1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Silikonları Temizlemek İçin...

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde taygun tarafından 26 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. taygun

taygun Guest

Merhaba,

Belki bir kısmınız biliyordur ama burada size bir ürün tanıtmak istiyorum. Silikon temizleyicisi. Akvaryum camlarını tamir etmekten hoşlanan arkadaşların işine çok yarayacak bir faydalı ve kullanışlı bir malzeme.

Ben kullandım. Çok işe yarıyor. Silkonu temizlemek istediğiniz bölgedeki sökülebilen silikonları temizleyip, kalanın üzerine bu üründen bir parça sürüyorsunuz. Ardından, yarım saat kadar Portala girip herkese merhaba diyorsunuz. bay bay:gif Süre dolduktan sonra spatula gibi bir cisimle ya da nemli bir bezle temizliyorsunuz. İz bile kalmıyor.

Bauhause'da bulabilirsiniz.

2. keskinerkan

keskinerkan

İsim:
    Erkan KESKİN

Tamer bey paylaşımınız için teşekkürler gerçekden hemenhemen hepimizin işine yarayacağını düşünüyorum fiyatı hakkında bir bilginiz varmı acaba ?

3. taygun

taygun Guest

Erkan Bey,

Merhaba. yanlış hatırlamıyorsam 14 tl. idi. Ama bir iki kullanımla bitecek gibi değil.

4. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Tamer abi herkezin işine yaricakdir eminim. Teşekkürler yeni akvaryum yapanlar ,cam değiştirmek isteyenler bazen soruyor silikon izlerini nasil çikarcaz diye buda onlarin cevabi olucakdir. saygılar:gif

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Tamer abi süper bir ürün bence. DIY akvaryum yapımlarında bulaşma sorunu çok fazla ve çözümü artık hazır.

Ellerine sağlık. burda:gif

6. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Tamer hocam,
    Evde mevcut olduğuna göre bir içeriğini okurmusun,inşallah resimdeki gibi flamanca devam etmiyordur :),solvent içeriyormu?

7. keskinerkan

keskinerkan

İsim:
    Erkan KESKİN

Evet Tamer bey Serdar beyin dediği gibi solvent içermiyorsa gerçekden dörtdörtlük bir ürün.

8. taygun

taygun Guest

Bu iyi haber o zaman. Ürün üzerindeki içeirkler kısmında solvent ibaresini göremedim. bay bay:gif

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Solvent içermesi zaten tuhaf olurdu diye düşünüyorum. Çünkü solvent araba boyasını kaldırmada kullanılır ve plastik, bakalit tarzı maddeleri eritir. Eğer bu içerikte olsaydı hem o tarz bir yerde satılmazdı hem de ürün üzerinde bu uyarı mutlaka olurdu.

10. taygun

taygun Guest

Hadi o zaman gidip birer ikişer kutu alalım, her yere sürelim haha: haha:

11. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU

Temel bey,
    Kesin emin değilim ama akvaryum silikonu ile normal silikon arasındaki tek fark solvent tir,birinde yok diğerinde var.

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Haklısın abi zaten akvaryuma uygun silikon kavramı da oradan gelir. Yani içeriğinde solvent olmayışından. Fakat temizleme yani boya tarzı maddeleri çıkarmada kullanılan ürünler yakıcı bir maddedir ve plastik tarzı yerlerde temizlik yapmak malzemeyi eritmek demektir. O açıdan yakıcı olmayacağını söyledim. Solvent içeren silikonlar yakıp eritmez bildiğiniz gibi. Arada fark vardır diye düşünüyorum.

Zaten bu ürün kurulmamış akvaryuma uygulanacağından olumsuzlukları temizlik ile gidecektir.

13. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Güzel bir ürünmüş Tamer abi tanıttığın için teşekkürler. :cicek:

Ben slikon temizlemek için selülozik tiner kullanıyorum. Slikonu çok güzel eritip temizliyor. Tabi slikonları temizlerken birazda kafayı buluyoruz. :D

14. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Neft te kullanabilirsiniz,daha az kafa yapar ve daha az uçucu. :)

Sayfayı Paylaş