1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sizce Türleri nedir Tanıdınızmı ?

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde cikletlerimiz tarafından 28 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. cikletlerimiz

cikletlerimiz

İsim:
    içya imsin
    Selam arkadaşlar, resimde gördüğünüz balıkların türleri isimleri nelerdir acaba? Aldım ama bilmiyorum, tam ciklet dediler ama sonradan öğrendimki rengine göre bir isim oluyormuş, birde bunlar farklı renkteler, eşleşme olurmu? Birde sarı olanın ağzı siyahlaştı bu nedendir acaba? Bunlara cevap verirseniz çok sevinirim. Bende artık akvaryum ailesine katıldım, balıkları seyretmek cok güzel oluyormuş gercekten.. Dişimi erkekmi bakınca anlayan varsa onuda söylerseniz çok iyi olur.

1 ve 2 nini yakından çekilmiş fotoları.

Evet arkadaşlar bu motordan kullanan varmı, doğrusu nedir, motoru nasıl koymalıyım, bu motor suyun içindemi dışındamı kalmalı? Bilgi verirseniz sevinirim.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız
    3 sarı prenses.Motar suyun içinde olmalı yoksa yanabilir.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cok guzel ortaya koymussunuz fotograflar ile durumu kutlarim sizi. Cepten fotograflari tam goremiyorum su anda ama ic filtre biraz daha asagi alinabilir.

Baliklar Malawi turu biri sari prenses digerlerine sabit bilgisayardan bakarim aksam.

Hobiye hosgeldiniz. Basarili bir hobici olacaginiza suphe yok. Balik secimi belki su anda pek cinsiyet dengesi anlaminda ve tabi turlerden tek baliklar olmasiyla dengeli gibi gorunmuyor ancak bu dengeyi kurmak zor olmaz sizin icin, hep birlikte dusuncelerinizdeki akvaryumu yaratiriz insallah.

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Öncelikle aramıza ve hobiye hoşgeldiniz.toka:gif

1: Şeker pemde ye benzettim.
    2: Şüpheliyim.
    3:Sarı prenses
    4:Snow prenses.( Sert bir balıktır.)

Sarı prenseslerde ağız bölgesinin kararması normaldir sorun yok.Sarı ve snow prensesler çiftleşirler ancak diğerlerinde böyle bir ihtmal çok düşük. Ancak ilerde muhtemelen akvaryumda hakimiyet kavgaları başlayacak,ve baskın erkek sahplendiği bölgeye yaklaşanları muhtemelen hırpalayacaktır. Mümkün olduğunca (cinsiyetlerini kesin öğrendikten sonra) 1 erkek 4 yada 5 dişi şeklinde koloni olarak besleyin balıklarınızı.Akvaryumunuz kaç litre bu arada ?

Son olarakta;motor kablo kısmına kadar komple suyun içinde olması lazım.:ay:

emmi_06 bunu beğendi.
  5. cikletlerimiz

cikletlerimiz

İsim:
    içya imsin
    Berkan bey Temel Bey ve Olcay Bey teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için balık yemimi ve 2 ci balığımın daha yakın bir resmini koyuyorum türü anlaşılması için Olcay bey portakal cikletide varmış oda benziyor gibi benim balığıma sanki şeker pembe ile portakalı nasıl ayırt edebiliyoruz Anltabilirseniz sevinirim.

[​IMG] [​IMG]

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    İçya hanım,2 nci balığınız henüz ufak ve tam olarak renklerini almadığından dolayı resimlere bakarak %100 şu türdür diyemiyorum ne yazık.Ancak muhtemelen rengini almamış mavi imparatora benzetiyorum.:smiley33:

Pembe olan balığınıza kesin bir dille şeker pembe diyemiyorum.Sadece benzettiyorum. Malum balıklarınız henüz ufaklar ve tam olarak renklerini almamışlar.

Ancak;şeker pembe ile portakal cıchlıdlar kolaylıkla birbirlerinden ayrımı yapılabilir.Şeker Pembe Malawi hibritidir. Malawi türlerinden imparatorlardan hibritlenmiştir.Yani melezlerdir. Üreme konusunda biraz sıkıntılıdır, ana baba şeker pembe olduğunda yavruların % 50 gibi bir kısmında genetik problemler oluyor ama şeker pembe dişisi farklı bir imparator varyetesi ile çiftleştirildiğinde doğan yavruların bir kısmı anaya bir kısmı ise babaya benziyor.

Şeker pembe:

Latince adı: Yok

Coğrafik Kökeni: Akvaryumda üretilmiştir, doğada bulunmamaktadır. Beslenme biçimi: Etçil Davranış biçimi: Orta derecede agresif

Kendi türlerine davranışı: Orta derecede agresif

Yüzme Seviyesi: Taban

Üreme: Dişiler ortalama 25 adet yumurtayı ağızda kuluçka yaparlar

Sıcaklık: 25°C – 26°C

En Fazla Büyüdüğü Boy: 15 cm.

En Az Akvaryum Hacmi: 150 litre

Su Sertliği: Sert

pH: 7.8 – 8.6

Metriaclima estherae ( portakal cichlid):

Habitatı ve Anavatanı: Malawi gölü kayalık alanları

Beslenme Biçimi: Omnivor; hem etçil hem otçul

Davranış Biçimi: Orta derecede agresif

Kendi Türlerine Davranışı: Agresif

Yüzme Seviyesi: Dip-orta seviye

Cinsiyet Ayrımı: Erkeklerde anal yüzgeçte 4-5 tane yumurta noktası varken dişilerde bu oran en fazla 3 tanedir.

Üreme: Dişiler yumurtalarını ağızlarına alarak kuluçkaya yatarlar.

Sıcaklık: 23-28°C

En Fazla Büyüdüğü Boy: 12 cm

En Az Akvaryum Hacmi: 150 lt

Su Sertliği: Sert

Umarım yardımcı olabilmişimdir.saygılar:gif

cikletlerimiz ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    2 numara olarak sorduğunuz balığınız Red rubin yavusu ve ya genç Red rubin büyük ihtimalle. Fakat bana yavru iken renklendirilen yani hormonlu bir balık gibi geldi. Bu balıklar yanlış bilmiyorsam Çekoslavakya'dan filan ithal ediliyor küçük boyda hormon ile renklendirilmiş olarak. Balığın tam boyutunu bilmiyorum ama genel görünümü bu izlenimi verdi bana. Tahmin elbette inşallah yanılıyorumdur.

Red Rubin erkek ve dişi;

cikletlerimiz bunu beğendi.
  8. cikletlerimiz

cikletlerimiz

İsim:
    içya imsin
    Çok Teşekkür Ederim Sizlere ilginiz için Ama 2 numaralı Balığım motorun yanına sıkışıp ölmüş bu sabah :(((( Nasıl girmiş oraya Nasıl Cıkamamış Hiç birşey anlamadım :( çok üzüldüm Büymüş Halini Göremeyeceğim. 1 Balık daha almak istiyorum Sizce alsammı Yoksa 3 ile devammı etsem :(

Sayfayı Paylaş