1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Silis kum

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde GokhanZeybek tarafından 15 Kasım 2011 başlatılmıştır.

1. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu
    Merhabalar silis kum akvaryumcularda kilosu 1 lira iken kumcularda(Fabrikadan) çok daha ucuza alabiliyoruz peki bu akvaryum için kullanılan silis kumun normal üretilen kumdan bir farkı varmı dır? 2side silis ama akvaryumcularda ki özel bir işlemden geçiriliyormu?Balıklara zararlı olmasın diye.

2. Gökhan ÇELEN

Gökhan ÇELEN

İsim:
    Gökhan ÇELEN
    Cevap: Silis kum

Silis kum silis madenlerinde büyük kayaların işlenmesiyle elde edilir döküm, sanayi vs. gibi alanlarda kullanılır akvaryumlarımızda suyu sertleştirmek için gönül rahatlığıyla kullanılır. Akvaryumcuların özel bir işlemden geçirdiklerni sanmıyorum yıkmasını sizin yapmanız gerek. Ankarada bir iki yerde kilosunu 0,25-0,50 krş dan almak mümkün.

3. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu
    Cevap: Silis kum

Bende gördüm bi forumda 50 kg si 3.5 lira irtibata geçemedim şirketle ama az önce e-mail attım alabilirsem alıcam 50kg silis kum isteyen olursa linkini verebilirim.

Sayfayı Paylaş