1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Silis ince kumda bitki gelişirmi büyürmü?

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde Hasan.Kiskanc tarafından 16 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. Hasan.Kiskanc

Hasan.Kiskanc

İsim:
    Hasan Kıskanç
    Herkeze merhaba artık balık üretimini bırakıp zevkim için bitkili akvaryuma geçmeye karar verdim ama nasıl olacak bilmiyorum şu an akvaryumda 4 cm kadar silis ince beyaz-krem arası en incesinden kum var bir kaç elodea bugun diktim ama sizce tutarmı saz , çınar ve anubias koymak istiyorum ne dersiniz? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.:cicek:

2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Silis kum çok ince yapıdadır bitkilerin hava alması su değişimi olması ve köklerine ulaşması imkansızdır. Ama kolay bitkiler yapraktan beslenerek belki gelişebilir. Ama taban malzemesi olarak kullanılması çok zordur. Boyutları bilmiyorum ama hagen kum kullanabilirsiniz bitkili akvaryumlarda göz alıcı bir güzelliğe sahiptir. Bununla tek taban yapıp msiket gübrelerle destekleyebilirsiniz. Yada bitki gelişimleri için kullanılan topraklar var onlardan alıp koyabilirsiniz. Karar size kalmış Şöyle düşünebilirisiniz. O gübreler 12 ay boyunca sürekli misket gübre kullanmış gibi olacaktır. Sucul bitkiler hem kökten beslenir hemden sudan. O yüzden gübrelemede misket gübre veya topraklar şarttır. Sıvı gübreleride almanız gerekecektir. Ama herşeyden önemlisi taban.

murer ve Hasan.Kiskanc bunu beğendi.
  3. Hasan.Kiskanc

Hasan.Kiskanc

İsim:
    Hasan Kıskanç
    Anladım teşekkür ederim dünde okudum zaten olmıyacağını hagen kum alıcam ama acelem yok yavaş yavaş 2 aya kadar güzel bir bitkili akvaryum istiyorum hayırlısıyla.

4. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Her türlü sorunuz olursa sorun. Bitkili akvaryumla uğraşan yada uğraşacak çok kişi var. Hepsi yardımcı olmak isteyecektir.

5. Hasan.Kiskanc

Hasan.Kiskanc

İsim:
    Hasan Kıskanç
    Biliyorum dün gece çok araştırdım siteyi çok güzel bir paylaşım ortamı var gerçekten çok beyendim inşallah bundan sonra bende buradayım.

murer bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş