1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sizde Bunlar Nedir.

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde Deltree tarafından 26 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. Deltree

Deltree

İsim:
    Koray Atilla
    Merhaba 1 Hafta öncesi yeni bir kurulum gerçekleştirdim 2 gün öncesi canlı kaya satın aldım üzerinde bazı canlılar mevcut ama ne olduklarını bilemiyorum zararlımıdır bunlar isimleri nedir bilen varmı ?

Ekli Dosyalar:

tatlıTuzlu bunu beğendi.
  2. tatlıTuzlu

tatlıTuzlu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Savaş
    Anladığım kadarı ile kayalarınız gayet canlı :) Bende yeni kurulum yaptım ancak benim kayalarda hala tık yok. Umarım faydlı ve size sorun çıkarmayacak yaratıklardır ki bence sizin adınıza sevindirici. Çünkü aldığınız yer kürlemeyi mutlaka yapmıştır. Bunlarda kendiliğinden oluşmuş faydalı yaratıklardir. Benimkisi tamamen mantık, eminim bilgili kişiler sizi aydınlatacaktır.

3. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Cama vurunca kaybolup, bir süre sonra tekrar ortaya çıkanlar tüp kurdu dediğimiz canlılar. Zararlı değillerdir,suyu süzerek beslenirler. İki kafa mavi mushroom gördüm ayrıca.Mercan türüdürler ve normalde para vererek alırız, size bedavadan gelmişler.

4. Deltree

Deltree

İsim:
    Koray Atilla
    Zararsız olmalarına sevindim. Erdoğan bey çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için bu arada akvaryumda olmazsa olmaz dediğiniz canlılar var mı ? Atık zararlı alg ve yosun yiyiciler İstanbul da oturuyorum hem bulabileceğim bir yer hemde olması gereken canlılar nelerdir ?

5. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Temizlik ekibi dediğimiz canlılar var. Snail, Counch, Hermit, Karides v.s. bu tip canlılardan bulundurmanız uygun olur. Yine sistemde olabilecek bazı zararlı tiplerini yoketmeye yönelik wrasse türleri olabilir.

Tabii en önemlisi ilk etapta akvaryumunuzda mysid,pod,gammarus dediğimiz mikro temizlik ekibini çoğaltmanız gerekiyor. Bunun için üzerinde bu tip canlı barındıran bir sistemden alınmış kaya girişi yapmanız yerinde olacaktır.

Sayfayı Paylaş