1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sera mı ********** mi Seachem mi Yoksa?

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde nemesistr tarafından 26 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. nemesistr

nemesistr

Yer:
    sakarya/istanbul
    İsim:
    eyup yayla
    Evet arkadaşlar.

Akvaryumumdaki limonlarda gördüğüm sorunlar yüzünden bir haftadır adapazarındaki bütün akvaryumculara girdim çıktım ve hepsi gübrelemeyi yanlış yaptığımı ondan olduğunu söylediler. Eyw dedim ki haklılardı ben de deneme yapıyordum fazla zarar vermeden durumu kurtardım. Gübreleme için hepsi bir çok marka söyledi durdu.

Peki sizce doğru marka hangisi?

Akvaryumcum (daimi alışveriş yaptığım insan):

Sera : Yeni başlayanlara tavsiye edilir ama sen ilerledin o sana yetersiz kalır boşuna para verme dedi. Alacaksan sadece florena al o işe yarar gerisi hava civa dedi.
    Reeflower : Bitkiler için ideal gübre ve katkılardır kesinlikle kullan dedi.
    Seachem: O kadar para vermeye deger bir ürün değil. Onun yerine dıy ile devam et paran cebinde kalsın dedi.

Başkası başka bir şey dedi. Bir diğeri bunun tam aksini dedi.

Hal böyle olunca benim kafa karıştı :/ Sizce hangi markayı kullanmak daha mantıklı?

2. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Seachem'in bitki ürünleri eşsizdir, abartıldığı kadar pahalı değildir. Çeşitlilikte , parametreye özel ürün üretiminde bir numaradır. Bunu hiç çekinmeden söyleyebilirim, bir çok firmanın bir çok ürünü taklit edilebilir veya benzeri etkinlikte olanı üretilebilir ama seachemin bazı ürünlerinin dengini üretmek gerçekten zor. Akavaryumcular genllikle seachem in kar marjını sevmedikleri, onlarada pahalı geldiği için satmaktan imtina ederler. Bunu bizzat kendi ağızlarından bir kaç kez duydum.

**********'ı kullanmadım ama bu konuda deneyimi düşük ve esas odaklandıkları konu deniz katkıları olan bir firma o yüzden seachem ile karşılaştıracak değerde bile görmüyorum.

Sera ise fiyatına göre seachemin altında kalan bir ürün. Eğer bu üç marka arasında seçim yapmak gerekiyorsa kesinlikle seachem. temo8

nemesistr bunu beğendi.
  3. talha54

talha54

İsim:
    Talha AKDENİZ
    kesinlikle seachem:dans:

4. nemesistr

nemesistr

Yer:
    sakarya/istanbul
    İsim:
    eyup yayla
    teşekkür ederim hocam..
    Reeflowersin AQUAPLANTS ALL INCLUSIVE kullanıyordum oldukça memnundum ama serayı hiç sevmedim ve kullanmam da zaten :)
    Ama seachem hiç kullanmadığım için yorum yapamayacagım :S

5. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Eyüp almışsın ürünü zaten bir de soru soruyorsun kafam karıştı diye ??? :koptum::D

6. nemesistr

nemesistr

Yer:
    sakarya/istanbul
    İsim:
    eyup yayla
    Daha almadım abim. Dıy yapıyordum ondan vazgeçecegim ama markalar kafamı karıştırmıştı..

İlk bitkili kurarken ********** ın o gübresini almıştım o da bitti şimdi elimde dıy gübre var sadece :)

Sayfayı Paylaş