1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sizce Hangi Savaş Sanatı?

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde Traveler tarafından 8 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. many4x

many4x

Yer:
    ısparta
    İsim:
    mehmet firez
    Cevap: Sizce Hangi Savaş Sanatı?

Burada ozan abiye sonuna kadar katılıyorum kardeşim her savunma sporunun kendine has özellikleri vardir gercekten bende hayret ettim ama bence sana bunu aktaran arkadaşin bir hatası olmus olabilir kelime telefuzunda çünkü aikidoda olsa thai box da olsa karate veya tekwandoda olsa tamamen farklı sporlar bana aikoda ters beni bütünleyen tamamlayan spor olarak thai box gördüm o şekilde kendimi geliştiriyorum ve sanmki hiçbir spor kolay değildir her sporun kendine göre bir zorluğu vardır bunu senin bünyen ve ruh halin belirler mesela ben daha önce tekwando yaptım daha sonra kendimi thai boxda geliştirmeye devam ettim ama birbirleriyle hiç bir alakasını bulamadım açıkcası bunu bizlere değil kendin belirlemen bence daha doğru bir karar

2. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Kesinlikle kickbox tavsiye ederim. Badr Hari de favorimdi zamanında. Şimdi saymaya kalksam elli tane yıldız sayarım sana Kickbox'da.

Zamanında uğraşmak istemiştim ama araya giren ameliyatım buna engel oldu. Kısmet belki de yakınra rignlere çıkarız. :D

3. Traveler

Traveler

Teşekkür ederim :)

Elimden geldiğince araştırıyorum.Fakat alan hakkındaki tecrubesizliğim net karar vermeme engel.

Bedenen ve ruhen diyorsunuz.Bedenen Muay Thai dışındakilere dayanabilirim gibi geliyor.Aslında belki önceden deneyimim olsa Muay Thai'ye de dayanabilirdim fakat şimdi ilk kez başlayacağım için o şıkkı eledim.

Ruhen derken kastınız nedir kusuruma bakmayın anlayamadım.İlk mesajımda da belirttiğim üzere kavga etmeyi aslında hiç sevmeyen bir insanımdır.Kavga edenleri gördükçe kendi kendime kızarım bu şahıslara.Yani argoca belirtmek gerekirse öyle artislik yapmak için sağa sola sataşmak için değil insan görünümlü mahlukatlar gelirse kendimi savunmak için istiyorum birşeyler öğrenmeyi.Bu sözü söylediğimde arkadaşlarım hep sanki birileri ile başım belada gibi bir kuşkuya kapılıyor aman sizde kapılmayın böyle bir düşünceye.Dediğim gibi sadece tedbir. :ay:

Çok düz,sokak kavgaları gibi değil de daha çok taktiksel ağırlığı olan bir alana yönelmek istiyorum.Tekrarlıyorum bilgisizliğimi mazur görün yakın çevremdeki kişiler Kıck Box'tan genellikle düz bir spor diye bahsettiler.Kung Fu daha taktiksel ağırlıklı diyorlar.Taktikten kasıtları sanırım çok enerji sarf eden bir mücadele yerine bir iki şık ve ince vuruşla karşındakine galip gelmek.

Örneğin Hüseyin abiciğim Kıck Box'u neden tavsiye edersin?

Sayfayı Paylaş