1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sizce akvaryum bir hobi midir?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde ORGO tarafından 2 Ocak 2010 başlatılmıştır.

?

Sizce akvaryum hobi midir?

1. Hayır değildir.

16,7%
  2. Evet hobidir.

70,8%
  3. Kararsızım.

12,5%
  1. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir

2. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Tabiiki hobidir hobi diğilse neden akvaryumla uğraşalım.

3. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir

Evet arkadaşlar ankete katılalım.Ankete katılalım portala can verelim :)

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hobi değildir şıkkını işaretledim. saat:gif

5. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir

Şimdi bende kendi açıklama mı yapayım;
    Ben kararsız kaldım doğrusu neden mi?;
    Şimdi biz akvaryumu hobi olarak görüyoruz,fakat bazı arkadaşlar zıvanadan çıkıp herşeyi yapabiliyorlar.Örneğin;papağan balıklarını şekilden şekile sokuyorlar,üzerlerine şekiller vs çiziyorlar,görmüşsünüzdür.
    Bazı kişilerde;Amaan balık işte koy bi(fanusa yada ufak bir akvaryum) yere yaşasın işte balık değil mi?
    İşte burda kararsız kaldım acaba hobi mi yoksa başka bir olasılık mı? dön:gif

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ben bu yüzden hobi değil demedim ama benzer ortak yanlar da yok değil. Hobiye benziyor olsa da bence hobi kavramı zaman geçirmek, boş zamanları değerlendirmek adına yapılır. Akvaryum ise sorumluluktur. Size bağımlıdır ve karşılık beklemezler. Çocuklarımızı bakıp büyültme olgusuna bakalım bu hobi midir ? Hobi zaman geçirirken ortaya güzel şeyler çıkarmak için yapılır bu açıdan benziyor olabilir. Tabi akvaryumu ev dekoru olarak görenler de var.

The_ReligiouS bunu beğendi.
  7. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir

Yorumun için çok teşekkürler Temel abi..Düşünsenize bebeğinize bakmayı bir hobi olarak görüp onu süslüyorsunuz :D

8. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Benim zevk aldığım herşeye taktığım isim ''Hobi''dir. Akvaryumdan da zevk aldığıma göre...

9. T3kniker

T3kniker

İsim:
    Murat Demirel

Ben kararsızım.Bana hobi gibi geliyor ama aynı zamanda boş vakit geçirme uğraşıda değil.Ciddi vakitler ve paralar harcıyoruz.Hobiden daha fazlası gibi.Birde işin içine para giriyor, o zaman hepten hobilikten çıkıyor. .8.

10. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Bende değildir şıkkını işaretledim fakat aslında görecelidir kimi hobi olarak yapabilme becerisini gösterir, kimi ticari olarak bakar, kimiside azıtıp akvaryumu yaşam tarzı haline getirir ki sanırım ben onlardan oldum :hasta:

11. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

İlk etapta hobi sonra ise hastalık çılgın:

12. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Bende değildir şıkkını işaretledim çünkü akvaryum bana göre hobi değil hastalık gibi bir şeydir.Çünkü akvaryuma başladınızmı bırakmazsınız ve git gide büyütmek istersiniz zamanınızı harcarsınız bana göre akvaryum bir hastalık,sevgi gibi birşey... kıvır:gif

13. mutlu

mutlu

İsim:
    Mutlu

Bence akvaryuma bakmak hobiciliğin ve bağımlılığın karışımından çıkan bir şey. super:gif

14. HeRo_57

HeRo_57

Bence hobi değildir yaşam tarzıdır :):):

15. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Bence hem hobi hemde hayvan sevgisi diyebilirim. Bir sözü çok sevirm ,Hayvanlari sevmeyen İnsanlarida sevemez..

16. aykılıç

aykılıç

İsim:
    SELÇUK KARTAL

Hobi diye lepistesle başlayan daha sonraki yıllarda ciklet türleriyle ağır bir hastalığa çevirebilen durumdur:)

Ya da başka insanlar tarafından anlaşılamadığınız için yakın çevrenizle ilk etapta anne-baba ilerki yıllarda eşinizle bol miktarda sorun yaşayacağınız hobilikten çıkmış bir hastalıktır.Öyle ki cebinizdeki son kuruşa kadar ödediğiniz bitmeyip borçlara girdiğiniz, Tv-dizi vs izlemekten bile geçeceğiniz, sizi kendi halinize bıraktıran KARA BİR SEVDADIR...

23 yıldır devam ediyor bu hastalık,sadece 9 yıldır aykılıç besliyorum Allah şifa versin...

17. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Bence hobi değil.Yaşam tarzıdır .:)

18. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Cevap: Sizce akvaryum bir hobi midir?

Çocukluk yaşlarında aileler tarafından sorumluluk sahibi olunabilmesi adına çocuklarına alınan bir hediyedir akvaryum. Ardından büyüdükçe insan, bu sorumluluk bilinci bağımlılığa dönüşür. Ve sonuçta bizim gibi birayler çıkar ortaya. Bilinçli ve sorumluluk sahibi :)
    Ben kiminle konuşsam " Bir zamanlar benim de akvaryumum vardı " derler. Eee ne tür balıklar beslerdiniz derim ve gelen cevaba göre karşımdakinin ne kadar sorumluluk sahibi olduğunu anlarım. Kişi eğer yıllarca akvaryum bakımı yapmışsa ve beslediği balığın türü Japon balığı olduğu halde akvaryumunun tuzlu su akvaryumu olduğunu sanıyorsa, bu kişi pek de düzgün bir karaktere sahip değildir. Araştırmayı sevmeyen yada üşenen, sorumluluklarını yerine getirmemekte sakınca görmeyen, yeniliklere ve kendini geliştirmeye kapalı bir birey görürüm karşımda.
    Kişi ki eğer birkaç tür balık beslemişse bu süreç içinde, zaten akvaryum konusu açılınca gözleri parlar, size beslediği balıkları, ne gibi deneyimler edindiğini sıralar, sahip olduğu bilgiyi paylaşmaya çalışır. Bu tip kişiler çalışkandır, meraklıdır, öğrenmeye açıktır. Kendini geliştirir ve sorumluluk sahibi olur.
    İşte iş dünyasından kısa bir anektot. Karşınızda sizin için iş yapma amacı ile oturan kişiyi sınama yöntemlerinden sadece biri. Özetle akvaryum hobinin ötesinde kişilerin aynasıdır, sadece görmeyi bilmek gerekir.

19. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız

Bence sadece balığı sevdiğin için balık besliyosan hobidir ama ticari amaçla yapıyosan hobi değildir.Her ikisi içinde balık besliyosan kararsızım.saygılar:gif

20. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT

Akvaryum benim için bir hobidir. Ama bir başkası için "ticaret" veya "hobi adı altında ticaret" olabilir.

20 senedir akvaryumla uğraşıyorum, 20 senedir üste para veriyorum ve hiç de pişman olmadım.

Sayfayı Paylaş