1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Serpae Tetra Üretimi

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde hasanacar tarafından 30 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Üretim işine bulaşayım dedim. ;)

10 adet Serpae Tetra var. Nedendir bilinmez üreme arzuları doruklarda sanırım. Erkekler dişilere acaip derecede musallat oluyorlar. Ve erkekler dişilerin dışkı çıkardığı yere sürekli hamle yapıp bir şeyler yiyor gibiler. Yumurta döken dişinin yumurtalarını mı yiyorlar acaba?

80 litrelik boşta bir tankım var. Sineklik teli de elimde mevcut. Acaba -yakalayabilirsem balıkları- üretim tankına alıp yumurtaların -gerçekten yumurtluyorlarsa- yenmesini önlesem mi? Ayrıca yumurta zannettiğim şeyler bembeyaz ufacık topçuklar.

Kısaca Serpae Tetra üretimi hakkında bilgisi olanlardan yardımcı olmalarını rica ediyorum.

Saygılar.

2. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    İnfüsoria özellikle de Rotifer üretmeye niyetli değilsen Hasan Hocam tetra üretimi işlerine girme... Ama olsun infüsoria da yaparım dersen sana bildiğim birkaç şeyi söyleyebilirim vaktim müsait olunca...

3. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Rotifer üretimiyle ilgili Temel Abi'nin çalışmalarını okudum Abdullah Abi. Satın alınabilecek bir yem vb yok mu acaba? Ya da yumurta sarısı verilen yavrular gibi bunlara da kolay bulunabilen bir besin tesbit edemeyiz mi?

Rotifer üretmekle uğraşırım. Uğraşmak mesele değil ama yol yordam bilmiyorum. Hatta bununla ilgili en ufak bir fikrim yok.

Ne yapsak acaba? huh:

4. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
  5. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Serpae Tetra Üretimi

Türker, İnfüseria kafama yattı. Sanırım üretim için ufak bir tank lazım sadece. Onu da ayarlarız inş. Tecrübe kazandığım işlerde çok iyiyimdir. Bu işi bir kapayım üretim hızlı olur.

Serpae Tetralar erişkin boya kaç ayda gelirler acaba?

6. mustafakayacik

mustafakayacik

İsim:
    Mustafa Kayacık
    Serpae Tetra Üretimi

maşallah hasan hocam Allah iştahını artırsın.sen bu hızla akvaryum dükkanı açarsın had, bakalım.

7. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Serpae Tetra Üretimi

Mustafa hocam, tecrübe edinmek için üretim iyi bir yol ;)

Türkiye gol attı bile Emre'yle :horon: Durum: 0 - 1

8. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Serpae Tetra Üretimi

Hasan abi bu gidişle tuzlu su akvaryumuda kurarsın sen super:gif super:gif

Cichled & Bitkili & Üretim :D yakında tuzlu su :D

9. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Serpae Tetra Üretimi

Tuzlu kuracağım nasipse ama ne zaman bilmiyorum. Fakat protein skimmerlara baktım biraz. Alabileceğim şeyler var. Tabi Temel Abi bana DIY PS yapmazsa :F

Tuzlu suyun Reef'ini düşünüyorum ayrıca belirteyim pala.gif

10. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Serpae Tetra Üretimi

Valla ne düşünüyorsan düşün de abi üretim işini iyi düşün. Ama başarabilirsen portal olarak bişey daha başarmış olacağız. Eee birimizin başarısı hepimizin başarısı , birimizin başarısızlığı hepimizin başarısızlığı.

Saygılar...

11. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Serpae Tetra Üretimi

Abi zevkine üreteceğimiz için çok da fazla kasmaya gerek yok. Üretip ona buna verecez sonuçta. Ama zor olacağını sanmıyorum.

12. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Serpae Tetra Üretimi

Serpae Tetra üretimi ile ilgili gelişmeleri bu başlık altında paylaşmaya devam edeceğim. Şu an 2 adet 15lik akvaryum edindim. Ayrıca muz da aldım :F Muzu ne yapacan diyenler üstteki mesajları ve bu bağlantıyı okusun: http://www.akvaryumportali.com/forum/infuseria-t206.0.html

15lik akvaryum altına çerçevesi sert strafordan yapılmış sineklikten bir bölme yapılacak ve yanlara destek konularak 10 cm yükseklikte tutulacak. Alt kısımdaki bu 10 cmlik alana kabarcık çıkartan delikli hortum ile hava verilecek. Ayrıca üreme tankının dört bir yanını ışıktan korumak için bir şekilde kapatmayı düşünüyorum. Tetra yavruları ışıktan olumsuz etkileniyorlarmış.

Hadi hayırlısı diyelim ;)

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Serpae Tetra Üretimi

Hedefin hayırlı olsun Hasan. Umarım başarıyla gerçekleştirirsin. Rotifer ve artemia yine dostun olacak bu aşamada. :)

14. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Serpae Tetra Üretimi

Hayırlı olsun hocam. Gelişmeleri bekliyoruz. toka:gif

15. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı