulladım canlılara zarar olmadı zaten boyle seyler ayrı biryerde test edilerek yapılsa daha iyi o konuda haklısınız.
    volkan bey benim bahsettiğim gübreler 4 tl sizin verdiğiniz linkte 20 tl tabi içeriklerine de bakmak lazım. siz aldıysanız üstündeki içerikleri yazma imkanınız var mı bende sizin verdiğiniz ürünlere yakın ürün bulup içeriklerini yazarım.yosun kaplama nedeni oranlarını tutturamama yoksa sizin aldığınız gübreleride orantısız verin onlarda yosun yapar.

Sayfayı Paylaş