1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sizce bunu nasıl kullanmalıyım...

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde kaan07 tarafından 18 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ
    Merhaba deyerli portal üyeleri;

Ben bugün eve geleriken bir hurdacı gördüm ve baktımki florasan var hemen gittim yanına kaç lira abi dedim 5 TL ver yeter dedi cebimden 2 TL çıkardım bukadar var dedim ve florasını aldım eve geldim ki bide ne göreyim heryeri çalışıyor şarj bile edebiliyorum sizce nerde kullanmalıyım (akvaryumun) şimdiden teşekkür ederim deyerli yorumlarınız için... saygılar:gif

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Akvaryumun üzerinde kullanabilirsin ama florasanlarını gün ışığına çevirmen lazım. Akvaryumun başka yeri gelmiyor aklıma. Elektirikler gittiğinde balıklarını izlemeye devam edeceksin demektir. burda:gif

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Kaan hevesini kırmak gibi olmasın ama bu şarzlı ışıldağı akvaryumda biraz zor kullanırsın. Bu ışıldaklar elektirikler kesildiğinde ortam aydınlatmasında çok işe yarasada aynı durum akvaryumlarda geçerli değil. Bu ışıldağın verdiği ışık beyaz bir ışık ve akvaryuma pek bir faydası olmamakla beraber akvaryumu yeterince aydınlatacak gücede sahip değil. Yani 20 cm ve üzeri su derinliğinden bahsediyorum.Üstelik onu akvaryumun üstüne monte eebilmekte bir sorun.

En iyisi sen onu elektirikler kesildiğinde ortam aydınlatması için kullan. ;)

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Olcay hocama katılıyorum. Yaratıcı bir insansın ama bir yere kadar. Senin de elinden gelmeyen durumlar olabiliyor örnekteki gibi. :)

5. muratozturk

muratozturk

İsim:
    murat öztürk

Merhaba
    ben olsam o şarz edelilebilen kısmı lambalara bağlanmadan önce söker ve hava motoruna bağlardım böylece şarzlı bir hava motorum olurdu kıvır:gif

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sizce bunu nas1l kullanmal1y1m...

Murat Bey kutlarim mukemmel bir fikir. Elektirikler gittiginde aydinlatma degil oksijen gerekir.

Tebrik ederim bu guzel fikir icin.

Cep mesaj...

7. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ

Yorumlarınız için teşekkürler.

Olcay abi; Öncelikle bende vazgeçtim hefesimi kırmadın merak etme Olcay abi zaten onu bağlayamazdım ama şu şekilde yapılabilir.İçinde florasan için malzemeler var onları söküp daha büyük 1 metrelik yada 60 cm lik florasanlardan alıp diyer florasanımın yanına takılabilir.

Murat abi; Dedin şeyi düşünmüştüm fakat aküye pek güvenemiyorum neden dersen sarj etmiyor galiba akü bitikde olabilir denemem lazım genede bu güzel fikir için teşekkürler...

8. muratozturk

muratozturk

İsim:
    murat öztürk

Ben daha önce eski malavi tankım için bir güneş panelli birde şarzlı hava motoru yapmıştım hala bi yerlerde duruyordur sonra bitkiliye geçince öyle bi sıkıntım kalmadı hepsi bi kenarda duruyor sanırım

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Bu şarzlı ışıldakların regüle katları en küçük 1,5 waatlık hava motorunu bile çalıştıramıyor. dön:gif Tarafımca yüzlerce kez denenmiş, bu uğurda onlarca ışıldak bozup kırılmıştır.Yani test edip onaylandı. :D Bir ara hurdacılar ellerine geçen bu ışıldakları geçerken benim dükkana bırakmaya başlamıştı. Adamların bu eski ışıldakları satabileceği en iyi müşterileri ben olmuştum. :D

10. muratozturk

muratozturk

İsim:
    murat öztürk

bu konuda kesinlikle haklısınız ben 6 adet şarzlı 1000 lik pille denedim işe yaradı ;)

11. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ

Bu florasanın içini bugün açtım ve size resimleri göstermek istiyorum.

12. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ
  13. muratozturk

muratozturk

İsim:
    murat öztürk

Sayfayı Paylaş