1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

SESSİZ PS

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde gogol tarafından 13 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. gogol

gogol

Yer:
    Kartal-İSTANBUL
    İsim:
    gökhan göl
    Slm arkadaşlar...Deniz akvaryumu kurmak istiyorum(250-450 lt gibi),fakat benim için en önemli unsur sistemin mümkün olan en az sesi çıkarması...sistemde sesten en çok sorumlu aparat sanırım protein skimmer...sessiz çalışan bir PS var mıdır...ya da sump sesinden kurtulmak için askılı PS bu büyüklükye bir akvaryuma uygulanabilir mi?

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    SESSİZ PS

Gökhan bey merhabalar, öncelikle kararnız hayırlı olsun. Umarım kararınızı gerçekleştirirsiniz.

Tüm akvaryumlarda olduğu gibi deniz akvarymlarındada tabiki bir kısım ses olur. Bu sesin en büyük nedeni genelde sumpa inen su sesidir. Sumpa inen borunun içini biolball ile doldurarak bu sesi yok denebilecek kadar aza indirmek mümkün. burda:gif

Diğer bir seste ps motorunun hava çekerken çıkarttığı sestir.Bu seside kesmenin basit bir yolu var. Hava hortumunun ucuna küçük plastik bir kavanoz yada buna benzer birşeyi hortumun geçeceği kadar bir delik açıp hortumu içene sokuyoruz. Ve kavanozun içini pamukla doldurup kapağınada hava alması için birkaç delik açıyoruz. Hepsi bukadar. Sesin nekadar azaldığını göreceksiniz. burda:gif

İşyerimdeki pc den resim ekleme şansım yok fakat akşam evden nete girdiğimde daha açıklayıcı resimleri girerim.

3. gogol

gogol

Yer:
    Kartal-İSTANBUL
    İsim:
    gökhan göl
    Olcay Bey ilginiz için cok teşekkür ederim...önerilerinizi dikkate alacağım...ama ben yine de daha az ses yapan bir ps önerinizi de bekliyorum...saygılar

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    SESSİZ PS

Rica ederim.

Gökhan bey ps ler ses yapmaz. Sesi çıkartan ps nin motorudur.Motorun altına titrşim yapmaması için bir sünger yerleştirilebilir ve hava sesinide yukarda belirttiğim gibi yaparsanız sesten eser kalmaz. burda:gif

5. gogol

gogol

Yer:
    Kartal-İSTANBUL
    İsim:
    gökhan göl
    TEŞEKKÜRLER Olcay Bey

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    SESS0Z PS

Macro 350 öneririm. Gördüğüm en sezsiz protein skimmerlerden biri diyebilirim. Maddi durum imkan tanıyorsa Ati 200 güzel olur. Ancak en sessiz olan tuzlu su akvaryumunun bile bir sesi olacaktır mutlaka. Sump yapmam derseniz eğer Macro ps secenegini seçeneğini seçtiğiniz taktirde akvaryum arkasında da kullanabilirsiniz. Tabi bu sistem sump sistemine göre daha az ve daha iyi seçim gerektirir.

Cep mesaj...

7. gogol

gogol

Yer:
    Kartal-İSTANBUL
    İsim:
    gökhan göl
    Peki bu askılı Macro PS kaç litre akvaryuma kadar kullanabilirim ? ve bu max boyutta en fazla kaç balık (en cok nitrat üreten türler göz önüne alınırsa) atabilirim ? teşekkürler...

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
  9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    SESSİZ PS

400 litreye kadar sorunsuz kullanan arkadaşlar var. Ben 350 litrede uzun süre kullandım. İnce ayar yapılması gereken bir ps modeli ama fiyatına göre performansı iyidir.

Hacminizi tam belirlememiş olmanızdan dolayı net bir canlı yükü çıkarmak mümkün olmaz. Buna ilave olarak balık türlerinin beslenme ihtiyaçlarının farklılığından ve sizin seçiminizi bilemediğimizden birşey söylemek zor. Tang türleri fazla yerler ve yük getirdikleri söylenir ancak bitkisel ağırlıklı beslendiklerinden ve akvaryumda alg oluşumunu dengeden tutuklarından eklenir genelde. Bu türün yanına cüce angel, damsel, gobi, meno türleri vb seçime göre belirlenebilir.

Tuzlu su rehberimiz henüz tamamlanmamış olsa da birçok balık türü hakkında genel şartlarını bulmanıza yardımcı oalacaktır.

http://www.akvaryumportali.com/forum/tuzlu-su-tur-rehberi-b382.0/

Sayfayı Paylaş