1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Siteye eklenecek resimler

Başlığı 'Site Klavuz-İstekler' kategorisinde lepistes tarafından 14 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Siteye eklenecek resimler bir yönetici onayı alınarak eklense daha güzel olur bence.

2. legend

legend

Muhammed bu yapılabilirmi bilmiyorum ama evet resimler yöneticiler tarafından incelenip onaylansa uygunsuz görüntüler ortaya çıkmaz bencede.

3. axu2

axu2

Bu hepimiz için işleri zorlaştırır. Malum hareketi yapan şahsın amacı bellidir. Bu tarz hareketler sıklaşmadıkça bu tarz kontrol mekanizmasına da bence gerek yok. Bu tarz şeylerde yanlızca yönetimin hızla müdahele etmesi gerekmektedir.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bahadır hocam sana katılıyorum. Bir çok katagoride bu tarz fotoğraf eklemesi gerçekleşecek, onay gerçekten işleri yavaşlatır ve zorlaştırır. Üyelik olunurken önlem almak mümkün. Bu devreye sokulabilir.

Teşekkür ederiz.

5. taygun

taygun Guest

Merhaba,

Siteye eklenen resimler için mod ya da yönetim onayının alınması muhakkak ki işleri çok yavaşlatır. Üstelik bu, iyi niyetli üyeleri de cezalandırma olur.

Bu tür saygısızlıkların önüne geçmek hepimizin görevi olsa gerek. Sanırım gün içinde muhakkak ki bir moderatör ya da Yönetim üyesi forumda olacaktır. Bu gibi durumlarda yetkili kişiye anında haber vermek hepimizin görevi olacaktır.

Sanırım teknik olarak da bu gibi kişilerin IP'lerini yasaklı bir listeye ilave etmek mümkün olmalı diye düşünüyorum

Saygı ve Sevgilerimle

6. legend

legend

Peki yeni üyeliklerde onay vermeden foruma yazı yazamasa nasıl olur mesela yeni üye olmuş profil bilgileri eksikse mod veya yönetim önce uyarsa düzenleme yaptıktan sonra onay alsa foruma o şekilde yazı yazsa bu yapılamazmı.

7. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Melih abi söylediğin güzel bir şey ama niyeti kötü olan kişi yanlış bilgiler yazabilir. Yine senin söylediğin gibi bişeyi yapmak için T.C. kimlik numarası istenir ve bilgileri T.C. Kimlik Doğrulama sisteminden kontrol edilebilir, o zamanda kişilik haklarına saygısızlık gibi bişey olur sanırım başkasının kimlik numarasıyla giriş yaparlarsa.

8. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Muhammed kardeş hiçbir forum kaydında TC kimlik numarası istenmez bizde isteyemeyiz.Foruma üye olan kişiler Forum Kurallarına göz atarlarsa zaten yapacakları açık, net ve yalın bir şekilde anlatılmış.Fazlada birşey istenmiyor kendilerinden ama ne yazık ki enteresan hareketlerde bulunanlarda yok değil.

Melih abi , bazı plug in'ler var bu tip engellemeleri yada onay verilmesini sağlayan ama bizim panele entegre edilen türden bir eklenti var mı bilemiyorum.Teknik işlere bakan Uğur arkadaşımıza sormamız lazım.Üye olurken tüm bilgileri o anda girip girmediğimizi hatırlamıyorum ama eğer tüm bilgiler doldurulmuyorsa ise Yönetim onay vermeden o kişi kullanıcı profilne ulaşamayacağından üyede bilgilerini dolduramaz.Gene iş bizim uyarmamıza kalacak diye düşünüyorum.

Tamer abi , ip yasaklamada yeni üyelik alınmasını engelleyecek bir önlem değil ne yazık ki.. Çünkü ip değiştirmek çok kolay, tabii sabit ip değil ise ki sabit ip'ye sahip kullanıcılar genelde şirketler ve sabit ip'ye ihtiyaç duyan kişilerden oluşuyor.

Saygılar

9. Blue tang

Blue tang

İsim:
    ahmet aykut
    Akvaryum sevdası olanlar basitleşemez,olmayanlarda barınamaz.....

Sayfayı Paylaş