1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Silinen Görseller Hakkında

Başlığı 'Site Klavuz-İstekler' kategorisinde Snowblind tarafından 21 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Arkadaşlar malumunuz olduğu üzere bu hobiye her gün yeni arkadaşlar başlamakta ve akvaristler çoğalmaktadır.Tabi yeni başlayanların yaşadıkları sıkıntılar hepimizin malumu zira hepimiz bu yollardan geçtik ve geçmeye de devam ediyoruz.Kulaktan duyma yanlış bilgiler,esnafların "Satılsın da nasıl satılırsa satılsın" mantığı ve daha bir çok yanlış yönlendirmeler ile yanlış bilgilendiriliyor ve sonucunu da canlı ölümleri,ekipman yetersizliği,yaşanan zorluklar neticesi hobiden soğuma olarak tecrübe ediyor ve maddi manevi kayıplara uğruyoruz.İşte bu nedenle bizler gibi toplulukların yayımladıkları paylaşımlar,bilgiler,görüntüler,videolar ve tartışma konuları çok büyük önem arz etmektedir.

Ancak zamanla silinen linkler,fotoğraf ve videolar bilgi edinme ve öğrenme imkanını büyük ölçüde sekteye uğratıyor.Mesela bu akşam akvaryum için DIY bölümünde baktığım konuların çoğunda resimler silinmiş.Resim olmadan olayın anlaşılabilirliliği pek olmuyor.Nasıl yapılır,nasıl çözüm bulunur bilemiyorum?Ancak misyonumuz "Paylaşım" ve "Bilgi edinme-Bilgilendirme" prensiplerine dayaniyorsa bunun bir şekilde de çözümü vardır ve uygulanabilir diye düşünüyorum.Elbette bu biraz zahmet gerektiren bir uğraştır.Ama sırf bu iş için uygun bir moderatör ayarlanabilir ve bu arkadaşımız da resim,görüntü gibi görselleri yedekleyip linklerin silinmesi durumunda tekrar güncelleyebilir.Tüm forumlarda yaşanan bu ortak sorunu biz "Akvaryum Portalı Ailesi" olarak çözebilir ve dostlarımıza bu hizmeti sunabilirsek,var olan farkımızı daha da belirleyici konuma getiririz.

Düşündüklerim ne derece mantıklı bilemem?Ama fikrimi belirtip Portal ailesinin görüşüne sunmak istedim.

Ankaraguclu ve TencoMelih bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Fotoğrafı açılmayan konular eski konular ve fotoğrafları da o dönem arkadaşlar hızlı resim veya benzer fotoğraf upload sitelerine yükleyip link alarak linki mesaja ekleyip görsel açıyordu. Tabii forumun o dönem alt yapısı buna uygundu. Bu kalitesiz upload siteleri şişen veritabanlarını rahatlatmak ve yükü azaltmak için örnek olarak yılda bir eski linkleri siliyordu, bize kalan açılmayan fotoğraf oluyordu. Bu izlesene video yükleme sitesi içinde geçerli, Youtube bu konuda sorunsuz.

Ancak, bu başta beni deli ediyordu. Bu yüzden yaklaşık 2 yıldır kendi sunucumuzda yani mesaj editoründen yüklenen tüm üye fotoğraflarını kendi veritabanımızda tutuyoruz ve tek bir açılmayan fotoğraf artık yok. Kısaca bu sorun eskiden vardı.

murat parin, Ankaraguclu ve TencoMelih bunu beğendi.
  3. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Sevindim buna.Mesela eski konuların içinde çok güzel ve önemli konular yer almakta.Bunları görselleri olmadan okumak bir nevi tuzsuz yemek yemek gibi oluyor.Hani her bir konu için olmasa bile,önemli ve kaliteli paylaşımlarda konu sahibi arkadaşlardan rica etsek ve onlar da resimleri tekrar yükleseler çok güzel olurdu.Bir ara bizim de bir fotoğraf upload sitemiz vardı ancak aramama rağmen bulamadım bunu.Ama açıkladığı iyi oldu ağabey.Bundan sonra resimleri bu gibi yerlerden değil,direk kendi portalımız üzerinden yüklerim.

murat parin, YIKIKTEMO, Ankaraguclu ve diğer 2 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş