1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sera Mikropan'ın Lezzeti

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde Neverlander tarafından 28 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    naz: Abdullah hocam, videoyu yeni izleme imkanım oldu. Balıkların yeme ilgisi oldukça fazla çok sağlıklı görünüyorlar tebrik eder, nazar değmesin dileklerimi iletirim. Aslında birçok hobici arkadaşımız yemlerin içeriğini bilmeden alış veriş yapıyor. Bazen iki farklı yem aldığını sanıyor, fakat içerikleri aynı oluyor. Oysa beslenme konusu önemli bir konu ve farklı içeriklere ve vitaminlere sahip gıdaları bulundurmak gerek. Balıkların severek yediklerine göre videoyu izleyen ve bu türü besleyen arkadaşların videodan alması gerekeni alcağını düşünüyorum. Gerçi bu yemi ben dediğim gibi tuzlu su balıklarıma verdim. Geniş bir tür çeşidine hitap edeceğini de düşünüyorum.

2. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Teşekkürler Cem,

Aynı ürün Cem... Yalnız bendeki İspanya ya da İspanyolca konuşulan bir ülkeden ithal edilmiş... O yüzden adı Mikropan diye düşünüyorum... Potrekizce de Micro-flocos yazıyor... Seranın yavru yemi işte...

Veliferaların bir kısmı benim yavrularım bir kısmı benim yavrularım... Diğerlerini de takviye etmiştim zamanla... "Maaşallah" diyelim de unutmadan... naz:

Veliferaları çok seviyorum, erkekleri en favori canlı doğuranlarımdır... Heralde bu neden bana gelen velifera cennete düşüp semirmeye başlıyor... :D Allah hepsine, hepimize uzun ömürler versin...

Temel Hocam,

Senin balıklarını bu yemin değerlendirmesinde "tasnif dışı" saymak zorundayız... Seninkiler maaşallah ne bulurlarsa elinden yiyorlar... Hani derler ya "Elinden zehir olsa yiyecekler"...

Bu arada balıklarını bir ara aç bırakmak zorunda kalırsan bari dolabın içini boş bırakma... Bu gidişle kendi başlarına akvaryumdan çıkıp gidip dolaptan kara lahana, fıtı çorbası, Akçaabat köfte ve Hamsi hoşafı alıp karınlarını bir güzel doyurabilirler... :D Nasıl olsa insan olmalarına bpek birşey kalmamış, sadece "bir fırın ekmek" yemeleri gerekiyor ki sen onu da ellerinle yedirirsin... :D

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Abdullah hocam,

Şakayla karışık olsa da, gerçekten zaman içerisinde bu derece olduk. Fakat ben balıklarımı çıkardım ve bir tang bıraktım. Bu seferde diğerlerinin elim üzerindeki mücadelesi ortadan kalkınca Tang onların rolünü üstlendi. Akvaryum dün itibari ile black nemo türü ekledim, çok şirinler. Bunun yanında soft mercanlar, star polip ekledim. Benim nemolar artık doğalarında nemon olduğunu unuttu. Ne bulurlarsa anemon sanıyorlar. :D

Bir video çektim yeni boş ve eklenen canlılarla ilgili, paylaşmak isterim hazırlayınca.

Müzik Karadeniz mi olsun?

Klasik müzik mi?

Malum hocam müziğine bakarak yorum yapanlar, buna bile laf edenler var. :D

4. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Temel Hocam zevk senin zevkin... Ne istersen onu çal fonda... Laf edenler de beri gelsin...

5. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Abdullah abi,2 farklı seranın tablet yemi var.
    Yemleme esnasında videoyu çekiyim,ama video niye kısa sürdü deme.2 tableti bitirmeleri dakika sürmez. :D :D :DKavgalarda cabası.
    Bu arada abi o akvaryumda kaç balık var.Maşallah 40 sonrasını sayamadım :D :D :D :D

6. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Özgürcüğün >50 kesin (yavrular, dip balıkları [yani çöpçü ve CAE'ler] ve kelebek cüce vatozlar hariç)...

Tüh tüh tüh... Maaşallah... naz:

Videoyu bekliyorum...

7. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Kankicim , resimlere , videoya ve akvaryumuna bayıldım valla kütükte 10 numaraymış.. Bu yemin bu kadar sevildiğini bilmiyordum yakın zamanda bir tane aliyim sağol tanıtım için.. Balıklarına 41 kere naz: diyorum hem sağlıklı hemde renkleri ve büyüklükleri harika.. Çöpçülerine ekstra bayıldım :) Ama gerçekten çok fazla balık var.. Bu arada orda bir endler gördüm eşgali benimkine benziyordu yaşıyormu hala ? Bu kadar bakıma eğer öldüyse kusura bakma benim ayıbım derim yani :)

Sağlıklı yavrular ve keyifler dilerim kanki.. Bu arada arkadan gelen minik bir aslan sesi duydum onuda öp yerime :)

8. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    naz:

Sağolasın kankacığım... Valla Endler's de var kırmaları da var... Hatta şimdi Hakan Abi'nin endipistesinin aynı renk ve motiflerinde olan bir balık da çıktı ama maalesef kuyruğu düz yani ay şeklinde değil... Tabii bu kalabalıktan şu yaşadığım hastalık dolayısı ile kılıçkuyruk ve platilerin büyük kısmını çık artık... Onlar "adda"ya gitti...

naz:

Veliferalara bayılıyorum doğrusu... Çok aktif, atraktif balıklar... Hele erkekleri, yelken dövüşleri falan anlatamam... Kesinlikle favori canlı doğuranlarım onlar... Bir de bunların kırmızı olsa idi varya süper balıklar olacaklardı...

naz:

Burada Acıbadem'de Sera'nın Anabayii var... Benim akvaryumcuya bu yemin büyük boyunu sipariş ettim... Gerçi var mı bilmiyoruz ama... Varsa ister misin, istersen küçük boyunu da alırım...

naz:

9. Barış ER

Barış ER

İlk sayfada bir fotoğrafta endler erkeği ve double sword dişisi gördüm.Bilerek mi bir aradalar?

10. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Yok Barış Hocam... O tankta oradan buradan, Hakan Abi'den ve Volkan'dan gelen lepistes adı ne varsa hepsi bir arada... Zaten çoğu daha yavru iken geldiklerinden ne olduklarını bilmiyordum... Ancak şu an tankta bir tane de double-sword erkeği var...

Sayfayı Paylaş