1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Shah WP-177F Şelale Filtre Acil Yardım (RESİMLİ)

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde ulasbilir tarafından 24 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. ulasbilir

ulasbilir

İsim:
    ulas bilir
    Arkadaşlar Acil yardımlarınızı bekliyorum bugün aldığım Shah şelale filtre kutusunda oxigen addengenc gibi birşeyler yazıyor ve hava ucuda var bunu taktığımda içeri hava vermesi gerekirken, hava giriş yerinden su çıkıyor;

dışta kalan kısmından su çıktı ve heryer su içinde kaldı :(

2. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız
    Bu şelale filtre değil ama gösterdiğin yerden su çıkmaz biraz garip.

3. ulasbilir

ulasbilir

İsim:
    ulas bilir
    şelale filtre değilse en azından oksijen sağlar gibi bişey yazıyor kutusunun üsttünde 2 başlığı var 2.yi takınca hava alması gereken yerden su çıkıyor garip ama gerçek hatta öleyken resim çekecektim ama her taraf hemen su oluyor.

4. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız
    O zaman 1. başlığı kullan.

Bide 2. başlıktan hiç su gelmiyomu tıkalı olabilirmi.

5. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Normalde su basmaması lazım hava borusundan, genede önlem için hortumun arasına çek valf koyabilirsiniz...

6. ulasbilir

ulasbilir

İsim:
    ulas bilir
    Sorunu çözdüm teşekkürler şimdide çok fazla akıntı var...

7. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Mümkünse, su verme yerini cama daya. O zaman akıntı azalır gibime geliyor.

8. ulasbilir

ulasbilir

İsim:
    ulas bilir
    Şimdiki hali cama dayalı zaten böyle bile çok akıntı var

9. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Bu tür filtrelerde o hortumu taktığın yerde konik çapraz kesilmiş bir uç bulunur. O çapraz ucun uzun kısmı su akış yönünde olmalı. Yani kısa kenarı suyun aktığı yönün tersine olmalı ki o dar alanda girdap yaparak içeriye hava çeksin.

Çizimle anlatayım;

Akıntı içinde; filtreyi uzun cama çarptırarak azaltabilirsin.. Filtreyi kalkıp cama vurma da. :) :D Akıntı yönünü cama çevir demek istedim. Filtreyi uzun cama vantuzla. O şekilde de akıntı var ise, filtren hacmine göre biraz fazla debiliymiş demekki. Ucuna uygun bir hortum bağlayıp hortuma yandan delikler açabilirsin.. Böylece hem debi düşer, hemde yağmurlama gibi bir sistem elde etmiş olursun..

ulasbilir bunu beğendi.
  10. ulasbilir

ulasbilir

İsim:
    ulas bilir
    Çok teşekkür ederim şimdi iyi çalışıyor fakat şimdi balıklarımdan erkek ve 1 dişi akıntının olduğu yöne doğru 10-15 dk dır yüzmeye çalışıyor akıntı yönünü uzun cama yaptım yine aynı bu seferde uzuncama dönerek yüzmeye başladılar bende fişi çektim hiç durmadan aynı yöne yüzüyolardı diğer 2 dişi en uzakta yüzüyorlardı fişi çekince hepsi ortada oldu...sizce nasıl önleyebilirm balığımın akıntıya karşı yüzmesini...

11. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    yorulunca sakin bi kıyıya gider onlar dert etmeyin. Dediğim hortum önerisini de unutmayın. ;) Ayrıca teşekkür et butonunu da kullanabilirsiniz.

ulasbilir bunu beğendi.
  12. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Benim akvaryumum; 65 cm uzunluğunda. Canlı doğuranlarımın olduğu akvaryum. İçinde saatte 1600 devirlik bildiğin sump kafa motoru var. Normalde yağmurlama borusu olarak yaptığım şey olmasa, balıklara tur attırıyor içeride. Yani yüzemiyorlar bile.. Ben o dediğim sistemi yaparak çözüm bulduğum için size de aynı şekilde önderi getirdim. Yapıp yapmamak size kalmış. ;)

ulasbilir bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş