1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Siz ne dersiniz bu balık hastalığına ?

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde atlantisprensi tarafından 4 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    Sevgili dostlar sarı prensesimin durumu hakkında ve ilacı hakkında siz ne dersiniz? Sağ solungacında kırmızılık var, bugün de sırtında yara çıkmış. Bir de sizin görüşünüzü amak istedim. Nasıl bir tedavi yöntemi tavsiyesi edersiniz?

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    SİZ NE DERSİNİZ?

Mrb Volkan bey;

Tankınız ve içinde bulunan balık türlerini yazarsanız daha çok yardımcı olabiliriz.Gördüğüm kadarıyla diğer balıklar tarafında hırpalanmış olabilir.

3. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    SİZ NE DERSİNİZ?

485 litrelik bir akvaryum. iç ve dış filtre. Bir hafta 10 günde bir su değişimi. İçinde 70 civarı malawi cichlidi var. Vurma yok. Hiçbir balığım bir diğerine vurmuyor. Bakteriden kaynaklanan bir hastalık. Sera baktobur kullanayım diyorum ancak size de danışayım dedim.

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    SİZ NE DERSİNİZ?

Volkan bey öncelikle geçmiş olsun.

Balıktaki yaranın darbe sonucu olmadığını ve bakteriden dolayı kaynaklandığını düşünüyorsanız akvaryumunuzun suyunu tamamen değiştirin ve içindeki tüm malzemeleri iyice dezenfekte edin.

Balığınızdaki açık yara ilerlemezse temiz suda muhtemelen düzelecektir fakat yara ilerlerse baticon kulanmanızı öneririm.

Sayfayı Paylaş