1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sil Baştan Akvaryum kurulum :) Yardımlarınızı Bekliyorum

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde gizem_35 tarafından 8 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. gizem_35

gizem_35

İsim:
    GİZEM
    2 tane cichlid var 1 tane de cinsini bilmediğim bir balık... akvaryum 100 lt. iki farklı bitki bulunmakta. Kum 7kg hagem 10 kg siyah kum. hava taşı, filtre, ısıtıcı.
    Akvaryumcu ile değiş-tokuş yapacağım. değeri nasıl olur bilmiyorum? akvaryumda bitkilerle birlikte yaşayacak, agresif olmayan ve canlı doğuran balıklar beslemek istiyorum önerileriniz nelerdir? ve bendeki balıklarla kaç tane balığa denk gelir? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler... :temel:

murer bunu beğendi.
  2. gizem_35

gizem_35

İsim:
    GİZEM
    Canlı doğuran lepistes, kılıçkuyruk balıkları elverişli gibi. yorumlarınızı alabilir miyim?

3. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Kılıçkuyruk agresiftir lepistesin kuyruklarını kemirir, yavrularını (lepistesin ve hepsinin) yer. Lepistes ve plati yanına da siyah moli güzel olur. O cikletler insan eliyle şekillendiriliyor yemlerini yiyemiyor, kursaklarında öğütüyorlar. O balıklardan almamanızı rica ediyorum. Arz talep meselesi siz almazsanız onlar üretmezler. Bırakın kötü bir yaşam süreceklerine yaşamasınlar. O balıklar en çok balıkla değiştiren pet shopa götür en iyisi.

4. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Hangi tür balıkları öğütüyor anlayamadım hangi cichlidler böyle yapıyormuş insan eliyle yaratılıyormuş...

5. gizem_35

gizem_35

İsim:
    GİZEM
    papağan ciclidlerden bahsediyor. benim şu an beslediklerim. Aslına bakarsanız bana hediye geldiler ve ben onların farklı türlerin ciftleştirilmesiyle üretildiğini bilmiyordum. Artık değiştireceğim.

6. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Papağan ciklet. Ağız yapısından dolayı. Kısırlar bu balıkların erkekleri %90'ı kısır. üreyemiyorlar. Omurga, yüzme kesesi ağız sorunları var. Tamemen ticari amaçla üretilmiş bir balıktır.

Eğer istersen hemen özelden bunları öğrendiğim adresleri atabilirim.

7. gizem_35

gizem_35

İsim:
    GİZEM
    Aslında gerek kalmadı artık. Çünkü değiştireceğim ve bir daha da bulaşmayacağım. Karar vermek zor. Melek balıkları hakkında yorumlarınızı öğrenebilir miyim?

8. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Melek balıkları çok güzeldir amerikanlar arasında sizin boyutlarınızda uygun bol bitkili bir akvaryumda 8 tane yavru çok güzel olur onlar büyüyecek ve bir çift çıkar kesin diğerlerini dağıtabilirsiniz sonrasında. Sonra o çiftleriniz yumurtaları dizmeleri kurlaşmaları yavrulara bakmaları. Çok eğlenceli çok güzel gözüküyor.

9. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Evet melekde güzel balıktır. Tek tür beslemeni tavsiye ederim.

10. gizem_35

gizem_35

İsim:
    GİZEM
    peki meleklerde karar kıldım. haydi hayırlısı. Gelişmelerden sizleri haberdar edeceğim. Yardımlarınız için Teşekkürler. Görüşmek üzere

11. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Melekler, ince yaprakları yerler Gizem. Cıvıl cıvıl akvaryum istiyorsan, özel varyasyon kılıç, platy, moly düşünebilirsin....

12. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Vallahi Murat Abi. melekler evimde yaprakları ısırdığını görmedim. Ama süper buduyorlar acıkınca. Onların budaması sayesinde bir bakmışım akvaryumun üstü yemyeşil olmuş hemen ekiyorum.

13. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Micranthemoides ve rotalaların tadını almadılar sanırım, bir alsınlar görürsün.:F:F:F

14. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Benimkiler koparıp bırakıyor vallahi Murat Abi hayırlısı bakalım görelim ne olacak diye. : )

15. gizem_35

gizem_35

İsim:
    GİZEM
    ben geldim :) ama eli boş geldim. gittiğim akvaryumcu çok iyi çıktı :) ilk defa iyi birini buldum:D balıkları götürdüm fakat ellerinde melek balığı kalmamış. ay sonu gelecekmiş. ayrıca 100 uzunluğu genişliği 20-25 arası (oval cam ön kısmı) yükseklik 40 bir akvaryum alacaktım fakat eve getirmem problem olduğu için alamadım. 85 tl ye alacaktım. ama o da kaldı şimdilik. (araç ayarlayana kadar) papağanları aldım geldim yine:D :yazik: ay sonu gibi gidip melekleri alacağım. Murat Bey gerçekten bitki yiyor mu :( yani meleklere göre kursam akvaryumu bitkileri de ona göre koysam olmaz mı? :smiley33:

16. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Oval cam alma seyredince başın dönüyor. Alacaksan da oval tarafını arkaya koy derinlik sağlar.

17. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Sorun olmuyor Gizem Hanım aç bırakmadığınız sürece. Bu arada yükseklik kum yüksekliği hariç yani 40 cm olması lazım hocam. 8 cm kum olsa 48 cm yükseklik şart melekler yüksek akvaryumları severler bitkilidede 50 cm ideal olacaktır. Biraz yüksekliği büyütmeyi düşünebilirsiniz aslında.

18. gizem_35

gizem_35

İsim:
    GİZEM
    Aslına bakarsanız yüksekliği tam hatırlayamıyorum en az 40 var ama gittiğimde bir daha bakarım ama sanırım standar. eğer yüksekliği arttırabilme şansım varsa ona göre bakarım. oval görünüş bakımından güzel geldi bana ama içi doluyken nasıl olur bilmiyorum tabiki. Yalnız Bitkiler de önemli. Murat Beyin dediği gibi bitkilerle uyum sağlayamazsa durum sakat. Eğer meleklere uygun bitki varsa onları ekleyebilirim ya da bir çözüm üretebiliriz. Murat Beyin yorumları da önemli tabiki :)

19. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Bende melek beslediğim için hiç zararlarını görmedim kendi hallerine takılıyorlar sadece acıkmalaları lazım acıkınca 3 cm cüce vatozumu yediler düşünün yani.

20. gizem_35

gizem_35

İsim:
    GİZEM
    zaten bundan sonra dikkat ederek alacağım balıkları. yoğurdu üfleyerek yiyorum artık:) cikletlerin yanındaki balık bilmeden almış bizimkiler avcı tipli balıkmış... bizim ciclidler onu sindirmişti fakat daha yavru olduğu için öyleymiş. onu da veriyorum. bundan sonra tek tip güzel balık. bakımı kolay balık. deneyim kazandıkça güzellerine layık oldukça onlara geçiş yaparım inşallah...

Sayfayı Paylaş