1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sirke kurtlari hakkında bilgisi olan varmı?

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde keremjan tarafından 8 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. keremjan

keremjan

İsim:
    kerem
    Arkadaşlar bugün Almanca bir sitede sirkeden kurt çıkartabileceğimizi okudum. Orada ne demek istediğini tam anlayamadığım için size bir sorayım dedim.
    Diyoki elma sirkesinin ve suyun içine şeker ve yaş mayayı cam bir kavanozda karıştırıp oda sıcaklığında bekliyoruz, iki gün sonra kurtlar çıkmaya başlıyor. Hem masrafsız hemde uzun süreli.. mikro kurtlardanda küçüklermiş.. Bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın..

2. keremjan

keremjan

İsim:
    kerem

Aslina bakarsaniz artemiadan daha küçük olması, kolay ve masrafsız yetiştiriliyo olması ve sürekli masraf çıkartmaması artıları.. Denemek lazım.. Azeri türkçesi bilen varsa googleda çevirisini yaptım :D http://translate.google.com.tr/translate?hl=tr&sl=de&u=http://www.labyrinthfische.de/html/essigalchen.html&ei=RLlHS96rDIqf_AbBqpCeAg&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CAkQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dhttp://www.labyrinthfische.de/html/essigalchen.html%26hl%3Dtr

3. taygun

taygun Guest

Ben de ilk defa gördüm. aha:gif Sayısal olarak da oldukça verimliler. Besin değerleri nasıl acaba?

Teşekkürler Keremjan

4. keremjan

keremjan

İsim:
    kerem

Besin değerlerini araştırdım ama bulamadım. Ama okuduğum kadarıyla şunu söyleyebilirim. Mikrokurtlar gibi Suda çabuk ölmüyorlar, Sürekli hareket ediyorlar, denildiğine göre her balık yavrusu bu yemi hazmedemeyebilir. Hangi türlerin olduğu yazmıyor.

5. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Keyholeler afffetmez almanca bilen biri varsa çevirsin. Achtung ! wundebar bir yem olabilir :D

6. keremjan

keremjan

İsim:
    kerem

Adamlarin dediği şu. 300 ml su 300 ml. elma sirkesini bir kavanoza koyup içine bir tatlı kaşığı şekerle bir miktar yaş mayayı karıştırıp ağzını kapatıyoruz. Arada bir ağzını açıp kapatıyoruz, 2-3 gün sonra kurtçuklarımız karışımın yüzeyinde belirmeye başlıyor diye yazmışlar.. Ama bir garantisi yok tabi :)

7. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Denemeye çalışacağım bunu. Fakat Kayseriye gidiyorum yarın Saat 19.45 te. 10 gün sonra geliceğim. Gelince inşallah denemek nasip olur.

8. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Fatih bu deneme de senin bir ara yaptığın kurt denemesine benzemesin sakın. :D Şaka yapıyorum elbette. Deneyip sonuçlarını paylaşırsan çok memnun oluruz. :D Bütün işi size yüklediğimin farkındayım ama tembel adamın tekiyim işte :D Hehehe :D

Sayfayı Paylaş