1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Siteye eklenecek resimler

Başlığı 'Site Klavuz-İstekler' kategorisinde lepistes tarafından 14 Ocak 2009 başlatılmıştır.

 1. lepistes

  lepistes

  Mesajlar:
  961
  İsim:
  Muhammed Ali Tavur
  Siteye eklenecek resimler bir yönetici onayı alınarak eklense daha güzel olur bence.
   
 2. legend

  legend

  Mesajlar:
  174
  Muhammed bu yapılabilirmi bilmiyorum ama evet resimler yöneticiler tarafından incelenip onaylansa uygunsuz görüntüler ortaya çıkmaz bencede.
   
 3. axu2

  axu2

  Mesajlar:
  153
  Bu hepimiz için işleri zorlaştırır. Malum hareketi yapan şahsın amacı bellidir. Bu tarz hareketler sıklaşmadıkça bu tarz kontrol mekanizmasına da bence gerek yok. Bu tarz şeylerde yanlızca yönetimin hızla müdahele etmesi gerekmektedir.
   
 4. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.098
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Bahadır hocam sana katılıyorum. Bir çok katagoride bu tarz fotoğraf eklemesi gerçekleşecek, onay gerçekten işleri yavaşlatır ve zorlaştırır. Üyelik olunurken önlem almak mümkün. Bu devreye sokulabilir.

  Teşekkür ederiz.
   
 5. taygun

  taygun Guest

  Merhaba,

  Siteye eklenen resimler için mod ya da yönetim onayının alınması muhakkak ki işleri çok yavaşlatır. Üstelik bu, iyi niyetli üyeleri de cezalandırma olur.

  Bu tür saygısızlıkların önüne geçmek hepimizin görevi olsa gerek. Sanırım gün içinde muhakkak ki bir moderatör ya da Yönetim üyesi forumda olacaktır. Bu gibi durumlarda yetkili kişiye anında haber vermek hepimizin görevi olacaktır.

  Sanırım teknik olarak da bu gibi kişilerin IP'lerini yasaklı bir listeye ilave etmek mümkün olmalı diye düşünüyorum

  Saygı ve Sevgilerimle
   
 6. legend

  legend

  Mesajlar:
  174
  Peki yeni üyeliklerde onay vermeden foruma yazı yazamasa nasıl olur mesela yeni üye olmuş profil bilgileri eksikse mod veya yönetim önce uyarsa düzenleme yaptıktan sonra onay alsa foruma o şekilde yazı yazsa bu yapılamazmı.
   
 7. lepistes

  lepistes

  Mesajlar:
  961
  İsim:
  Muhammed Ali Tavur
  Melih abi söylediğin güzel bir şey ama niyeti kötü olan kişi yanlış bilgiler yazabilir. Yine senin söylediğin gibi bişeyi yapmak için T.C. kimlik numarası istenir ve bilgileri T.C. Kimlik Doğrulama sisteminden kontrol edilebilir, o zamanda kişilik haklarına saygısızlık gibi bişey olur sanırım başkasının kimlik numarasıyla giriş yaparlarsa.
   
 8. volkantr34

  volkantr34

  Mesajlar:
  3.301
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Volkan
  Muhammed kardeş hiçbir forum kaydında TC kimlik numarası istenmez bizde isteyemeyiz.Foruma üye olan kişiler Forum Kurallarına göz atarlarsa zaten yapacakları açık, net ve yalın bir şekilde anlatılmış.Fazlada birşey istenmiyor kendilerinden ama ne yazık ki enteresan hareketlerde bulunanlarda yok değil.

  Melih abi , bazı plug in'ler var bu tip engellemeleri yada onay verilmesini sağlayan ama bizim panele entegre edilen türden bir eklenti var mı bilemiyorum.Teknik işlere bakan Uğur arkadaşımıza sormamız lazım.Üye olurken tüm bilgileri o anda girip girmediğimizi hatırlamıyorum ama eğer tüm bilgiler doldurulmuyorsa ise Yönetim onay vermeden o kişi kullanıcı profilne ulaşamayacağından üyede bilgilerini dolduramaz.Gene iş bizim uyarmamıza kalacak diye düşünüyorum.

  Tamer abi , ip yasaklamada yeni üyelik alınmasını engelleyecek bir önlem değil ne yazık ki.. Çünkü ip değiştirmek çok kolay, tabii sabit ip değil ise ki sabit ip'ye sahip kullanıcılar genelde şirketler ve sabit ip'ye ihtiyaç duyan kişilerden oluşuyor.

  Saygılar
   
 9. Blue tang

  Blue tang

  Mesajlar:
  114
  İsim:
  ahmet aykut
  Akvaryum sevdası olanlar basitleşemez,olmayanlarda barınamaz.....
   

Sayfayı Paylaş