1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sizce Türkiye, bu sene Eurovision'da kaçıncı olur ?

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde Muhammet Bekci tarafından 30 Nisan 2011 başlatılmıştır.

?

Anket Şıkları

1. 1.

oy sayısı 0
    0,0%
  2. 2.

oy sayısı 1
    9,1%
  3. 3.

oy sayısı 0
    0,0%
  4. 4.

oy sayısı 0
    0,0%
  5. 5.

oy sayısı 0
    0,0%
  6. 6.

oy sayısı 0
    0,0%
  7. 7.

oy sayısı 1
    9,1%
  8. 8.

oy sayısı 0
    0,0%
  9. 9.

oy sayısı 1
    9,1%
  10. 10 ve üzeri.

oy sayısı 8
    72,7%
  1. Muhammet Bekci

Muhammet Bekci

İsim:
    Muhammet Bekci

Mayıs ayının gelmesi ile birlikte, beklenen Eurovision şarkı yarışmasının hazırlıklarıda bitmek üzere. Bu sene Düsseldorf - Almanya'da 56. sı yapılacak olan Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye sizce nasıl bir tablo sergiler, kaçıncı olur ?

Yarışmanın yarı finalleri 10 - 12 Mayıs 2011, final ise 14 Mayıs 2011'de düzenlenecektir.

Türkiye'nin şarkısını dinlememiş olanlar için,
    [video=youtube;W7-giAIKAJw]http://www.youtube.com/watch?v=W7-giAIKAJw[/video]

Bu arada küçük bir bilgi vereyim, Almaya geçen seneki yarışmacısı olan Lena'yı bu senede yarışmacı yaptı... Güzel bir yarışma olacak gibi... :)

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Sizce Türkiye, bu sene Eurovision'da kaçıncı olur ?

Ben anlamadım evrensel dil vs işlerini. Bu şarkı bizim bile diye düşünemiyorum. Sonuncu olur inşallah.:por:

grafikdelisi bunu beğendi.
  3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Sondan birinci oluruz gibime geliyor benimde.:)

zgrkaralar bunu beğendi.
  4. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT

Türkçe olmayan bir şarkıyla birinci olsa n'olur, olmasa n'olur...

5. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

Geçen seneki Manga grubu gerçekten çok güzeldi.Fakat,bu sene sonlarda yarışacaz gibi geliyor. :)

6. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Bu şarkıyla iş çok zor, hadi öncekiler bir nebze melodiye kaptırıyordu insanı, ben bunda o tadı da alamadım.

7. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR

Bence yanlış düşünüyorsunuz sonuçta dünya dili ingilizce Türkçe olsa şarkı neye puan verecekler sözlerini anlamayacaklar melodisinemi puan verecekler ?.

Ayırca 2003 yılında Sertab Erener - Everyway That I Can şarkısı ile birinci olduğunda sevinmedinmızmı acaba? Sonuçta bütün avrupaya tanıtttı o dönemde bizi ayrıca bununla birlikte coğrafyada Türkiyenin yerini bilmeyen bir çok insan Türkiye ye geldi akın akın o dönem değil mi ?

Şimdi siz bu şarkıyı her duyduğunuzda gurur duymuyormusunuz? Hatırlamıyormusunuz o coşkuyu?
    [video=youtube;3Jwf9XTJlMk]http://www.youtube.com/watch?v=3Jwf9XTJlMk[/video]

8. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT

Ben kişisel görüşümü aktardım. Bu tür yarışmalarda "TÜRKİYE CUMHURİYETİ" adına katılan sanatçılar bana göre "TÜRKÇE" kullanmalıdırlar. Sertap ERENER'in şarkısının da benim için hiçbir anlamı yok. Gurur da duymuyorum. O şarkı da Türk kültürünü değil, Arap kültürünü yansıtan bir şarkıydı. O şarkıda Türk kültürüne dair hiçbir şey yoktur bana göre. Ve beni hiç etkilemiyor bile...

Ha, yabancı müzik dinlemiyor muyum? Dinliyorum. Scorpions, Pink Floyd, Iron Maiden, Manowar, Slayer gibi yabancı grupların hayranıyım; ama ülkemi ve milletimi temsil edecek kişiler bana göre Türkçe kullanmalıdırlar. Ve kendi açımdan belirteyim; genelde İngilizce müzik yapan Türk grupları Türkçe şarkı yaptıklarında seviniyorum. Mesela Pentagram'ın "Şeytan Bunun Neresinde" adlı şarkısı gibi, "Bir" adlı şarkısı gibi...

