1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sizin için hangisi daha güzel ve önemli ?

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 6 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Selamlar, sohbet tadında akvaryum dekoru konumuzun ana teması. :hasta:

Aşağıda bir fotoğraf var. Bu fotoğraftaki dekor bu tür için uygun bulunmuş ve akvaryuma eklenmiştir. Bu dekor bildiğimiz bir tuğladır. Bu görüntüyü görünce böyle bir başlık açmak istedim, fotoğrafa dikkatli bakmanızı rica ediyorum. Fotoğrafta balıkların bir şeyler söylemeye çalıştığını ben düşündüm. Sizce bu ne olabilir veya size bu his geçtimi ? Yine bir sorum ise bilindik dekorla bu görüntü olmadan akvaryum daha mı güzel görünür, yoksa bu görüntü daha mı güzel ?

Bu akvaryumda bu görüntü değil de bizim gözümüze veya misafirlerimizin gözüne daha hoş görünecek bir Antalya kayası veya ne bileyim gümüş taşı olsa sizce daha mı iyi ? Bu sorunun yanıtını cidden çok merak ediyorum. :bilmem: Tabi buradan çıkarılması gereken her akvaryuma bu tuğlalardan koyalım değil, bu tuğlayı bu denli sevecek ve sahiplenecek türlerin akvaryumundan söz ediyorum.

Sevgiler. ;)

2. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Daha dekoratif şeylerde olabilir ama bu türün böyle sıkış tıkış hepsi bir deliğe girmekten hoşlandığı belli, tuğlada olur kayada yeterki balık rahat etsin, adam yapmış vardır bir bildiği.

3. *KONT*

*KONT*

Bence pek hoş bir dekor değil özellikle de benim 35 ltlik akvaryuma olduğunu düşünsenizce. :D

Bu benim görüşüm...

canım.gif SAYGILAR canım.gif

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Balıkların okadar itiş kakış iki deliğe girmelerinin nedeni başka yer bulamadığındanda olabiilir. huh:

Temel hocam okadar büyük delikli Antalya kayası bulmak çok zor. Resimdeki tuğlalar bir nevi mağara olmuş onlar için.Belliki bu tarz mağaraları seviyorlar. Antalya kayası olmasada birkaç parça taşı birleştirip gene bu mağaralar elde edilebilir. Hem bu sayede balıkların hoşuna gideceği gibi,aynı zamanda görsellikte güzel olur.

5. hande

hande

Temel hocam yazık hayvanlara Olcay beyin dediği gibi hayvanların böyle iki deliğe doluşmaları başka yer bulamadıklarından ola bilir, resimdeki balıklar sanki onu andırıyor, evet belki bu tür balıklar bundan hoşlanıyor ola bilir.
    Akvaryuma tuğla koymaksa pekte göze hitap etmez yarım inşaat gibi görünür bence ama tuğlalarda biraz oynama yaparsak misine yardımı ile Java moss türü bitkilerden tuğlalara tutturursak ortaya güzel bir görüntü çıka bilir, tabi beslenen balığın bu dekora uygun olması gerek, ama ben bu tarz balık beslemem nedeni ise köşe bucak saklanacak, kendini göstermeyen bir balığa neden bakayım düşünsenize akvaryumda sadece bu tür balık var ve her akvaryuma baktığınızda karşınızda bomboş bir akvaryum tabi bu zevk meselesi herkesin zevkine saygı göstermek gerek saygılar:gif

6. yasemin elif

yasemin elif

İsim:
    yasemin elif
    Keşke akvaryumun genel görüntüsü de olsaydı, kısaca oraya girme sebepleri;
    1. Akvaryumda yer olmayabilir.
    2. En çok orada çıkışabilirler(sıkışmayı sevdikleri için)
    3. Açinde aşırı yem olabilir, bu yüzden yem almak için girp çıkamamış olabilirler.

Sonuçta etrafına bitki kaplama iyi olurdu. Hande ablaya katılıyorum...

Teşekkürler...

Sayfayı Paylaş