1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Silis kum aldım!!!

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde REDCAP tarafından 3 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. REDCAP

REDCAP

İsim:
    YAVUZ YILMAZ
    Değerli dostlar,

Bir süredir beyaz prenseslerim için dip yapısını beyaz silis kuma çevirmek istiyordum.Evimin yakınında 2 tane akvaryumcu var.Onlarda silis kum sorguladım.İkisindede vardı birtanesi kilogramına 4TL diğeri ise 5TL fiyat verdi.İnternetten biraz araştırdımki kilogramı 0,80 TL ye bile bulabileceğimi anladım.Ama nerde bulabilirdim?Dökümcüler bunun nerdeyse anavatanıymış.Bugün arkadaşım ile Konya dökümcüler sanayiine gittim ve aramaya başladım.İstemediğim kadar çok ve değişik ebatlarda silis kum olduğunu gördüm.50KG lık çuvalı 20 TL ye aldım ve değişimi gerçekleştirdim.

Anlatmak istediğim iş hobi kapsamında akvaryumculara geliyorsa inanın bana naçizane bizi keriz görüp söğüşlemeye çalıştıklarını anladım.Lütfen temin etmek istediğiniz doğal malzemeler için araştırma yapın.Şimdiki yapacağım ise yakın civardaki taş ocaklarına giderek dekoratif taşlar bulmak olacak.

Saygılarımla,

2. REDCAP

REDCAP

İsim:
    YAVUZ YILMAZ
    Cevap: Silis kum aldım!!!

Hemen aklıma gelmişken belirteyim.Bu mesleği edebiyle,severek yapan ve hakkından fazlasına tama etmeyen dürüst akvaryumcuları yazdığım satırların dışında tutuyorum...

Saygılarımla,

3. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Cevap: Silis kum aldım!!!

Hayırlı olsun umarım canlılar da kayıp yaşamazsın.

Evet maalesef bu tür malzemelerde fiyatları oldukça değişiyor. Kaya veya doğal taş için bahçe düzenlemeciler ve taşçılara gidebilirsin, tabi bizim burada bol, sizin şehirde varmıdır bilemiyorum.

İlk fırsatta akvaryum tanımını da bekliyoruz....

Sayfayı Paylaş