Eurovision denilen o yarışma da aslında müzik yarışmasından ziyade politik saçmalıkların ağır bastığı bir yarışmadır. Aslına bakarsanız ben o yarışmaya tümden karşıyım.

yasemin elif, Heliak, YIKIKTEMO ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. Yunus Yıldırım

Yunus Yıldırım

İsim:
    Yunus İlkay Yıldırım

Gönül ister ki birinci olalım ama nerde?

10. erkan candemir

erkan candemir

İsim:
    erkan candemir

Eurovisionda defalarca hakkımız yenmiştir, sıralama olarak ( 1. olmalıydık anlamında demiyorum ) . Sms li halk oyu işin içine girdi de başarılarımız arttı. Yoksa Avrupalı işine geldiği her zaman faşist, taraflı ve ikiyüzlüdür bence. İsterseniz 80 dilde aynı anda şarkı söyleyin fark etmez onlar için.

Eşim bu sene Yunanistan'dan katılacak şarkıcıya ve ekibine istanbulda refakat etti 15 gün önce. Türk grubuyla da biraraya gelmişler. Bizim Türk grubunu "kendilerini rock' cı zanneden burnu havada tipler" olarak tanımladı. Ne demişler "çuvaldızı kendine..."

11. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT

Türkiye'de "ROCK" adı altında yapılan şeyin aslında rock müzikle uzaktan veya yakından bir ilgisi yok. Elektro gitarlı, distörşınlı her müzik rock olamaz. Sokaktan on kişiyi çevirip "rock müzik nedir, kimdir" sorun, onu da (dokuzu değil, onu birden) "Haluk Levent, Ayna, Teoman, Yüksek Sadakat, Duman, Manga" falan diye cevaplayacaktır. Aslında bunlar rock değil, elektro gitarlı pop yapan adamlar. Türkiye'de gerçek rock müziği Mavisakal, Bulutsuzluk Özlemi, Kramp, Whisky gibi gruplar yapmaktadır. Ha, bu gruplar gerçek rock yapar ve asla şımarık değildirler. Kendini "rock" müzisyeni sanan popçular ise burnu havalarda gezen tiplerdir. Ben çoğunu bozup attığımı biliyorum. :)

12. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Neden her sene eurovisionda Türkiye İngilizce şarkıyla tüm dünyaya sunuluyor.Herkes kendi diline göre şarkısını yazıp çıkıp şovunu sölemeli. İngilizce bilmeyenler yabancı ülkeleri anlamıyorlar.Yabancılarda türkçeyi bilmeyenler var . Ben bunda haksızlık olduğunu düşünüyorum .Müziğin kulağa hoş gelmesiyle yabancı ülkelere oy veriyoruz .Onlarsa biz ingilizce yaptığımızda sözleri beğenen atıyor beğenmeyen atmıyor .Benim düşüncelerim bu yönde bu seneyi sorarsanız bende olumlu bakmıyorum . !

13. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Türkçe rock deyince Erkin Koray'ı tek geçerim ;)
    Bu seneki şarkıya gelince, bence de şarkı rezalet ama diğer mesajlarda da değinildiği gibi bu yarışma politik. Yani severiz sevmeyiz Tayyip Beyin dış politikaya yaklaşımındaki sert ve kararlı tutumun gelecek oylar üzerinde artış yapacağına inancım var. Bence birinci olamasak da ilk 5 deyiz.

14. yasemin elif

yasemin elif

İsim:
    yasemin elif

1. Olmayı gerçekten isterdik ama şarkının melodisinde hayır yok :D, hem Sertap Erenerin şarkısı güzeldi. İnsan melodisine kendini kaptırıyodu. Ben şuan dinlerken kendimi kaptırdım :F . Ayrıca bunu Türkçeye çevirsek süper oluyo: Ebru banyodayken, sabunu kaydı düştü elinden :D :D

15. Muhammet Bekci

Muhammet Bekci

İsim:
    Muhammet Bekci

Bir hatırlatmada bulunayım, Türkiye performansını 5. sırayla, 10 Mayıs Salı akşamı 1. Yarı-finalde sergileyecek.

16. Muhammet Bekci

Muhammet Bekci

İsim:
    Muhammet Bekci

Eurovision şarkılarını dinleyenleriniz var mı ?

Favorlerimi buldum,
    - Macaristan işi yürütür gibi.
    - Danimarka'nın ki de fena değil.
    - İrlanda çok sempatik. :)

17. Muhammet Bekci

Muhammet Bekci

İsim:
    Muhammet Bekci

1. Yarı Final bu akşam saat 22:00'da TRT1 de.

18. Heliak

Heliak

İsim:
    Anıl

Eurovision'dan malesef elendik arkadaşlar. Oylama doğru çıktı.

19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Belliydi zaten hiç şaşırmadım ve izlemedim bile.

20. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Hiçte süpriz olmadı açıkcası.

Sayfayı Paylaş