1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sessiz Kafa Motoru Önerisi Olan var mı?

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde Kamil Yılmaz tarafından 16 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. Kamil Yılmaz

Kamil Yılmaz

Yer:
    Bursa-İnegöl
    İsim:
    Kamil B. Yılmaz
    Dış filtre almaktan vazgeçtim ben de yeni bir proje ile karşınıza çıkacağım. Fakat tek bir sorunum var. Akvaryumum yatağımdan 1-1,5 metre uzaklıkta. Bunu göz önünde bulunduracak olursak bana sessiz çalışan bir kafa motoru öneriniz var mı?

Şu an aklımda Hydor Seltz L20 marka kafa motoru ve Eheim Compact 1001 kafa motoru mevcut.
    Sessiz ve max 50 cm yukarı performansı düşmeyecek başka kafa motoru tavsiyeniz var mı?

2. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Eheim motorlar çok kalitelidir.Ödeyeceğin miktarın hakkını verecektir.

3. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Newjet te öneririz.

4. New-jet 800 bence ideal. Hem ekonomik, sessiz ve performansı yüksek bir motordur.

5. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Dış filitreden vazgeçip niye kafa motoru alınacak???? sump sistemi yapmayı mı düşünüyorsunuz? Cevabınıza göre size önemli bazı tavsiyelerde bulunacağım

Kamil Yılmaz bunu beğendi.
  6. Kamil Yılmaz

Kamil Yılmaz

Yer:
    Bursa-İnegöl
    İsim:
    Kamil B. Yılmaz
    Sump sistemi gibi diyebiliriz. Çalışma mantığı aynı neredeyse...

7. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Hiç bir sump veya benzeri sistem dış filitre kadar sessiz çalışmaz. Eğer böyle bir şey yapacaksan öncelikle bunu göz önüne al. Çünkü en sesiz ayarlanmış sump bile insanı gece uykusunda rahatsız edebilir (Ben olmam :) o ayrı, kulaklar biraz gidikte :))

İkincisi sanırım bitkili akvaryumlarla uğraşıyorsun ve ilerde de buna devam edeceksin , bitkili akvaryumlarda sump veya benzeri yüksek oksijenlenme sağlayan filitrasyon sistemleri sistemdeki mevcut karbondioksitin kaybına sebep olur ve bu durumdan dolayı bitki gelişiminde ciddi sıkıntı çekersin. Bu yüzden bitkili akvaryumlarda en iyi filitrasyon metodu dış filitredir.

Kamil Yılmaz bunu beğendi.
  8. Kamil Yılmaz

Kamil Yılmaz

Yer:
    Bursa-İnegöl
    İsim:
    Kamil B. Yılmaz
    Bitkili akvaryumları seviyorum ve geçtiğimiz haftaya kadarda bitkili bir akvaryumum vardı. Ama çok sevdiğim bir abimiz 300 litrelik bitkili akvaryum kurdu ve tüm bitkilerimi ona gönderince dımdızlak kaldık bizde. :) Şu an akvaryumumda 5 tane cüce vatoz bakıyorum. Yani bitkili akvaryumum artık yok. Onun yerine cüce vatoz üretmek istiyorum.

9. uozgul

uozgul

Yer:
    Afyon
    İsim:
    ÜMİT ÖZGÜL
    arkadaşlar 190 cmlik akvaryumum geldi yandan sumplu 18 cm genişliğinde sump cam kalınlığı 1 cm olduğuna göre 20 cm'i sump alanı neyse şimdi bu sumptan akvaryumun karşı camına en yakın mesafeye kafa motoru ile su basmak istiyorum sirkülasyonun iyi olması lazım tavsiyeniz nedir kafa motoru ve eğer kullanmam gerekirse pvc boru ve dirseklerle dıy bir çıkış yapmak istiyorum

Sayfayı Paylaş